Jump to content

Što je to dodatak na mirovinu?


Draganec

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori.

 

Što je dodatak na mirovinu? Tko ima pravo na dodatak i u kojem iznosu? Da li po danu provedenom na ratištu (ratni put) ili neki drugi način i kome dostaviti dokumentaciju? U mirovini sam (opća nesposobnost 30% rat, 70& civilno, trajno). Na ratištu proveo 5 god.6 mj. i 5 dana. Bio OSO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

Molim da mi netko odgovori.

 

(opća nesposobnost 30% rat, 70& civilno, trajno).

 

od Draganec dana 20.9.2009. 19:40

 

Ukupna mirovina sa invalidninom iznosi trenutno 4025kn (oduzmite 153kn invalidnine koja se odnosi na onih 30%).

 

 

 

Koji vojni čin vam je priznat i bitno je koji koeficjent imate 1,85 ili neki manji kao što su bitne i uplate koje su se uplačivale od strane poslodavca a sada igraju jako važnu ulogu u visini civilnog djela.

 

Evo moj primjer 30 % rat 70 % ostalo , profesinalna , čin satnik, u mirovinu otišao iz sustava mup-a , 30 % HRVI koeficjent 1,85, mirovina sada iznosi 3800 kn + 153 kn invalidnine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragovoljački dodatak u visini 70% proračunske osnovice (oko 2320,00kn)isplačivan je dragovoljcima prema mjesecima sudjelovanja u ratu.

dragovoljcima sa sa invalidnosti kojoj je uzrok 100% rat isplačivan je dragovolačkoi dodatak u ponom iznosu (70% od proračunske osnovice) .

taj izračun je važio dok je Pančić (uško) bio ministar.

od 1.siječnja 2005.g. vrijedi novi ZOPHBDR (kosoričin)u kom nema posebno iskazanog dragovoljačkog dodatka odnosno on je iskazan kroz koeficijent 1,85 za dragovoljce i propadnike gardijske brigade i sa statusom HRVI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Draganec je napisao:

Molim da mi netko odgovori.

 

(opća nesposobnost 30% rat, 70& civilno, trajno).

 

od Draganec dana 20.9.2009. 19:40

 

Ukupna mirovina sa invalidninom iznosi trenutno 4025kn (oduzmite 153kn invalidnine koja se odnosi na onih 30%).

 

 

 

Koji vojni čin vam je priznat i bitno je koji koeficjent imate 1,85 ili neki manji kao što su bitne i uplate koje su se uplačivale od strane poslodavca a sada igraju jako važnu ulogu u visini civilnog djela.

 

Evo moj primjer 30 % rat 70 % ostalo , profesinalna , čin satnik, u mirovinu otišao iz sustava mup-a , 30 % HRVI koeficjent 1,85, mirovina sada iznosi 3800 kn + 153 kn invalidnine

 

 

 

 

evo i mog primjera :

 

-Mup

-40 Hrvi

-omjer 40 rat / 60 ostalo

-koeficijent 1,85

-opća nesposobnost

-sveukupan staž 40 god.

-dragovoljac

-časnički namjesnik

-mirovina 4730 Kn + 229 Kn invalidnina

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija