Jump to content

Molim pomoć Uvjetna kazna???


DANFINJO

Preporučene objave

Pozdrav!Naime javljam se jer imam problem.Dobio sam poziv za županijski sud 29.09.2009 u osijeku . Radi se o teškoj krađi ( iznos oca 10 000 kn ) ćl.217.st.1.1.toč.KZ .Sudjelovalo je troje ljudi na koje se taj iznos za koji se teretimo dijeli.Svi smo priznali onako kako se to već dogodilo.Osobno se teretim za provalu jer sam ja provalio .Tada sam imao 19 godina nemam nikakvih kazni i istraga te vrste od prije.Zanima me dali ću dobiti zatvorsku kaznu ili uvjetnu? Molio bih vas odgovor što prije jer je glavna rasprava idući tjedan.Unaprijed zahvalan Danijel

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam poziv za županijski sud 29.09.2009 u osijeku . Radi se o teškoj krađi ( iznos oca 10 000 kn ) ćl.217.st.1.1.toč.KZ .

 

Molio bih vas odgovor što prije jer je glavna rasprava idući tjedan.

 

pogledaj poziv i napiši oznaku spisa pod kojom se vodi ovaj predmet,

jer,

ovo je kazneno djelo iz nadležnosti općinskog, a ne županijskog suda, pa ne bi bio poziv za glavnu raspravu, već postoji mogućnost da je u pitanju istražna radnja ispitivanja osumnjičenih osoba(jednog ili nekih, ili svih, zavisi) i na pozivu bi ti oznaka onda bila KIR-xxx/godina

ako je oznaka KIO-xxx/godina, onda je istraga u pitanju i teže/drugo/ kazneno djelo nego si napisao

 

i još pitanje:

kažeš da si tada imao 19 godina, a ostali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

priznali smo u policiji pred inspektorima na ispitivanju ,, piše još kir-835/09 ,općinski sud ( krivo sam napisao ) poziv (okrivljenik danijel i dr...) na glavnu raspravu radi ispitivanja o gornjem predmetu tj. ćl.217.st.1.toć.1.KZ kazneni predmet ODO u osijeku, ime suca i osobe za toćnost otpravka to je sve što piše Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što Vas nejaviše zanima.

 

U takvim slučajevima se daje uvjetna (ako niste već imali takvih djela).

 

Ako je još novac vraćen onda bih se okladio s bilo kim da ćete dobiti uvjetnu.

 

Odvjetnik nije nužan, a angažman istog se plaća od 1000,00 kn pa naviše (ovisi o tome koliko se odulji slučaj - da li ste priznali itd..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DANFINJO je napisao:

priznali smo u policiji pred inspektorima na ispitivanju ,, piše još kir-835/09

 

ako je to u policiji bez odvjetnika, onda kao da i niste priznali, što znači da možete pred sucem iskazivati isto, drugačije, šutjeti

 

ovaj Kir-xxx/09 je oznaka za istražne radnje, ne raspravu.

da je u pitanju optuženje, oznaka spisa bi bila K-xxx/godina.

 

da nije u pitanju rasprava govori i to što niste uz poziv dobili i optužni akt u kojemu bi vam sve pisalo, pa i prijedlog sankcije od strane ODO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DANFINJO je napisao:

Nij mi jasno za cega je to poziv i sta ce se događati na njemu dali sam ja već optužen ili idem samo na ispitivanje nerazumijem se bas u te pozive i sudske procese pozz

 

pa kažem vam, ako niste uz poziv dobili i optužni prijedlog,

ako je na pozivu oznaka spisa KIR, onda ste pozvani kao osumnjičenik, ispitat će vas se u svojstvu osumnjičenika, i vi time dajete svoju obranu

ono što ste priznali u policiji, ako je bilo bez prisustva odvjetnika, nije dokaz i tih vaših izjava i nema u sudskom spisu

znači, samo ono što kažete pred sucem će se vrednovati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav opet se javljam prije nekoliko sati su bila ta dva sudionika s mamom od jednog i rekli kako gazda toga sto je opljećkano traži iznos od 130 000 kn i da ako se plati da ce povuci tuzbu neznam gdje je smisao toga ako se radi o 10 000 - 15 000 kn ( to je iznos robe koja je otuđena) uz to da je vraćeno barem 40 posto robe ( koju sam ja vratio a ova dvojica nisu) zanima me sto ce se dogoditi ako nas tuži jer oni me nagovaraju kao da platim jer su oni pod uvjetnom da se izvuku a ja nemam nikakve uvjete ni takve slućajeve jer mi je prvi puta a nisam ni u financiskoj mogućnosti platiti taj iznos uzeo sam odvjetnika za svaki slućaj ali ću ga vidjeti tek prije suđenja 20-tak minuta pa bih vas zamolio da mi odgovorite na pitanje kako bi ja mogao proći ako nas tuži pošto sam vratio robu ??? pozdrav i veliko hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav opet se javljam prije nekoliko sati su bila ta dva sudionika s mamom od jednog i rekli kako gazda toga sto je opljećkano traži iznos od 130 000 kn i da ako se plati da ce povuci tuzbu neznam gdje je smisao toga ako se radi o 10 000 - 15 000 kn ( to je iznos robe koja je otuđena) uz to da je vraćeno barem 40 posto robe ( koju sam ja vratio a ova dvojica nisu) zanima me sto ce se dogoditi ako nas tuži jer oni me nagovaraju kao da platim jer su oni pod uvjetnom da se izvuku a ja nemam nikakve uvjete ni takve slućajeve jer mi je prvi puta a nisam ni u financiskoj mogućnosti platiti taj iznos uzeo sam odvjetnika za svaki slućaj ali ću ga vidjeti tek prije suđenja 20-tak minuta pa bih vas zamolio da mi odgovorite na pitanje kako bi ja mogao proći ako nas tuži pošto sam vratio robu ??? pozdrav i veliko hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija