Jump to content

stipendije učenicima i studentima


grabik

Preporučene objave

- koliko pratim to još uvjek nije krenulo ???

-ta lov ide iz fonda branitelja, jeli tako ?

-fond se svakim danom sve više smanjuje prodajom udjela

-u fondu je svakim danom sve manje novca

-branitelja svakim danom sve više pa i djece branitelja koji bi trebali stipendiju

-branitelji prodali udjele u fondu (nema novca) a sada nestrpljivo čekaju objavu natječaja da dobiju koju kunu da pokrpaju rupe

-iz kojeg fonda da se uzme taj novac kad ga je svakim danom sve manje

-ja svoje nisam prodao i za sada nemam namjeru ali malo me to pitanje onako golica ??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Lowrider i ivanic...

 

...imao bi jedno konkretno pitanje za znalce a u svezi stipendiranja

...sve proučeno i jasno iz priloženog osim slijedećeg ,jer nigdje ne piše ili nisam opazio,:;

-invalidninu(HRVI) primam preko naloga tj.knjižice poštanske banke ,da li treba slat presliku knjižicu poštanske banke u svezi stipendiranja učenika ? ILI je propisan koji 2.način,ako se steknu uvjeti za isplatu stipendije?

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeli moralno (a pravno...?!)da dica onih koji su koji su prodali dionice ostvaruju pravo na stipendije iz fonda ...I meni je gusto i dobro bi mi dosli novci od prodaje dionica.Iman srednjoškolca i studenta i mirovinu 2830,..kn ...Moj čist obraz mi ne dopusta da prodan dionice ako oćekivan da moja dica primaju stipendiju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marko,

potpuno si u pravu neki bi "i ovce i novce"

prodali bi udjele fonda ,a žele stipendije koje taj isti fond dodjeljuje .nije moralno a mislim ni pravno u redu.

ako je uopće to moguće.

Vjerujem mnogi su u škripcu s lovom ali moraju shvatiti da je velika prednost imati stipendije za djecu npr za dvoje djece srednjoškolaca to je 8000 kn godišnje ,za 4 godine 32000kn,a da ne računamo ako idu na faks koliko se još novaca dobije,jer je tamo mjesečna stipendija za jedno dijete 1000kn.

 

Dakle svima ,tj barem onima koji imaju djecu koja se školuju bi trebalo biti u interesu sačuvati udjele tj fond jer ako više od pola branitelja proda koliko znam fond će se morati likvidirati i stipendija neće biti.

Treba sve ovo imati u vidu i gledati dugoročno ,a ne samo od danas do sutra, dići par tisuća kn , potrošiti i poslije kukati nema s čim školovati djecu "krivi su svi,samo ja nisam".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji moji ja sam isto prodao dio udjela BF ali sam se prije prodaje u fini informirao o mogučim posljedicama buduči da mi djete prima stipendiju iz istog tog BF . Teta na šalteru kaže da jedno s drugim nema nikakve veze :misli:

Mišljenja sam da je teta u pravu jer bi u suprotnom bilo navedeno negdje u uvjetima za stipendiju u mom slučaju studentice dali može ili ne . Na koncu i sam naslov govori :

 

 

"" RH fond za stipendiranje HB iz Domovinskog rata i djece HB iz Domovinskog rata ""

 

:misli::namiguje::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s štovanjem

mislim da niste u pravu kad kažete da ne bi trebali imati stipendije ona djeca kojima su roditelji prodali udjele , s tim više jer udjeli nisu prodavani nekom trećem već su vraćeni u fond koji je tako ojaćao, a smanjio se broj nositelja udjela.

A i oni koji su prodali udjele isto su članovi fonda, :kavica: ali sa 0 (nula)udjela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....Dajte ljudi kakve sad nebuloze se pišu u svezi stipendija-tko ima pravo ,a tko nema... ...npr.ja sam prodao svoje udjele u 02/09.Sad ove godine kći trebala bi imati pravo na stipendiju pošto sam ja HRVI.E sad nakon svega pročitanog,neki navode da djeca ne bi trebala imat pravo na stipendiju ako su im roditelji (HB) prodali udjele.A ja pitam slijedeče:

-sve vrijeme kad sam ja imao udjele u fondu HB moje djete/ca nisu koristila stipendiju(pošto su išla u OŠ) ,već su koristila neka druga (npr.učenici i studenti HB-a koji su prodali svoje udjele.

Moje je mišljenje da sva djeca koja zadovolje propisane uvjete za dobivanje stipendije da je i dobiju,bez obzira dal su njihovi roditelji prodali ili nisu prodali udjele .

 

 

 

I još imam jedno pitanje pošto se sad 1. puta susrečem po pitanju stipendija,ovako;

-kada sakupim svu potrebitu dokumentaciju koja je propisana za dobivanje stipendije,te pošaljem na navedenu adresu,što se onda događa??

Da li dobivamo kakvo rješenje ili?Na koji način i kada se sazna tko je zadovoljio uvjete i sl.?Kuda se uplačuju sredstva ?

 

-Lijepo molim upučeme da mi /nam objasne u par rečenica ;unaprijed zahvalan!

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

 

I još imam jedno pitanje pošto se sad 1. puta susrečem po pitanju stipendija,ovako;

-kada sakupim svu potrebitu dokumentaciju koja je propisana za dobivanje stipendije,te pošaljem na navedenu adresu,što se onda događa??

Da li dobivamo kakvo rješenje ili?Na koji način i kada se sazna tko je zadovoljio uvjete i sl.?Kuda se uplačuju sredstva ?

 

-Lijepo molim upučeme da mi /nam objasne u par rečenica ;unaprijed zahvalan!

:misli:

 

Kad skupiš i pošalješ određenu dokumentaciju te je pošalješ na navedenu adresu čekaš objavu na stranicama MOBMS dali je djete zadovoljilo uvjete :misli: do mjesec dana od dana završetka natječaja .Zatim ti oni na kučnu adresu šalju ugovore koje ti ovjeriš kod J.B.te im iste vratiš čim prije ( s povratnicom ) :ceka: Od HPB češ dobit broj tekučeg računa i opet :kavica::ceka: Moja malena dobila lovu s zaostacima 22.04.09. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što sve uredno prikupite i ovjerite kod javnog bilježnika (samo ono što traže) dostavite na navedenu adresu.Za prošlu školsku godinu natječaj je bio objavljen u ovo vrijeme, a lista sa stipendistima je izišla krajem veljače 2009. godine, objavljena na stranici MOBMS. Kroz treći mjesec su dostavili ugovore koji se nakon potpisa moraju ovjeriti, a ispalta stipendija je krenula u svibnju.

Lani su stipendiju dobili svi koji su dostavili zahtjev, a udovoljili kriterijima,a ove godine ćemo vidit.

 

A što se tiče onih koji povezuju moral s prodanim udjelima i stipendijama neka nebrinu o fondu nego o svojim đacima i njihovom uspjehu. Kamo sriće da se ova država pretvori u zemlju visokoobrazovanih ljudi, potomaka branitelja Domovinskog rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A probajte mi onda odgovoriti svi vi skupa kako ja koji nisam prodao udjele u Fondu, nisam uspio dobiti stipendiju za srednjoškolca iako su svi dokumenti bili poslani .Da li su se te stipendije dijelile kao i sve drugo /ako imaš strica..../,i uz to nikad nisam dobio nikakav odgovor te potrošio i 150 kn telefona za zvanje onih koji se ne javljaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbilja g.samsung ne znam.Koliko je meni poznato da su dobili svi koji su predali za prošlu šk.godinu.

Ako slučajno niste koji dokumenat predali ili nije dobro ispunjen tada uopće ne razmatraju taj predmet.Žao mi je probajte predat sad -rok je do 16.11,o.g.

 

Ali sad će se gledati i prosjek ocjena ,navodno zbog pomankanja sredstva,znači baš i neće biti granica 3,50.već će je podići što je opet suprotno zakonu kojeg su sami pisali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za g.Samsunga.Nakon što se prime svi zahtjevi za stipendije,onda se telefon isključi ili se "odradi zauzeće na telefonu"tako da ih do objave nitko "ne može ometati u poslu".To sam doživio zadnjih godina,pa znam o čemu se radi.U ispomoć tom odjelu dolaze i ljudi s drugih odjela,pa...To znači da se mora dobiti informacija preko osobe koja je u nekom drugom odjelu i sl.Uglavnom, se mora snalaziti na sve moguće i nemoguće načine da se dobije informacija.U nadzornom odboru za stipendije je i gđa Slavica Hruškar,jako pedantna ipravedna žena (bar tako sam je ja doživio),tako da ti ona može pomoći u takvim slučajevima.Meni je pomogla.Kćer mi greškom nije dobila stipendiju(ime joj nije bilo u popisu),ona je to pronašla i riješila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija