Jump to content

Maloljetnica i njen skrbnik


Dora93Ingrid

Preporučene objave

Pozdrav. Htjela bih doznati nekoliko informacija.

 

Moji roditelji su rastavljeni vec 5 godina. Majka mi je skrbnik, otac redovito placa alimentaciju. Majka mi se ponovo udala i sad zivi s mojim ocuhom.

Ja gotovo nikad nisam kod nje doma (Istra) jer sam preko godine u zagrebu gdje idem u srednju skolu.

 

Moj prvi i najveci problem je to sto moj otac svaki mjesec mojoj majci uplacu 1200kn alimentacije ali vise od pola tog novca ja nikada ne vidim. Mjesecno mi posalje oko600kn sve skupa a ostatak ide njoj u dzep. Ne moze reci da ga trosi na hranu za mene niti za odjecu jer nisam kod nje doma gotovo nikada a za sve ostale potrepstine obicno mi plate otac ili teta s majcine strace (s kojom sam u daleko boljim odnosima).

 

Uglavnom, imam 16 godina, i htjela bih nekako prebaciti skrbnistvo na mog oca. On se slaze s tim jer i sam zna da moja majka mene zapravo iskoristava zbog novaca. A i uostalom moj otac zivi u rijeci i nekako mi je prikladnije da zivim kod njega u gradu a ne u jednoj selendri u Istri.

 

Zanima me mogu li ja nekako utjecati na promjenu skrbnistva a da bude cim manje "motanja" po sudovima i slicno?

 

Unaprijed hvala,

 

Dora Ingrid

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete zatražiti novu odluku radi bitno promijenjenih okolnosti u odnosu na vrijeme pred 5 godina.

Majka vam je trenutno skrbnik upravo koliko i otac- njoj vas je sud samo povjerio na zajednički život, a roditeljsku skrb imaju oboje.

Mišljenje šesnaestogodišnjakinje se mora primiti s ozbiljnošću, jer se uzima u obzir u skladu sa zrelošću.

Sud i czss nećete izbjeći, ali uz argumentiran i čvrst stav oca i kćeri ne bi trebalo biti prekomplicirano...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija