Jump to content

otvaranje obrta - samo dva pitanja


Suchy

Preporučene objave

Poštovanje,

 

imam namjeru otvoriti obrt za intelektualne usluge (prijevodi i sl.). Inače radim u državnoj službi, pa me zanima mogu li ja otvoriti obrt tako da ostanem raditi u državnoj službi, a da nekog suradnika zaposlim samo honorarno za povremeni rad? To bi mi bilo korisno za početno vrijeme dok se obrt ne uhoda.

 

Ili ipak moram nekoga za stalno zaposliti i plaćati toj osobi mirovinsko i sve ostalo? Koliko bi u tom slučaju morao mjesečno izdvajati za sve to?

 

 

I drugo pitanje - mogu li taj tip obrta obavljati u stanu u kojem živim, ili moram baš unajmiti neki posebni prostor?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas pogledajte ovo, na stranici Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva (Ministarstvo) uopće ne radi link na središnji obrtni registar!

 

Osim toga sve je puno pravopisnih grešaka,napisali su "slijedeći link će vas odvesti na stranice obrtnog registra" umjesto "sljedeći link...".

 

A naziv ministarstva im na stranici glasi "Ministarstvo Gospodarstva, rada i poduzetništva" s ovim velikim "G" koje uopće ne treba biti veliko nego malo. To bi i prvaš znao.

 

A govore da su na intelektualne usluge potrošili milijardu i pol kuna. Sramota! Nije ni čudno da se država nalazi pred raspadom pored ovakvog diletantizma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se u državnoj službi ne bavite istom djelatnošću kojom imate namjeru da se bavite u obrtu, nema prepreka za otvaranjem obrta.

 

Navedite sljedeće djelatnosti:

70.22. -savjetovanje u vezi s poslovanjem i ostalim upravljanjem

 

74.30. -prevoditeljske djelatnosti i usluge tumača

 

Možete zaposliti honorarca po ugovoru i po potrebi.

 

Ovaj tip obrta može se obavljati u kućnom (stambenom) prostoru, bez izdavanja posebnih rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija