Jump to content

Pauk - trebam pomoć pravnika


arhont

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima.

 

Naime radi se o sljedećem slučaju u Bjelovaru:

 

Parkirao sam vozilo kraće od minute (doslovno) na mjesto gdje se ne smije parkirati. Nisam siguran koji znak stoji, da li zabranjeno parkiranje, zaustavljanje ili oboje. Radi se o ulici sa parkirnim mjestima na kojima se plaća parkiranje, no ja sam parkirao izvan parkirnih mjesta, jer su ista bila puna.

Unutar te minute došao je pauk te je suvozač već slikao auto i poslao sliku na policiju. Padala je kiša pa nije ni izlazio iz pauka, već ga je slikao iz kabine.

Kaže, kazna je 200 kuna na licu mjesta, kaže da nemam pravo žalbe, već da platim. kao policija je preko kompjutera odobrila premještanje vozila.

u Odluci o načinu premještanja i čuvanja nepropisno zaustavljenih, parkiranih i napuštenih vozila na području Grada Bjelovara piše da je kazna za "započeto premještanje" 200 kn, no premještanje u mom slučaju nije započelo jer prema istoj Odluci "postupak premještanja vozila smatra se započetim kad je započeto dizanje vozila na pauk".

Pauk je samo bio parkiran iz mog auta, a vozači nisu ni izašli van jer je padala kiša. Prema istoj Odluci postoji pravo na žalbu, iako mi je suvozač bahato rekao da se ne mogu žaliti.

Na sebi si imali obične majice iako su prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama dužni nositi odore.

 

Kazna je proslijeđena policiji (pošto sam ju odbio platiti na licu mjesta), te sad od njih čekam rješenje na koje ću se žaliti.

 

Na temelju navedenog, zanima me bi li žalba mogla proći?

 

Unaprijed hvala,

Nikola

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija