Jump to content

nanošenje teške tjelesne ozljede


mistik

Preporučene objave

muž mi je optužen da je nanio tešku tjelesnu ozljedu što nije istina. on je pokušeo rastaviti 2 osobe koje su se tukle, no oštećeni je bio pijan i na policiji rekao da su ga tukla dvojica, a da mu je moj muž slomio nos (znaju se iz viđenja). svjedoci tučnjave smo žena od oštećenog i ja, znači njihova riječ protiv naše, jer ne zna se tko je zapravo osoba koja je uistinu nanijela ozlijedu. kakve su šanse da mog muža proglase krivim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mistik je napisao:

kakve su šanse da mog muža proglase krivim?

 

jednake onima da ga se oslobodi :-D

 

 

šalu na stranu,

odgovor vam ovisi o nizu okolnosti, a to ovako na neviđeno, bez iskaza svih sudionika, vještačenja ozljeda, podataka o nastanku sukoba, njegovom tijeku, je jako teško dati.

prognozirati možemo svašta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mistik je napisao:

znači mogu ga proglasiti krivim bez obzira što nema uvjrljivih dokaza. njegova žena kaže jedno, a ja drugo?

 

opet vam kažem ovisi o nizu okolnosti.

 

niste samo vi tu i supruga oštećenog.

i neće biti odluka samo i na temelju toga što kažete vi i što kaže ona.

s obzirom da ste obje srodnici sa sudionicima ovoga sukoba, vaši iskazi su "pod povećalom" jer ste obje zainteresirane za povoljan ishod svoje strane.

tu je još i vaš suprug, oštećeni i ta osoba koja je još sudjelovala u napadu.

tu je još i traumatološki list, tu će biti vještački nalaz i iskaz vještaka, možda i liječnik koji je prvi pregledao oštećenog. ima li negdje u spisu podatak o alkotestiranju oštećenog?

 

na temelju svega ovoga se donosi odluka.

 

a jel prijelom sa pomakom ili bez? jel' bilo vještačenje?

što kaže ovaj prvi napadač? jel' i on optužen ili će biti svjedok?

 

zbog svega ovoga sam vam na pitanje o šansama ishoda i odgovorio kako sam odgovorio.. nije to crno-bijelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada je došlo do te tučnjave muž i ja smo bili dečko i cura. za prvog napadača nitko ne zna tko je tako da on ni ne sudjeluje u suđenju, ali oštećeni tvrdi da je njemu nos pukao baš kada ga je moj muž lupio ( jer on tvrdi da su ga tukla obojica). svi smo bili pod utjecajem alkohola s time da nikog nisu alkotestirali osim oštećenog, ne znam koliko je imao promila, ali mis mo na sudu rekli istinu, da smo bili pod utjecajem alkohola!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija