Jump to content

hzmo-dali je moguće


bah

Preporučene objave

dobio sam mirovinu 2386,00 kn,opču nesposobnost 30% rat 70% civilno imam oko 8 god. staža sa najnižim prosjekom od 1700 kn dragovoljac sam bez statusa rvi-a bolujem od F43.1 i F62.0 pa me zanima dali je izračun HZMO-a točan i kako povečati mirovinu molim ako tko zna da mi odgovori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bah je napisao:

dobio sam mirovinu 2386,00 kn,opču nesposobnost 30% rat 70% civilno imam oko 8 god. staža sa najnižim prosjekom od 1700 kn dragovoljac sam bez statusa rvi-a bolujem od F43.1 i F62.0 pa me zanima dali je izračun HZMO-a točan i kako povečati mirovinu molim ako tko zna da mi odgovori

 

moguče je jer puno ovisi o ovom civilnom djelu ( na koliko ste bili prijavljenji dok ste radili i iz toga djela vam se izračunava civilni dio ovih 70 %. A pošto sami kažete da ste bili prijavljeni na minimalac minimalac čete i dobiti od mirovinskog Taj civilni dio može biti od 500 kn na primjer a može i više, sve o njemu ovisi koliki ste dobili taj civilni ---zato vam je tako mala mirovina.

 

kako čete povečati mirovinu ? jedino obnovom postupka da vam se u obnovi postupka poveča omjer vezan za rat.

 

osobno imama profesionalnu nesposobnost za rad 30% rat 70 % ostalo, status hrvi 30%, čin satnika, u mirovinu otišao nakon 13 godina iz mup-a, mirovina mi je 3810 kn - 2 % kriznog poreza

 

u svakom slućaju sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bah je napisao:

... pa me zanima dali je izračun HZMO-a točan...

HZMO obrazloženja rješenja o pravu i iznosu invalidske mirovine; u dijelu staža, PVB i sličnih elemenata piše kvalitetno (čak se može reći vrlo kvalitetno...) i zato vam preporučavam s pozornošću pročitajte taj dio obrazloženja i sve će vam biti jasnije (svi podaci i način izračuna mirovine su detaljno i jasno navedeni u obrazloženju). Nitko s ovog foruma, osim onoga tko zna sve plaće koje je vaš poslodavac prijavio prema HZMO-u, ne može reći je li to točan ili pogrešan izračun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala lijepa na odgovoru,ali me zanima kakve su šanse za povečanje u obnovi postupka i otprilike za koliko posto i još jedno pitanje:odbili su me za RVI zbog zakonskog roka(kao da sam zakasnio rok 31.12.2005,ja predao 2007)dali sada imam pravo pošto sam dobio mirovinu na obnovu postupka za RVI i dali to uopće ima smisla obnavljati ako se može

 

PUNO HVALA SVIM BRANITELJIMA !!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bah je napisao:

hvala lijepa na odgovoru,ali me zanima kakve su šanse za povečanje u obnovi postupka i otprilike za koliko posto ...

 

Ovo pitanje ostavite za svog liječnika opće prakse i vještaka u HZMO.

 

bah je napisao:

... odbili su me za RVI zbog zakonskog roka(kao da sam zakasnio rok 31.12.2005,ja predao 2007)dali sada imam pravo pošto sam dobio mirovinu na obnovu postupka za RVI i dali to uopće ima smisla obnavljati ako se može

 

Ostvareno pravo na mirovinu mema veze sa propuštenim rokom za podnošenje zahtjeva za priznavanje statusa HRVI po osnovi oboljenja (bilo kojeg oboljenja).

Riječ je o prekluzivnom, zakonskom roku i ukoliko ste ga propustili 2005. godine nema nade da ćete po tom pitanju sada, 2009. godine nešto promijeniti.

Ono što nazivate "obnovom", a radi se podnošenju zahtjeva za ponovnim utvrđivanjem postotka oštećenja organizma HB radi priznavanja statusa HRVI, ne bi išlo u vašem slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Mislim da tu nešto ne štima . Po gruboj procjeni bar 800-900 kn više . Pričekaj da se javi Duro ili netko iskusniji od forumaša ,oni će ti izračunati , skoro u lipu

 

 

Prijatelju nisu baš izračuni na "nivou" evo ti kod mene primjer...govorilo se o cifri oko 5500 Kn, a izašlo je sad zadnja 4730 Kn...parametri su ovi:

 

-dragovoljac

-40% Hrvi (stalno) - teško ranjavanje 91.god.

-časnički namjesnik

-opća nesposobnost

-omjer 40/60

-40 god.staža sa svim benificijama

-šifre bolesti f.43.1,f.62 za koje uzgred budi rečeno nemam

niti 1 % invalidnosti

 

 

Tako da gajiti neke velike nade neznam koliko ima smisla !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija