Jump to content

Određivanje vrijednosti zemljista i naknade za komunalno uređenje za parkirno mjesto


XTinaX

Preporučene objave

Molim pomoć!

Kupila sam stan u novogradnji, i uz njega dobila gratis parkirno mjesto. Kako mi je to prva nekretnina oslobođena sam plaćanja 5% poreza na vrijednost zamljišta i naknade za komunalno uređenje za sam stan, ali moram platiti porez za parkirno mjesto. Vrijednost zemljišta i naknade za kom. uređenje iznosi oko 11,8% vrijednosti stana (s parkirnim mjestom).

 

Da li je moguće da porezna u svojoj kalkulaciji za parkirno mjesto odredi vrijednost zemljišta i naknade za komunalno uređenje 40% od neke realne vrijednosti parkirnog mjesta, a za stan 10%? :-o

 

Zakon o gradnji diktira da svaki stan mora imati parkirno mjesto i zar se onda stan i parkirno mjesto ne bi trebali gledati kao jedna cjelina, te pri obračunu poreza vrijednost zemljišta i naknade za kom. uređenje ne bi trebali u istom postotku obračunati i na stan i na parkirno mjesto? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija