Jump to content

nezaposlena, a trudna


denny

Preporučene objave

Nisam našla niti jedan slučaj sličan mome,a prilično me zabrinjava moja situacija.Koga god pitam dali na zavodu za zapošljavanje,dali na hzzo-u,svi me čudno gledaju,niti ne trudeći se pohvatati sve što imam za pitati,pa me šalju s jedne na drugu stranu.Dakle situacija je ovakva:Za vrijeme 1.trudnoće,odnosno porodiljnog moj poslodavac je zatvorio obrt-prodao ga,pa sam ostvarila kao nezaposlena osoba pravo na novčanu naknadu sa zavoda za zapošljavanje.Tijekom trajanja tog prava,ponovo sam ostala trudna,pa mi se novčana naknada produljila do rođenja djeteta,kada sam odjavljena s evidencije na zavodu,te počela primati porodiljnu naknadu od hzzo-a.Sada moje drugo dijete ima 6 mjeseci,a ja sam ponovno,treći puta trudna.Dakle moje pitanje glassi:dali imam pravo na produljenje porodiljne naknade nakon godinu dana(s obzirom da više nisam na burzi),odnosno na komplikacije u trudnoći do poroda,pa pravo na naknadu slijedeće tri godine(pošto se radi o trećoj trudnoći)i u kojem iznosu?Zahvaljujem unaprijed na odgovoru! :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači,imam pravo na porodiljni,bez obzira što nisam više na burzi,ne moram biti neprekidno minimalno 12 mjeseci prije rođenja djeteta?Da li se moram nakon isteka ovog porodiljnog(trudnoća će tada biti 7mj)na nju i prijaviti?Još me također zanima slijedeće:kao nezaposlena sam se po rođenju djeteta prijavila na mirovinsko na 1 godinu,na što imam pravo,znači to se vrednuje kao staž,dali u tom slučaju imam neka dodatna prava?Još jednom hvala na odgovoru,dosta sam skeptična s obzirom da svatko drugačije priča... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razlika između prijave ili neprijave u evidenciji HZZZ je u tome što u jednom slučaju ostvaruješ pravo na staž u mirovinskom osiguranju (po priznatom pravu na osobni zahtjev), dok u drugom slučaju ne ostvaruješ.

 

Rodiljna naknada je ista i za nezaposlenu majku i za majku izvan sustava rada i ona nije upitna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija