Jump to content

Susjed Joža


deelighted

Preporučene objave

Posjed do mene je prazan, tj. na njemu nitko ne živi. na posjedu je kuća i gospodarske zgrade u zapuštenom stanju.

Susjed do njega uživa taj posjed na način da ga održava, kosi travu i sl te na njemu parkira svoja osobna i radna vozila. Naravno da se po njemu neprestano šeće i uživa u promatranju zbivanja na mojem dvorištu. Osobito ga uznemirava moj pas koji je dok nema nikoga na dvorištu, zatvoren u boxu ( 12 m2 ). Pas je miran i ne laje dok nikoga nema. No, susjed se šeta po tom posjedu sa pištoljem za koji sam provjerio, nema dozvolu. Čovjek je oko 70 godina i prilično je neugodan. Imali smo verbalni duel prije par godina i od tada ne razgovaramo. Njegova perad svakodnevno dok nas nema, prelazi ili boravi u našem voćnjaku, a ponekad se zalete i u dvorište.

Jutros je stajao uz ogradu i prijeteći prstom mahao mojoj supruzi, ( bez riječi ) nešto zbog psa jer je lajao na njega dok je stajao uz ogradu i gledao ga.

S obzirom da je alkoholičar, bojim se da bi u takvom stanju, s obzirom da mu nismo po volji mogao i zapucati na nas, što se jednom i dogodilo. Bio sam u voćnjaku i nisam ga vidjeo dok nisam čuo pucanj. Bio je 200 m udaljen od mene. Ne znam kamo je pucao, ali mi nije bilo ugodno.

Što mi je činiti sa takvom osobom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, nije vam lako ni jednostavno, međutim nemate pravnih razloga za prijavu sve dok vam ne prijeti. Ako ste vidjeli da ima oružje(trebate svjedoka) prijavite ga policiji. Rekla kazala da ima oružje od neke treće osobe ne vrijedi ništa.

Ta osoba slobodno šeće svojim posjedom tako dugo dok vas ne uznemirava.

vaš pas je ipak samo životinja koja ne simpatizira tog susjeda, ali od toga nema nikakove štete po njega ni po vas.

Jedino ako bi on uznemiravao vašeg psa, vas ili vašu obitelj, zovite policiju.

 

Ako je do vas napušten posjed koji niko ne održava, nažalost, to nije u ingerenciji komunalnog redarstva.

Tu nemožete gotovo ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

Poštovani, nije vam lako ni jednostavno, međutim nemate pravnih razloga za prijavu sve dok vam ne prijeti. Ako ste vidjeli da ima oružje(trebate svjedoka) prijavite ga policiji.

 

Prije je bilo svakako, ali sada policija reagira na svaku prijavu prijetnje vatrenim oružjem.

U ovom slučaju deelighted kaže da je i vidio (nelegalno) oružje i čuo pucanj, a susjed je vjerojatno poznat kao osoba prijeke naravi.

 

Nedavno sam bio svjedokom 'koškanja' ispred kafića lokalnog pijanca sa drugim gostima, kojom je prilikom zaprijetio - 'sad idem doma po pušku i se bum vas pobil'.Tako je inače često i prije prijetio, ali nitko nije reagirao prijavom.

Po prijavi policija je odmah reagirala pretresom kuće, i našli su ilegalno oružje-kalašnjikov!... (izgrednik je spavao kod kuće).

Pomalo ipak postajemo pravna država.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek je samo načuo da susjed Joža ima oružje, nije ga vidio niti može dokazati da je on pucao.

Dakle, nema pravne osnove bez svjedoka.

Mogao je pucati i netko sasvim deseti, susjed nije otvoreno oružjem prijetio, tako da nema osnova za pokretanje kaznenog postupka. Policija takove prijave redovito odbacuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

 

Mogao je pucati i netko sasvim deseti, susjed nije otvoreno oružjem prijetio, tako da nema osnova za pokretanje kaznenog postupka. Policija takove prijave redovito odbacuje.

 

Tako je mike06.

Treba pričekati da šašavi susjed pobije par ljudi.

 

Pa su onda takvi kao ti najglasniji u kritikama zašto se prije nije nešto poduzelo.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,

najžalosnije je kada se nešto takvo dogodi netko nekoga upuca i onda su svi pametni i kažu trebalo je napravit to i to. Ako imate sumnje da ima oružje a pogotovo bez dozvole prijavite to policiji. A ako i ima dozvolu za oružje nesmije se s njim prešetavat oko kuće i po vrtu jer vjerovatno ima samo dozvolu za držanje oružja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix, i sam znaš da je tako, trebalo bi u pravnoj državi biti tako, ali mentalitet našeg naroda nije jednostavno takav.

Naša birokracija, pogotovo u sudstvu , reci kud bi dovela da se za svaku susjedsku verbalnu prijetnju podnosi kaznena prijava.

 

Nažalost....tek kad se zlo dogodi onda se nešto poduzme....

Tako će i biti tako dugo dok gazde iz Europe ne uzmu stvari u svoje ruke.

 

Pogledaj što se događa u državi nakon bijega "šefa"????

 

Samo se dijelići lopovluka otkrivaju... ono glavno će , nadamo se tek izać na vidjelo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

reci kud bi dovela da se za svaku susjedsku verbalnu prijetnju podnosi kaznena prijava.

 

Ne podnosi se za svaku prijetnju kaznena prijava.

Ali policija treba intervenirati na takve prijave, i ustanoviti činjenice. Izlazak policije može spriječiti eskalaciju sukoba.

 

Kriminal i lopovluk u državi brinu sve građane (dobro, bar većinu koja ne krade),

:-D

ali svakoga će više od toga brinuti ludi susjed koji prijeti oružjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija