Jump to content

Porezna prijava-nepriznavanje troškova za zdravstvene usluge djetetu


vmladen

Preporučene objave

Neugodno sam iznenađen od kada sam zaprimio privremeno porezno rješenje poreza na dohodak, jer se njime smanjuje pravo na ostvarivanje poreznih odbitaka na uzdržavanog člana obitelji(kći) koji je prijavljena na mene. U obrazloženju Rješenja piše cit. Poreznom obvezniku ne može se uvećati osobni odbitak za zdravdstvene usluge jer nije sukladan čl.36, st2. Zakona o porezu na dohodak i čl.36.st.12. Pravilnika na dohodak. Uvidom u predmetni Pravilnik čl. 36. uopće se ne odnosi na Odbitke za zdravstvene usluge a st.12. i ne postoji. Kako je moguće da je prije 2-3 godine priznat račun za dioptrijske naočale, a sada se kao odbitak ne priznaje priloženi račun za kontaktne leće na ime mog djeteta. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vmladen je napisao:

Neugodno sam iznenađen od kada sam zaprimio privremeno porezno rješenje poreza na dohodak, jer se njime smanjuje pravo na ostvarivanje poreznih odbitaka na uzdržavanog člana obitelji(kći) koji je prijavljena na mene. U obrazloženju Rješenja piše cit. Poreznom obvezniku ne može se uvećati osobni odbitak za zdravdstvene usluge jer nije sukladan čl.36, st2. Zakona o porezu na dohodak i čl.36.st.12. Pravilnika na dohodak. Uvidom u predmetni Pravilnik čl. 36. uopće se ne odnosi na Odbitke za zdravstvene usluge a st.12. i ne postoji. Kako je moguće da je prije 2-3 godine priznat račun za dioptrijske naočale, a sada se kao odbitak ne priznaje priloženi račun za kontaktne leće na ime mog djeteta. :-?

 

A eto kako god,bilo da je osnova odbijanja estetika,bilo kako ste sami naveli,..nemate razloga biti neugodno iznenađeni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

triax2 je napisao:

Mislim da nije problem da li su naočale ili leće, već je problem što račun glasi na dijete, a Zakonom je propisano da se odbitak uvečava za "iznos stvarnih troškova zdravstvenih usluga u Republici Hrvatskoj za vlastite potrebe".

Dakle da račun glasi na vas, porezna bi ga priznala.

 

 

Zahvaljujem na Vašem odgovoru, u svakom slučaju ću ubuduće pripaziti da račun glasi ne glasi na dijete, što bi recimo bilo uputno da vas upozore u zdravstvenim ustanovama, liječničkim privatnim praksama i sl.

Neprihvatljivo i čudno mi je da u ovakvim slučajevima Zakon ne uvažava uzdržavane članove uže obitelji.

 

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija