Jump to content

POKRETANJE STEČAJA!


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Da se ubacim u temu, kao vjerovnik ;). Ta i ta firma nam je dužna, pokrenili smo ovrhu, račun im naravno u blokadi, stečaj pokrenut i zatvoren jer nemaju imovine. Ni znali za stečaj nismo, pa nismo ni tražili upis u stečajnu masu, mada ne znam kako bi nam to pomoglo. I što sad? Firma zatvorena, nikom ništa? Rješenje o ovrsi stoji na banci već mjesecima? Jel banka bila dužna obavijestiti sud/ovrhovoditelja da love nema? Jel sad možda banka odgovorna što to nije učinila?

 

Što uopće vjerovnici mogu napraviti u ovakvim situacijama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo rješenje o otvranju i zatvaranju stečaja objavljuje se u nn. znam da zvuči glupo ali to treba pratiti. ja sam osobno predlagao stečaj i rješenje o otvaranju stečaja mi nije dostavljeno već putem oglasne ploče i nn.

 

to da je stečaj zaključen, a račun društva postoji - bit će neka druga rabota u pitanju

 

ako vam nije priznata tražbina u stečaju teško da ćete moći tražiti naknadu štete o odgovorne osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Banka je dužna u roku 8 dana od dostave rješenje o ovrsi obavijestiti sud i ovrhovoditelja da na računu nema ili nema dovoljno sredstava da bi mogla provesti rješenje o ovrsi u cijelosti temeljem čl.180a st.2

No međutim, banke često ne postupaju tako..Pa se eventualni sporovi između ovrhovoditelja i banke riješevaju parničnim postupkom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma stečaj nije ni proveden, kad nije bilo imovine. Zaposlenik firme je dao prijedlog za pokretanje stečaja, i pošto nije bilo imovine, to je zaključeno, subjekt se briše, bla-bla.

 

A to sa bankama, otkad vrijedi ta odredba da je banka dužna obavijestiti? Mi smo prijedlog za ovrhu dali 10.01.2005., a ako je to odredba novog ovršnog, vrijedi li i za razdoblje prije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Banka je još od osnovnog teksta Ovršnog zakona obvezna obavijestiti sud o nemogućnosti provedbe ovrhe.

No, što se tiče eventualne osobne odgovornosti članova uprave, ista ovisi o ispunjavanju svih drugih uvjeta za proboj pravne osobnosti, a postoji i u Stečajnom zakonu odgovornost zbog nepokretanja stečajnog postupka.

Sama činjenica što nije prijavljeno potraživanje u stečajnom posutpku nije u ovom slučaju od utjecaja!

 

Naime iz prethodno iznesenog proizlazi da je u stečajni posutpak istovremeno otvoren i zatvoren zbog nedostatka imovine. U tom slučaju se vjeorovnici niti ne zovu da prijave svoje potraživanje u stečajnom postupku s obzirom da bi zbog nedostatka imovine to bilo besmisleno!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija