Jump to content

prijava za bespravnu gradnju


teba

Preporučene objave

Bok svima,

Moj susjed je krenuo u nadogradnju kuće,a to šta on upravo radi davno je prešlo sve gabarite,a uz to i prag moje tolerancije.To je skoro pa neboder,a ulazna vrata otvara par centimetara od mog vrta,a sve na terenu od 200-tinjak m2.U svakom slučaju,željela bi podnijeti prijavu ministarstvu(već sam podnijela usmenu pritužbu kod lokalne inspekcije),pa mi treba savjet kako sastaviti taj prigovor,žalbu ili kako se to već zove.Ako netko ima kakav link ili zna kako bi to trebalo izgledati,unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

 

To je običan dopis -koga ćete nazvati

 

 

 

Prijava bespravne gradnje

 

 

Ulica , mjesto, k.č. ime graditelja i opis.

 

Prijavu pošaljite anonimno i na znanje ministarstvu zaštite okoliša,Zagreb .

 

 

Prijava se podnosi Državnom inspektoratu za graditeljstvo i zaštitu okoliša , grada -u županiji .

 

 

Na usmene prijave inspektori ne reagiraju .

 

Pozdrav !

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

prijaviti možete nekoga zbog neovlaštene i bespravne gradnje, međutim zbog administrativne i zbrkane situacije u našem pravosuđu i državnoj upravi, vaša moralna satisfakcija doći će do izražaja tek nakon 5 i više godina.

Da pojasnim.

 

Prijavite susjeda, brata, "prijatelja" zbog bespravne gradnje, građevinskoj inspekciji.

Inspektor će prema njihovoj ocjeni važnosti tj "prioriteta" izać nakon 5 mjeseci na teren.-

Naložit će uklanjanje sagrađenog ili nabavku dokumentacije.

Susjed će se na to žaliti drugostupanjskom organu a to je MZOPUG. Tamo će se njegova žalba "kuhati" 2 godine dok odgovore.

Na taj odgovor susjed ima pravo žalbe Upravnom sudu u Zagrebu.

Oni trenutno obrađuju predmete iz 2005 godine.

 

Eto, gradite bespravno svi, nitko vam u toj našoj državi nemože ništa.

A još ako je u gradnju upletena građevinska mafija....Jedino dragi Bog vam može pomoći..

nažalost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav evo da se nadovezem na ovo imam slucaj nadogradio sam dvije prostorije međutim su mi susjedi poslali građevinsku inspekciju i zabrana radova i krenuo sam u legalizaciju objekta međutim mi se nemoze izdati građevinska jel sa susjedima vodim spor oko međe vec 5 god i pitanje koliko ce to jos trajati,posto je objekat samo pod plocom nisam uspio napraviti krov pa me zanima sto bi se dogodilo da napravim krov koje su sankcije jel mi propada neko mi veli da napravim neko ne bojim se da ne dobim neku veliku kaznu. pa bi vas molio za savjet.molim brz odgovor hvala. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani g. felix,

ono što sam ja napisao nije Uglavnom već apsolutno točno.

Za sve gradnje bez akata o gradnji, dakle bez odgovarajuće dokumentacije, nadležna je Građevna inspekcija MZOPUG, na nivou županije ili grada Zagreba.

 

Niti jedan drugi organ neće vam izaći na teren.- Inspekcija rada izlazi samo ako se kod gradnje ne poštuju sigurnosni uvjeti, ali dajem ruku u vatru da oni u 98,8 % slučajeva neće izaći na teren.

Spomenuli ste policiju??????

Pa čemu bi policija izlazila na teren?. Njihove kompetencije su tek tada ako se na gradilištu potuku radnici, ako je došlo do nesreće na radu.

Dakle, redovnim radom na terenu u smislu bespravne gradnje jedina je nadležna navedena inspekcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ako ste pročitali moj prvi popst onda ću vam reći što nebih htio da vam se dogodi kao što se i meni dogodilo.

Dakle, sagradite objekat do kraja, poštujte Pouke o pravnom lijeku u roku, žalite se na sve i svašta.

Za 5 godina (ako budete imali sreće), donijet će se konačno rješenje, za to vrijeme naša vlada će nas strpati u evropsku uniju, a tada će Unija razriješiti sa ovim lopovima...

Malo morgen.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

Poštovani g. felix,

ono što sam ja napisao nije Uglavnom već apsolutno točno.

Za sve gradnje bez akata o gradnji, dakle bez odgovarajuće dokumentacije, nadležna je Građevna inspekcija MZOPUG, na nivou županije ili grada Zagreba.

Niti jedan drugi organ neće vam izaći na teren.

 

 

Mike06,bez uvrede, ali ne znaš o čemu pišeš.

 

Kada imaš sve moguće dozvole , ovlaštenog izvođača, itd., ako sam ti susjed mogu ti do besvjesti ometati gradnju slanjem inspekcija koje će toliko kaznama izmaltretirati izvođača da će napustiti gradilište!

 

Treba samo znati natjerati inspekcije da rade.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix bez uvrede ali tvoje činjenice koje izvodiš nisu točne.

trebao bi kao pravnik to znati.....

Rješenje MZOPUG je konačno i na nju nema žalbe. To znači, da se žalitelj ima pravo žaliti Upravnom sudu koji je toliko efikasan da će žalitelj prije umrijeti nego dočekati rješenje.

 

Najčešće su žalbe na gradnju neosnovane iz čistog jala i zavisti, ima i onih koje su zaista osnovane.Međutim kak ti navodiš,kao susjed bi se žalio unedlogled.

Ako ja imam sve papire na koju foru bi ti meni spriječio gradnju???

ajde objasni.

Pa jel pravda na tvojoj ili mojoj strani.

Tvoje pravne regule da se poštuju, jao graditeljima.

Trebao bi znati da inspekcija nemože nekog kazniti ako je taj netko u pravu.

Mpože samo izdati rješenje na koje se ja kao izvođać mogu žaliti do besvijesti.

Toliko o tome. Poanta!!!

I iznad pape ima papa!!!!

 

Fleksibilnost sudova ide nekome na ruku nekome ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

 

Rješenje MZOPUG je konačno i na nju nema žalbe. To znači, da se žalitelj ima pravo žaliti Upravnom sudu koji je toliko efikasan da će žalitelj prije umrijeti nego dočekati rješenje.

 

Mike06, uopće nisam spominjao upravni postupak oko dobivanja dozvole, tj. rekao sam da ako imaš sve dozvole znalac ti može ometati gradnju.

 

Npr. ako gradi neovlašteni izvođač, prijava inspekciji.

Ako grade fušeri na crno, prijava inspekciji rada.

Ako nisu postavili kemijski WC, prijava sanitarnoj inspekciji.

Ako su iskipali šljunak ili pijesak, ili palete cigle ispred objekta na javnoj površini, prijava komunalnom redaru.

Ako kamion ili mikser za beton blokira cestu, prijava policiji. Pijava policiji da sumnjaš da ilegalno rade strani državljani.

Ako je izvođač ovlašten, prijava da mu aparati na gradilištu nemaju atest (npr.svi električni uređaji , od mješalice, dizalice do zadnje male bušilice moraju imati atest ne stariji od 1-2 godine).... pa neka prijava protupožarnoj inspekciji , pa zelenima za neko zagađenje,...

Da ne nabrajam dalje.

 

Da si izvođač i imaš čelične živce, svejedno bi odustao od gradnje.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija