Jump to content

molim pomoć!


rango

Preporučene objave

Pozdrav,

Molio bih ako mi netko hitno može pomoći u vezi mog slučaja.

Radi se o slijedećem:

Planiram kupiti kuću u okolici Velike Gorice i to mi je vrlo bitno i hitno.

O kupnji nekretnine sam pregovarao s gospođom koja još uvijek nije vlasnik te nekretnine, već je vlasnik pokojni suprug.

01.12.2009. je zakazana ostavinska, i tad bi se njezina 3 sina trebala odreći svojih dijelova u korist majke, s kojom bih ja sklopio ugovor.

S obzirom da je ostavinska rasprava zakazana za 01.12. što je meni predugo za čekati (morao bih useliti u novi prostor ovih dana), gospođi sam ponudio kaparu do rješavanja papira, no ona za to ne želi niti čuti. Želi da joj cijeli iznos isplatim u komadu odmah, ukoliko želim odmah useliti u prostor.

E sad moram priznati da me je strah cijeli iznos platiti osobi koja će tek u 12.mj. postati vlasnik, a meni se žuri.

Zanima me dali je moguće nekako riješiti ovaj slučaj, gdje bih odmah platio nekretninu i uselio, a da budem siguran da će nakon ostavinske u 12. mj. sve biti OK i nekretnina preći na gospođu. Na koji način da to riješim?

Samo da napomenem da sam razgovarao i sa sinovima koji kažu da neće praviti nikakve probleme kod odricanja od svojih dijelova.

 

Pozdrav i please HELP!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne upuštajte se u ovakvu vrlo nesigurnu kupovinu, pogotovo što se radi o nesređenim odnosima i povećoj svoti novca. Šta vi u stvari znate u kakvim je odnosima gospođa sa svojim sinovima i da li će se oni uopće odreći dijelova koji im pripadaju??? Dok gospođa nema uredne papire prevedene na svoje ime, bez ikakvog tereta na nekretnini, s njom nemojte dogovarati kupnju, ali u ovim slučaju će to potrajati.Ukoliko vam je hitno da se što prije preselite, svakako potražite drugu nekretninu, sada ih na tržištu ima zaista puno. Angažirajte odvjetnika da vas netko ne prevari, pošteno razmišljate, ali koliko je druga strana poštena??? Možda vam ponudi nekretninu po znatno nižoj cijeni, ali iza toga stoje nesređeni dokumenti, pogotovo što gospođa ne pristaje na kaparu????

O P R E Z!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

 

Što ako je vlasnik napisao oporuku u korist sinova ?

 

Što ako je to vlasnikova vlastita imovina ( ne bračna stečevina ) ?

 

Što ako je vlasnik ostavio dugove veće od vrijednosti

ostavine ?

Prodavatelju se jako žuri prije ostavinske pa to Vam govori sve .

 

 

Ljudi se danas svačim bave , a naivni plaćaju dvostruko ..

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija