Jump to content

Upravni postupak (rješavanje spisa)


Amateri

Preporučene objave

Ne baratam najbolje tom silom izraza za obične stvari. Naime, zanima me, ima li rok u kojem se mora riješiti/odgvoriti na podnesak (žalbu, molbu ili sl.)

Te postupak ako se u tom roku ne riješi. Znam za upravni postupak, ali os se pokreće kad se iscrpe sve duge mogućnosti tj. poslije drugostupanjskih rješenja.

 

Konkretno: Moja žalba je zaprimljena 27. svibnja 2009. u Središnjoj službi HZMO u Zagrebu (imam šifru i vidm na interentu kada je zaprimljena i gdje se nalazi).

Do sada nisam dobio nikakav odgvor, a vidim i da po premetu nije ništa rađeno, jer se cijelo vrijeme nalazi kod iste gospođe u sobi 116, Odjela za vješaćenja.

 

Zanima me do kada moram čekati tj. ima li HZMO rok u kojem mora donijeti rješenje, a ako ne donese koje su moje zakonske mogućnosti da utičem na rješavanje predmeta?

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Središnja služba HZMO ima rok 60 dana za donošenje rješenja po vašoj žalbi. Po proteku tog roka možete od njih tražiti da odmah riješe predmet. Ukoliko nakon tog vašeg traženja da riješe predmet prođe 7 (sedam) dana a oni ga ne riješe možete pokrenuti Upravni spor - tužiti ih Upravnom sudu zbog šutnje - nedonošenja rješenja po žalbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim odgovor na ovo jednostavno pitanje

-kada je rješenje konačno ako na njega nije izjavljena žalba a rok za žalbu je prošao?

 

-primjer prvi: stranka je zaprimila rješenje 23.07.09., nije izjavila žalbu, ja sam napisao da je konačno 10.08.09., na intervenciju nadležnih promjenio sam datum konačnosti 8.08.09..Iz kalendara je vidljivo da je 15-ti dan petak, a subota i nedjelja su neradni dani za upravu pa je po mom konačno 10.08.09.(ponedjeljak)Tko je u pravu zapravo?

 

-primjer drugi:zaprimljeno je rješenje 21.07.09.,žalba nije izjavljena,ja sam napisao da je konačno 10.07.09.,nadređeni je tražio ispravak da je konačno 7.08.09.Kako se može vidjeti 15-ti dan je 5.08.09.(praznik),znači on nije ubrojen u računanje rokova tako da je 15-ti dan 6.08.09.

 

Molim odgovor od onoga tko ovo zaista stvarno zna. :-? :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Središnja služba HZMO ima rok 60 dana za donošenje rješenja po vašoj žalbi. Po proteku tog roka možete od njih tražiti da odmah riješe predmet. Ukoliko nakon tog vašeg traženja da riješe predmet prođe 7 (sedam) dana a oni ga ne riješe možete pokrenuti Upravni spor - tužiti ih Upravnom sudu zbog šutnje - nedonošenja rješenja po žalbi.

 

Najsrdačnije zahvaljujem! Vaš sad dužnik!

Trčim pisati požurnicu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija