Jump to content

otvaranje butika


vanchy

Preporučene objave

završila sam trogodišnju trgovačku školu i planiramo ja i kolegica otvoriti butik ali ona ima frizersku školu zanima me dali moze ona biti radnik??? i živimo u području pod posebnom državnom skrbi te imamo pravo na nepovratni poticaj od države pa me zanima gdje se moram obratiti???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš otvoriti butik i biti vlasnica obrta jer imaš dovoljnu stručnu spremu, a prijateljicu možeš zaposliti kao pomoćnog radnika.Da bi bila prodavač,može imati bilo koju srednju stručnu spremu u trogodišnjem trajanju ali i osposobljavanje za trgovačko poslovanje (raspitaj se u Udruženju obrtnika svoga grada ili županije).

Što se tiče bespovratnih potpora,one se odnose na poticanje zapošljavanja koje možeš ostvariti ukoliko imaš sve uvjete za to,a da li ih imaš,provjeri u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje u svom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

vanchy je napisao:

završila sam trogodišnju trgovačku školu i planiramo ja i kolegica otvoriti butik ali ona ima frizersku školu zanima me dali moze ona biti radnik??? i živimo u području pod posebnom državnom skrbi te imamo pravo na nepovratni poticaj od države pa me zanima gdje se moram obratiti???

 

 

Po pravilu sa trogodišnjom školom ako govorimo o obrtu ne možeš otvoriti jer moraš imati završeni 4.stupanj ili polaganje ispita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pako23 je napisao:

vanchy je napisao:

završila sam trogodišnju trgovačku školu i planiramo ja i kolegica otvoriti butik ali ona ima frizersku školu zanima me dali moze ona biti radnik??? i živimo u području pod posebnom državnom skrbi te imamo pravo na nepovratni poticaj od države pa me zanima gdje se moram obratiti???

 

 

Po pravilu sa trogodišnjom školom ako govorimo o obrtu ne možeš otvoriti jer moraš imati završeni 4.stupanj ili polaganje ispita.

 

Netočno gospodine pako23 sa trogodišnjom trgovačkom školom smjera prodavač (napominjem da se trgovačka škola svršava nakon tri godine nakon toga po uplati možete pristupiti 4 stupnju smjera komercijalist i još jednog ne sjećam se kojeg, te pristupiti fakultetu ili sl.) možete registrirati i otvoriti trgovački obrt.

 

Prijašnjim pravilnicima o otvaranju trg. obrta mogli ste srednjom ekonomskom ili gimnazijom bilo kojeg smjera otvoriti obrt.

Ukoliko nemate trgovačku školu osoba može pristupiti stručnom usavršavanju pri HOK-u ili večernju školu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija