Jump to content

Prenamjena "Pasnjaka"


bonaca

Preporučene objave

Ej Strucnjaci

 

moje zemljiste koje sam kupio je u gradevnoj zoni po Urbanistickom Planu.Za parcelu sam dobio i Rjesenje o uvjetima Gradnje.

sada dobivam poziv od Upravnog odjela za gospodarstvo, zaštitu okoliša radi neke prenamjene( naknade ili oslobadanja) "pasnjaka" u gradevinso zemljiste??

 

moze li mi to neko objasnit

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zemljište koje je u prostornom planu određeno kao građevinsko, i dalje je po namjeni uglavnom poljoprivredno (oranica, livada,pašnjak; tako piše u zemljišnoj knjizi i katastru), sve dok se ne pristupi gradnji.

Kada dobijete dozvolu za gradnju, morate platiti prenamjenu u građevinsko zemljište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam zadnji put plaćao, bilo je 5% procjenjene vrijednosti zemljišta, a procjenjena vrijednost se umanjuje za 70 %. Ne pitajte me zašto je tako.

 

Dakle , u naravi 1,5 % procjenjene vrijednosti.

 

Sada se vode rasprave o promjenama , moglo bi uskoro biti i puno više.

 

Bile su i olakšice u plaćanju, za gradnju prve kuće do 400 BRP, za branitelje, za područja posebne državne skrbi... ne znam je li i što od toga još vrijedi... Kontaktirajte tijelo koje Vas je pozvalo,informirajte se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja sam imala sličnu situaciju.

U katastru su mi rekli da moram dati predmet geodetu koji će sačiniti elaborat ne temelju kojeg se upisuje prenamjena katastarska kulture.

Inače da se ne bi plaćala prenamjena trebalo bi pisati nešto od sljedećeg:

neplodno, šikara, put, kamenjar, gradilište, mislim da može čak stajati i šuma.

Da apsurd bude veće kod mene u katastru stoji pašnjak, a u gruntovnici gradilište.

U stvari radi se o zaraštenom kamenjaru koji je još i prerovan kad ja građena cesta. Tako da bi to mogao biti eventualno pašnjak za koze.

Nisam se dalje raspitivala kod godeta koliko bi koštao takav elaborat.

Sljedeća mogućnost je, ukoliko se rade nove izmjere, da se kod izlaganja uputi prigovor katastru i napravi izvid na terenu i tada se upiše nova katastarska kultura.

Mislim da je to najjednostavnije i najjeftinije, ali jedino ako je izmjera u tijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija