Jump to content

sta dalje


gotovSAM

Preporučene objave

Bez suda ako ne postoji mogućnost dogovora, a iz vašeg teksta vidljivo je da postoje problemi, nećete nikako riješiti.

Ako je dijete dovoljno staro, sud će donijeti odluku, a na prijedlog Centra da dijete možete viđati bez nazočnosti djetetove majke.

Daleko veću štetu možete nanijeti djetetu ako se pred njim svađate.

Kakve imate dokaze da uplaćujete novac za uzdržavanje djeteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam sve uplatnice sto sam slao novac na ime njene majke preko poste.samo sada zelim je nekako prisiliti da otvori racun ovako je vise nemoguce i da se nekako ogradim od prijetnji jer nezelim da neko manipulira sa mojim dijetm.samo neznam kada bi se uspijeli dogovoriti,sta bi trebo da napravim neki ugovor ili sta i gdije da to napravim da bude pravni dokument.HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na uplatnicama obavezno navedite koja je svrha

npr. novac za uzdržavanje djeteta.

Nadležnom CZSS obratite se pismeno sa povratnicom, te opišite sve što se događa i zatražite njihovu intervenciju.

Od udruge: www.udruga-dijete-razvod.hr zatražite

"Vodič za roditelje u razvodu - A DIJETE" koji će vam biti od velike koristi za iznalaženje pravog puta u borbi za prava djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idealno bi bilo da se pokušate i uspijete dogovoriti s majkom pa da onda taj dogovor stavite na papir i oboje potpišete - kod Javnog bilježnika, npr. ili uz nazočnost svjedoka - obično to budu članovi obitelji.

Ako to ne ide, bit ćete prisiljeni sudskim putem tražiti da se donese odluka o susretima i druženjima s djetetom i doprinosu za uzdržavanje. Sud će onda tražiti mišljenje Centra za socijalnu skrb u prebivalištu djeteta prije donošenja odluke. Sve ostalo Vam je napisao Gringo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija