Jump to content

tumačenje kolektivnog ugovora


anajrim

Preporučene objave

Mozete li mi pojasniti ovaj clanak kol. ugovora

 

Clanak 64.

 

Zaposlenik, zaposlenikova djeca i uzdržavani supružnik imaju pravo, jedanput

godišnje, na pomoc za operativne zahvate, lijecenje, nabavu lijekova i ortopedskih pomagala rješavanje kojih nije pokriveno osnovnim, dopunskim i privatnim zdravstvenim osiguranjem, uz mišljenje nadležnog lijecnika, u

visini stvarnih troškova, a do visine dviju prosjecnih mjesecnih neto-placa isplacenih po djelatniku u gospodarstvu Grada Zagreba za razdoblje sijecanj - kolovoz prethodne godine.

 

Kako je moguce da ja, kao zaposlenik, ne mogu ostvariti to pravo (imam preporuku lijecnika) bez da idem na povjerenstvoHZZO-a, na koje me nitko ne zeli uputiti jer ima takvu preporuku nadleznog. Nije li dovoljno da ,meni

potrebni, lijek nije na listi HZZOa?

 

Srdačno zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz zahtjev kao dokaz potrebno je priložiti , a to su, u vašem slučaju, potvrda HZZO da se lijek ne nalazi na listi , te preporuku nadležnoj liječnika. ukoliko se poslodavac ogluši na vaš zahtjev upute mu prigovor preporučenom pošiljkom u zakonskom roku. tražite pomoć za ispunjenje odredaba iz ku ,sindikata i rv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija