Jump to content

pravosudni - rezultati pismenog


stonedeath

Preporučene objave

  • Odgovora 225
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

  • 2 tjedna kasnije...

orion5 je napisao:

svako komentar je suvišan. ovo je još samo jedan dokaz koji govori u prilog neučinkovitosti našeg pravosuđa. :glavomozid:

 

Da, najgore je to što su uveli ovakav pravodni kako bi reformirali takvo pravosuđe, a ne drže se pravila koja su sami donjeli. bilo bi smješno da nije žalosno. Kako se ono kaže: riba smrdi od glave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro si napisala. ako im ovakve budu i ostale reforme pravosuđa bit će nam bolje neko ikada. jadni mi u kakvoj državi živomo, s kakvim bijednim pravusuđem. ovo je nečuveno koliko im treba da pročitaju radnje ako ih uopće budu čitali, onda ne želim ni mislit koliko im vremena treba da napišu svoje presude. bože sačuvaj. :majstor: baš su majstori nema šta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvao sam ministarstvo i rekli su mi da su ocijenjene treće radnje, iz kaznenog je ostala još jedna hrpa koju jedna grupa ispitivača još ocijenjuje, a da iz građanskog dosta još nije ispravljeno. oni očekuju da će im sve dostavit do kraja tjedna ili početkom drugog, i da bi mogli najvjerojatnije objavit rezultate u ponedjeljak. eto. sve po starom :sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ovo više nema nikakvog reda ni smisla. ok nije se mogla primjeniti uvjetna ali da zato bacaju ljude nije uopće pošteno. uostalom i oni griješe. nije mi jasno to njihovo bodovanje jer sam od svih čuo pa čak i od sudaca da oni samo gledaju fromu i da ispitivačima nije cilj ikoga bacati da su fer i da još pomažu, tako da su dosta ljudi bacili na presude nije mi logično. saznat ćemo uskoro :kavica: pa sad se skoncentriraj na učenje ja ne znam je li tko od vas to može

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije istina to za uvjetnu..

 

rekao je da je pustio i neke koji su totalno krivo sudili npr. primjenili uvjetnu osudu, ako su dobro obrazložili...

da je čak nekome tko je tako napravio dao 10 bodova..

 

ali da one koji su dobro sudili rušio ako nisu dobro obrazložili..

 

pa sad ti reci tko je tu lud, i koja su to mjerila i kriteriji..

 

a o izvlačenju kartica da ni ne pričamo :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da...malo je to sve čudno ?! Kolegica je ponavljačica, pala u 6. mj, pa sad ja učim za prvi puta ona za 2. puta...

zna li netko ako se polaže u 12. pismeni, kada se cca može očekivati usmeno ispitivanje i postoji li neki datum kao što je bilo prije da možeš npr zatražiti u prijavi da odgovaraš u 1.mj između 20-29.01 npr...tako barem znaš rasporediti učenje. danas je ona zvala ministarstvo i žena joj je rekla da se još nisu niti ispitali ovi koji su polagali pismeni i da se čak još nisu niti svi ocijenili ?!

te da ako misli pismeni u 12.mj., tko zna..neće sigurno prije veljače-ožujka na usmeni ?! je li to neka zezancija ili ?. Prije je bilo-u prijavi kažeš da želiš odgovarati krajem mjeseca i tada ti je bio i usmeni (želje iz prijave bijahu uslišene), pisani je bio desetak dana ranije....a sada ispada da između pisanog i usmenog treba proći neko neodređeno vrijeme ( jer ne znaju kada će i kojim tempom ocjenjivati pisane radnje) i još ne znaš kad će te oni pozvati na usmeni ? (je li moguće tek 2 mjeseca nakon pisanog ???)...a o komisiji da ne govorim ? kako bi tek čudo trebalo pa da saznaš koja ti je komisija, pa malo pogledaš kako inače ispituju ti ispitivači...molim nekoga ako zna odgovor na ovu situaciju.

 

Puno hvala unaprijed ! :-?:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne želim nikoga zbedirati, ali bolje da napišem za one koji će tek pisati..ja sam to ovako služila:

 

oni imaju 5 kriterija po kojima su dužni ocjenjivati radnje, a ti kriteriji su prilično subjektivni (tipa: sposobnost analitičkog procjenjivanja činjeničnog stanja - ovo sam izmislila, ali tako nešto) i po tome daju ocjene od 1 do 10.

 

ipak, ako netko pokaže nepoznavanje prava (što nije ni jedan od ova 5 kriterija, a kao primjer su dali izricanje uvjetne osude za djelo za koje je propisana kazna od 1 do 12 godina i izricanje sigurnosne mjere oduzimanja predmeta od svjedoka) onda te presude nisu zadovoljile ni minimum uvjeta za prolaz i neće se uopće razmatrati da li ispunjavaju ovih 5 uvjeta.

 

kod onih presude kod kojih nije počinjena neka "greška u pravu", nije bitno kakvu ste presudu donijeli (dok god je u skladu sa zakonom, naravno), ako dobro obrazložite svoju odluku. i tu je kos dao primjer cure koje je donijela presudu potpuno drugačiju od one koju bi on donio. recimo da bi on dao 12 godina a ona ga je oslobodila (opet bubam napamet, ali čisto da pokažem što mislim). on je rekao da je njena presuda imala glavu i rep, da je bila jasna i da je svoju odluku odlično obrazložila.

 

ja tek počinjem učiti, i ne znam gradivo, ali mislim da se ne može uspoređivati sloboda u odlučivanju, ako je utemeljena na zakonu (kao kod te cure koja je dobila 10 bodova) i izricanje uvjetne osude koja se za to djelo nikako ne može izreći (ili sigurnosne mjere prema svjedoku), kako god dobro to obrazložio.

 

eto. znam da sam vas s ovim puno izdeprimirala, ali nadam se da sam bar nekome pomogla..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iuridica je napisao:

da...malo je to sve čudno ?! Kolegica je ponavljačica, pala u 6. mj, pa sad ja učim za prvi puta ona za 2. puta...

zna li netko ako se polaže u 12. pismeni, kada se cca može očekivati usmeno ispitivanje i postoji li neki datum kao što je bilo prije da možeš npr zatražiti u prijavi da odgovaraš u 1.mj između 20-29.01 npr...tako barem znaš rasporediti učenje. danas je ona zvala ministarstvo i žena joj je rekla da se još nisu niti ispitali ovi koji su polagali pismeni i da se čak još nisu niti svi ocijenili ?!

te da ako misli pismeni u 12.mj., tko zna..neće sigurno prije veljače-ožujka na usmeni ?! je li to neka zezancija ili ?. Prije je bilo-u prijavi kažeš da želiš odgovarati krajem mjeseca i tada ti je bio i usmeni (želje iz prijave bijahu uslišene), pisani je bio desetak dana ranije....a sada ispada da između pisanog i usmenog treba proći neko neodređeno vrijeme ( jer ne znaju kada će i kojim tempom ocjenjivati pisane radnje) i još ne znaš kad će te oni pozvati na usmeni ? (je li moguće tek 2 mjeseca nakon pisanog ???)...a o komisiji da ne govorim ? kako bi tek čudo trebalo pa da saznaš koja ti je komisija, pa malo pogledaš kako inače ispituju ti ispitivači...molim nekoga ako zna odgovor na ovu situaciju.

 

Puno hvala unaprijed ! :-?:misli:

 

po zakonu trebalo bi proći najviše 2 mjeseca od pismenog do usmenog, ali po zakonu, trebale bi radnje biti ispravljene u roku 6 dana od pismenog , a ove od roka u 10 mjesecu još nisu ispravljene. također, nakon obavještavanja kandidata da je prošao pismeni mora proći najmanje 2 tjedna do njegovog usmenog. pa ti računaj.. :-D

 

rekli su da usmeni za ovaj rok sigurno neće početi prije 23.11., a kao po zakonu trebali bi ga završiti najkasnije do 15.12. ( dva mjeseca od zadnje pisane radnje).

 

ja računam da bi usmeni u prvom trebao početi negdje oko 20.01. i trajati do 10.02.

 

i koliko znam, uvažavat će želje što se rasporeda usmenih tiče, ali to nikad ne možeš biti siguran.

 

što se ispitivača tiče, sad ti je skoro svejedno jer ionako vučeš kartice (što je grozno jer sad treba učiti i neke zakone koje prije nisu pitali-kos je rekao da on nikad nije pitao zakon o pomilovanju a sad je i to ispitno pitanje na kartici..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm...zanimljivo u svakom slučaju, a ne misliš da ipak unatoč tim karticama ispitivači ne proširuju okvir gradiva, već jednostavno-ono što su usmeno prije ispitivali-sada samo pitaju preko kartica, pa ipak...ako znaš koja ti je komisija, znaš i otprilike način ispitivanja recimo Kosa u odnosu na Garačić, ili Crnića u odnosu na Sučevića itd...

 

hvala ti što si se uključila !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također sam jučer bio na predavanju u HOK-u, i ne brinu me toliko ni pismeni ispit ni pitanja na ispitu, nego vrijeme polaganja usmenog ispita. Ako sam dobro shvatio, kako sudac Kos reče, presude se ne mogu ocijeniti u zadanom roku od 6 dana, pa će vrijeme ocjenjivanja u praksi uzeti najmanje 2 tjedna. Ako tome dodamo obvezu obavještavanja kandidata 2 tjedna prije usmenog, proizlazi da je minimalni razmak između pismenog i usmenog cca mjesec dana. To je OK, ali samo ako imam garanciju da će to biti mjesec dana ili dulje. Naime, planiram izaći na ispit u veljači i imam 2 i pol mjeseca za učenje. Pod pretpostavkom da je pismeni polovicom veljače, usmeni bi trebao biti najmanje polovicom ožujka, pa si mislim da vrijeme učenja rasporedim unazad od sredine ožujka (očekivani datum usmenog). No, što ako do tada budu ažurni, pa me zeznu i na usmeni pozovu kratko nakon pismenog, a nisam sve spremio, to je problem, vjerujem većini kolega. Inače, da je usmeni i dva mjeseca nakon pismenog, ne vidim u čemu je velika strka, ako je netko gradivo spremio pošteno za vrijeme dopusta, nema šanse da ga do tada uz dobro ponavljanje zaboravi. Ja već dva i pol mjeseca učim poslije posla (od pola 8 do 10) i cijeli vikend od 8-21 i vrlo je teško, ali drukčije ne ide i već sam se prilagodio, pa mislim da neće biti problem to još malo isponavljati do usmenog unatoč obvezi povratka na rad. Pozdrav i hrabro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iuridica je napisao:

hm...zanimljivo u svakom slučaju, a ne misliš da ipak unatoč tim karticama ispitivači ne proširuju okvir gradiva, već jednostavno-ono što su usmeno prije ispitivali-sada samo pitaju preko kartica, pa ipak...ako znaš koja ti je komisija, znaš i otprilike način ispitivanja recimo Kosa u odnosu na Garačić, ili Crnića u odnosu na Sučevića itd...

 

hvala ti što si se uključila !

 

naravno, sigurno će svaki od njih postavljati podpitanja, u to ne sumnjam, samo želim reći da više nema onog : "ok, ovo ne moram ponavljati jer XY to ne pita nikad." činjenica je da sad moramo ponavljati (odnosno naučiti) sve jer ne znaš koje ćeš pitanje izvući.

 

mislim, bilo bi super znati tko ti je u komisiji, ako ništa drugo, bar zato da znaš "kako smrdi" taj i taj, ali sad je to čini mi se manje bitno, jer ionako ne možeš učiti po njihovim pitanjima pošto će ona biti vezana uz ono što izvučeš, a tko zna šta je to, tako da će sad sigurno i oni postavljati pitanja koja nikad prije nisu, kužiš?

 

ne znam, sve se svodi na to da treba štrebat ko lud i molit se da imaš sreće, jer čini mi se da više ne postoji ni jedan način "osiguranja", i nikad više ovaj ispit nije ovisio o sreći nego sad..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po zakonu trebalo bi proći najviše 2 mjeseca od pismenog do usmenog, ali po zakonu, trebale bi radnje biti ispravljene u roku 6 dana od pismenog , a ove od roka u 10 mjesecu još nisu ispravljene. također, nakon obavještavanja kandidata da je prošao pismeni mora proći najmanje 2 tjedna do njegovog usmenog. pa ti računaj.. :-D

 

 

...da li imaš ideju, prema ovome...u kojem trenutku bi kandidat mogao znati realno datum svog usmenog ispita ?, jer to izgleda neodredivo prema sadašnjem stanju informacija na forumu... i da , mislim da je svejedno jako važno znati komisiju koja te ispituje, jer pretpostavljam da pitanja ispitivaču Kosu-sastavlja Kos, Vičiću-Vičić...znači to je ipak onaj neki okvir načina ispitivanja i pitanja koja već kolaju legalisom, osim evo Kosa npr , pa tako i svih ispitivača ZKP-a, ZOUP-a s obzirom dasu ti zakoni novi i da je počela njihova primjena...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da li imaš ideju, prema ovome...u kojem trenutku bi kandidat mogao znati realno datum svog usmenog ispita ?, jer to izgleda neodredivo prema sadašnjem stanju informacija na forumu... i da , mislim da je svejedno jako važno znati komisiju koja te ispituje, jer pretpostavljam da pitanja ispitivaču Kosu-sastavlja Kos, Vičiću-Vičić...znači to je ipak onaj neki okvir načina ispitivanja i pitanja koja već kolaju legalisom, osim evo Kosa npr , pa tako i svih ispitivača ZKP-a, ZOUP-a s obzirom dasu ti zakoni novi i da je počela njihova primjena...

 

ne znam, za ovaj rok su rekli da usmeni sigurno neće početi prije 23.11., što bi značilo da bi kandidati trebali biti obavješteni kad im je usmeni najkasnije 9.10. s obzirom da još sve presude nisu ispravljene, ne znam kako to misle napraviti. jedino možda ako obavjeste one čije su presude već ispravljene i koji su prošli (ako to naprave, onda je svejedno što si napisala kad želiš odgovarati, relevantno je jesu li ti ispravili među prvima ili među zadnjima pismeni - ali to ja samo nagađam, jer ne znam kako će stići do ponedjeljka obavjestiti ljude (pismeno!!) s obzirom da je danas petak).

 

kartice sastavljaju svi članovi komisije zajedno, i ako te ispituje kos, ne mora značiti da ćeš izvući baš pitanje koje je on sastavio, jer su sva izmješana. iako, ova pitanja koja nam je kos pročitao su prilično općenita tipa: stjecaj, namjera, nužna obrana, silovanje, zadržavanje (po novom i starom zkp - afkors :zao: )itd.. novo je i da sada možeš izvući neko lijevo djelo iz posebnog djela kz, ali oni se kao pokušavaju dogovoriti da neće tražiti da ih znaš napamet, već će tražiti recimo osnovno djelo iz te glave, a da ovo koje se izvukao pročitaš i da ga onda analiziraš..hoće li se svi držati toga ili će rušti jer ne znaš napamet djelo povrede dužnosti da se dade izvješće, we shall see.. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prema ovome što ste svi napisali da je kos rekao ovo sada stvarno nema nikakvog smisla, ukoliko ispitivači prilikom ispravljanja presude prema slobodnoj ocjeni ocjenjuju da li je obrazloženje dobro napisano onda prema tome znači da proizvoljno mogu svakoga rušiti ukoliko smatraju da prema njihovom mišljenju nije dobro obrazložio presudu bez obzira što je presuda sastavljena u skladu sa procesnim pravilima i što je pravilno primijenjeno materijalno pravo, to je stvarno glupo, nadalje ako ćemo morat na usmenom znat sve detalje glede svakog predmeta kao što kažu za kazneno onda nam odmah nakon pravosudnog mogu dat doktorat iz barem jednog područja prava jer vjerojatno nema čovjeka u hrvatskoj koji sve to zna, zapravo mislim da ni nema suca u hrvatskoj koji zna napamet sva kaznena djela iz kaznenog zakona i sve kazne, samo bi lud čovjek sve to napamet učio, što se tiče kašnjenja sa ispravljenjem radnji to više neću ni komentirat jer to više ni nema nikakvog smisla, pravosudni po starim kriterijima je bio relativno dobro koncipiran a sad od sranja rade znanost i samo pokazuju kako su oni ti koji su nesposobni i kako je zaista riječ o generaciji koja je upropastila ovu zemlju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stonedeath je napisao:

...prema tome znači da proizvoljno mogu svakoga rušiti ukoliko smatraju da prema njihovom mišljenju nije dobro obrazložio presudu bez obzira što je presuda sastavljena u skladu sa procesnim pravilima i što je pravilno primijenjeno materijalno pravo, ...

... ako ćemo morat na usmenom znat sve detalje glede svakog predmeta kao što kažu za kazneno ..

 

zapravo, kako sam ja skužila, a mislim da sam to i napisala, ako ti je presuda u skladu sa procesnim i materijalnim pravom, to je dovoljno za prolaz. od njihove subjektivne ocjene (odnosno od onih 5 kriterija) ovisi hoće li takva presuda dobiti 6,7,8,9, ili 10 bodova.

 

što se pitanja tiče, kao što rekoh, ova koja je kos pročitao nisu detaljna, jako su opširna i nisu neke nebuloze. te nebuloze te naravno oni mogu pitati u podpitanju ali to su i prije mogli..najveći bed je što se sad povećao opsseg gradiva i to dosta. dakle, ja sam to skužila da ne moraš znat sve glupe detalje svih glupih zakona, ali moraš proći sve glupe zakone i naučiti barem osnove. tako bar ja namjeravam. :nadobudna:

 

za sve drugo se slažem. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stonedeath je napisao:

prema ovome što ste svi napisali da je kos rekao ovo sada stvarno nema nikakvog smisla, ukoliko ispitivači prilikom ispravljanja presude prema slobodnoj ocjeni ocjenjuju da li je obrazloženje dobro napisano onda prema tome znači da proizvoljno mogu svakoga rušiti ukoliko smatraju da prema njihovom mišljenju nije dobro obrazložio presudu bez obzira što je presuda sastavljena u skladu sa procesnim pravilima i što je pravilno primijenjeno materijalno pravo, to je stvarno glupo, nadalje ako ćemo morat na usmenom znat sve detalje glede svakog predmeta kao što kažu za kazneno onda nam odmah nakon pravosudnog mogu dat doktorat iz barem jednog područja prava jer vjerojatno nema čovjeka u hrvatskoj koji sve to zna, zapravo mislim da ni nema suca u hrvatskoj koji zna napamet sva kaznena djela iz kaznenog zakona i sve kazne, samo bi lud čovjek sve to napamet učio, što se tiče kašnjenja sa ispravljenjem radnji to više neću ni komentirat jer to više ni nema nikakvog smisla, pravosudni po starim kriterijima je bio relativno dobro koncipiran a sad od sranja rade znanost i samo pokazuju kako su oni ti koji su nesposobni i kako je zaista riječ o generaciji koja je upropastila ovu zemlju

 

 

evo ja se u potpunosti slažem i svaka čast da netko nešto iskreno kaže jer sve se ovo otelo kontroli

a što ako se padne pismeni a platili smo 1450 kn pa onda ponovno na pismeni i šta onda opet 1450 ma :-?:-?:-? ludilo :-o:-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majko mila, pa dobro kad će više ti rezultati... :-?

 

Da li su bar na toj tribini nagovjestili koliko još presuda otprilike imaju za ocijeniti...?

 

I zar oni imaju vremena ići okolo po tribinama, umjesto da ocjenjuju presude... :misli:

 

Očito se ocjenjivači još (pored toga što zaista niti nemogu brže ocijeniti uz svoje ostale obveze) na ovaj način inate ministarstvu koje ih nije ***alo 2% kada se donosio pravilnik pa se uopće ne uzrujavaju zbog toga što su promašili rok sada već za 18 dana... Zamislite, rok im je instruktivan... to neću niti komentirati...

da nije tragično bilo bi smješno :srednji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što postoje očite nesuglasice između ministarstva i ispitivača nikako ne smije biti razlog da zbog toga ispaštamo mi kandidati, također mislim da se ni ispitivače ne bi trebalo tretirat kao indijske svete krave, oni su jako dobro plaćeni za svoj posao ispitivača, ako je nas na roku bilo oko 150 i svatko je platio 1450 kuna dobije se jako lijepa cifra koja se dijeli među njima, nikome a osobito ne sucima vrhovnog suda i zamjenicima glavnog državnog odvjetnika ne može se tolerirati nepoštivanje zakonskih rokova, ako su nesposobni na vrijeme ispraviti radnje neka ih se zamijeni efikasnijim ispitivačima koji će opravdati honorar koji dobivaju za svoj posao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da sumiramo

 

pismeni je bio u 10 mjesecu i rezultata još nema

a to znači da bi usmeni ukoliko se rezultati objave ovaj tjedan bili u 12.mjesecu ?

 

a u 12 mjesecu je pismeni za nas koliko 150-250-300.

 

onda kad isprave pisane radnje za nas 300 usmeni bi bio u 2-3 mjesecu da li je to točno? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma znaš što...

 

evo im ga po tisuću puta :srednji::srednji::srednji:

 

nek se srame, pa kakvo je ovo ponašanje, što oni misle?!? Da nikome ne odgovaraju? Da ovoliko prekoračenje roka ne treba imati nikakvih posljedica?!?

 

Stvarno nije cudo sto nam je drzava i pravosuđe u ovakvom stanju, kad vlada ovakav odnos prema profesionalnim obvezama... Ma nabijem ih sve redom, odreda i naporede...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ih pokušavam dobiti cijelo jutro, a oni nisu u stanju niti se javiti na telefon,a kamoli da se udostoje napokon objavit rezultate. ovo je više prešlo svaku mjeru. da toliko nesposobnih ljudi radi u pravosuđu dobro da ga uopće više imamo. groza jedna da su toliko nesposobni...... :bjezi: najboje da se svi odselimo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U srijedu su mi rekli da su se ispitivači obvezali predati u petak posljednje radnje i da ako to učine do 12 da će ih isti dan i objaviti, a ako ih predaju kasnije da će ih objaviti u ponedjeljak- danas. Sada se nitko ne javlja. Rezultata nema. Nemam volje učiti jer prema gore navedenim informacijama s tribine, ne vjerujem da sam prošla pismeni (oduzela sam drogu. Naime, nije mi bilo jasno što će biti s drogom ako je ne oduzmem, obzirom da nije bilo vidljivo da je protiv svjedoka pokrenut postupak radi posjedovanja. Šta se onda droga vraća svjedoku? :-? ). Poludit ću....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi moji, nadam se da su ove informacije točne:

objavit će rezultate sutra, ali ne sve nego samo one koje su pregledali, a ostale će naknadno objaviti.

 

ja bi samo našim ažurnim ispitivačima ( ne i tajnicima u ministarstvu, jer mi je i njih žao, a mislim da jadni nisu krivi) predložila da pogledaju ovaj filmić na youtube-u, mislim da svaka sličnost NIJE slučajna:

:kavica:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

^^ Najtragicnije je sto kad znas da je ovo realnost, uopce nije smijesno.

Nekako mi je jako poznat onaj dio o tome kako "sto ima veze sto je ona placena" i onaj dio kad ljudi samo šute ispred i čekaju ko idioti.

 

Osobno nekako ne vjerujem da će sutra biti rezultati... Ma nisu oni ni pola toga ocijenili sve se meni čini. A ono što mi najviše smeta je to što se nitko oko toga ne uzrujava.

Kao da nitko nije plaćen za to da obavi svoj posao. Nema tu nikakve odgovornosti, niti osjecaja odgovornosti. Tipicna hrvatska prica. :kavica:

 

Pa ne očekujemo valjda da bi ocjenjivači trebali prilagoditi svoje ostale obveze ocjenjivanju kad su zato (pretpostavljam itekako) placeni?!? Ili da bi možda trebali ne prihvatiti biti u komisiji ako imaju previše drugih neodgodivih obveza?!?

 

F U J :rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

idur je napisao:

^^ Najtragicnije je sto kad znas da je ovo realnost, uopce nije smijesno.

Nekako mi je jako poznat onaj dio o tome kako "sto ima veze sto je ona placena" i onaj dio kad ljudi samo šute ispred i čekaju ko idioti.

 

Osobno nekako ne vjerujem da će sutra biti rezultati... Ma nisu oni ni pola toga ocijenili sve se meni čini. A ono što mi najviše smeta je to što se nitko oko toga ne uzrujava.

Kao da nitko nije plaćen za to da obavi svoj posao. Nema tu nikakve odgovornosti, niti osjecaja odgovornosti. Tipicna hrvatska prica. :kavica:

 

Pa ne očekujemo valjda da bi ocjenjivači trebali prilagoditi svoje ostale obveze ocjenjivanju kad su zato (pretpostavljam itekako) placeni?!? Ili da bi možda trebali ne prihvatiti biti u komisiji ako imaju previše drugih neodgodivih obveza?!?

 

F U J :rigoleto:

 

Pre tragično je da bi bilo smješno! Meni se isto mota taj dio kad ljudi samo šute i čekaju ko idioti, mi smo isti ko i ovce!!!!

Pa ako su oni maturanti mogli nešto napraviti oko državne mature možemo i mi u vezi ovoga!!!

 

Ali bojim se ja da neće biti ništa od toga, previše se ljudi boje za svoje guzice da bi se stvorila kritična masa koja je voljna reagirat i da bi se digao glas, a što je najgore od svega ekipa u ministarstvu i ispitivači to znaju i računaju na to, igraju na kartu jačeg i na našu vječitu letargiju.

 

Ovaj zakon o vježbenicima je neustavan, mislim pri tome poglavito na završne odredbe obzirom da iste dovode u nepovoljan i nejednak položaj skupinu osoba, u ovome slučaju odvj, jb vježbenika u odnosu na sudske vježbenike, a to stoga jer isti nisu prošli 150 sati u prav. akademiji kako bi se osposobili za pisanje presuda.

 

Znam da je sada kasno za prijedlog o ocjeni ustavnosti tih odredbi, ali jednostavno nemogu vjerovat da to nije tim ispitivačima palo na pamet.

Mi koji smo uvjet stekli po starome trebali smo i po starome polagat!!!!!

 

Da ne govorimo o njihovoj preplaćenosti! pa ljudi moji nas je 165 pisalo ispit pa kada tu cifru pomnožimo sa 1.450,00 kn dobijemo lijepu cifricu od 239.250,00 kn!!! Mislim matematika mi nije nikada bila jača strana :-) ali kada ii tu brojčicu podjelimo sa oko 30 ispitivača i oduzmemo nekih 10.000 kn za najam onog klaustrofobičnog prostora na učilištu dobijemo iznos od oko 5.000 kn po glavi za svakog ispitivača.

 

Mislim, većina je njih sudaca VSRH pa njima bi zakon i pravilnik trebao biti sveto pismo!!!!! ali neeeeeeee, iznad njih je očito samo Bog.

 

Pa ljudi moji, ako vam se neda nas ocjenjivat i ispitivat i pošzovat propise onda nemojte, svima ćete olakšat, pa ima sudaca opčinskih i županijskih sudova koji bi vrlo rado za 5000 kn mjesečno pregledavali presude, a mislim da nisu ništa manje kvalificiraniji od vas, a večina su čak i ljudi!!!

 

Meni su suci VSRH kao sudačkom vježbeniku do pre 3 tjedna predstavljali vrhovni autoritet, osječala sam poštovanje i divljenje prema njima, jednostavno bili su mi uzor i nešto čemu i ja težim, ali sada nakon sve ove torture, a mislim da još nije gotova, veći autoritet i veći uzor mi predstavljaju žene koje rade u Plodinama za mizernu plaću, teško ali pošteno!

 

Govore da su ovaj model polaganja preuzeli od njemačke i francuske, to bi sve super bilo da se i oni ponašaju kako se ponaša komisija u njem i francuskoj. Ma tamo bi glave padale za ovakve nebuloze. Zato držmo se mi balkana i slovenija nam je predaleko :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

idur je napisao:

^^ Najtragicnije je sto kad znas da je ovo realnost, uopce nije smijesno.

Nekako mi je jako poznat onaj dio o tome kako "sto ima veze sto je ona placena" i onaj dio kad ljudi samo šute ispred i čekaju ko idioti.

 

Osobno nekako ne vjerujem da će sutra biti rezultati... Ma nisu oni ni pola toga ocijenili sve se meni čini. A ono što mi najviše smeta je to što se nitko oko toga ne uzrujava.

Kao da nitko nije plaćen za to da obavi svoj posao. Nema tu nikakve odgovornosti, niti osjecaja odgovornosti. Tipicna hrvatska prica. :kavica:

 

Pa ne očekujemo valjda da bi ocjenjivači trebali prilagoditi svoje ostale obveze ocjenjivanju kad su zato (pretpostavljam itekako) placeni?!? Ili da bi možda trebali ne prihvatiti biti u komisiji ako imaju previše drugih neodgodivih obveza?!?

 

F U J :rigoleto:

 

Pre tragično je da bi bilo smješno! Meni se isto mota taj dio kad ljudi samo šute i čekaju ko idioti, mi smo isti ko i ovce!!!!

Pa ako su oni maturanti mogli nešto napraviti oko državne mature možemo i mi u vezi ovoga!!!

 

Ali bojim se ja da neće biti ništa od toga, previše se ljudi boje za svoje guzice da bi se stvorila kritična masa koja je voljna reagirat i da bi se digao glas, a što je najgore od svega ekipa u ministarstvu i ispitivači to znaju i računaju na to, igraju na kartu jačeg i na našu vječitu letargiju.

 

Ovaj zakon o vježbenicima je neustavan, mislim pri tome poglavito na završne odredbe obzirom da iste dovode u nepovoljan i nejednak položaj skupinu osoba, u ovome slučaju odvj, jb vježbenika u odnosu na sudske vježbenike, a to stoga jer isti nisu prošli 150 sati u prav. akademiji kako bi se osposobili za pisanje presuda.

 

Znam da je sada kasno za prijedlog o ocjeni ustavnosti tih odredbi, ali jednostavno nemogu vjerovat da to nije tim ispitivačima palo na pamet.

Mi koji smo uvjet stekli po starome trebali smo i po starome polagat!!!!!

 

Da ne govorimo o njihovoj preplaćenosti! pa ljudi moji nas je 165 pisalo ispit pa kada tu cifru pomnožimo sa 1.450,00 kn dobijemo lijepu cifricu od 239.250,00 kn!!! Mislim matematika mi nije nikada bila jača strana :-) ali kada ii tu brojčicu podjelimo sa oko 30 ispitivača i oduzmemo nekih 10.000 kn za najam onog klaustrofobičnog prostora na učilištu dobijemo iznos od oko 5.000 kn po glavi za svakog ispitivača.

 

Mislim, većina je njih sudaca VSRH pa njima bi zakon i pravilnik trebao biti sveto pismo!!!!! ali neeeeeeee, iznad njih je očito samo Bog.

 

Pa ljudi moji, ako vam se neda nas ocjenjivat i ispitivat i pošzovat propise onda nemojte, svima ćete olakšat, pa ima sudaca općinskih i županijskih sudova koji bi vrlo rado za 5000 kn mjesečno pregledavali presude, a mislim da nisu ništa manje kvalificiraniji od vas.

 

Meni su suci VSRH kao sudačkom vježbeniku do pred 3 tjedna predstavljali vrhovni autoritet, osječala sam poštovanje i divljenje prema njima, jednostavno bili su mi uzor i nešto čemu i ja težim, ali sada nakon sve ove torture, a mislim da još nije gotova, veći autoritet i veći uzor mi predstavljaju žene koje rade u Plodinama za mizernu plaću, teško ali pošteno!

 

Govore da su ovaj model polaganja preuzeli od njemačke i francuske, to bi sve super bilo da se i oni ponašaju kako se ponaša komisija u njem i francuskoj. Ma tamo bi glave padale za ovakve nebuloze. Zato držmo se mi balkana i slovenija nam je predaleko :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam danas cijeli dan pokušavala na telefon dobiti ministarstvo no nitko se nije udostojio javiti pa ukoliko netko ima kakvu informaciju kada ćemo napokon saznati rezultate neka nam napiše jer ova neizvjesnost je postala neizdrživa.. :place:

 

može ih sve biti sram :palacdolje: no nekeko sumnjam da ispitivači imaju srama,boli njih briga za sve nas..

 

žao mi je samo volontiranja 2 godine i višemjesečnog učenja a sve zbog ovog pravosudnog,počinjem se pitati da li je bilo vrijedno svega ovoga....a najveći paradoks od svega što možda nećemo ni dobiti šansu da idemo na usmeni..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SAMARA je napisao:

ja sam danas cijeli dan pokušavala na telefon dobiti ministarstvo no nitko se nije udostojio javiti pa ukoliko netko ima kakvu informaciju kada ćemo napokon saznati rezultate neka nam napiše jer ova neizvjesnost je postala neizdrživa.. :place:

 

Kolehica je zvala ministarstvo oko 4 sata i uspjela ih dobit, tajnica je rekla da su ispitivači imali sastanak sa ministrom danas i da su odlučili objaviti sutra samo dio rezultata i to ono što je pregledano kako bi usmeni mogao počet, a ostatak će objaviti naknadno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prestrašno.dobro je kolegica napisala. svaka čast. mi smo baš ovce. ovako meni je kolegica rekla da ih je dobila jutros i da joj je tajnica rekla da još nisu dobili dosta presuda te da im je zadnji rok bio u petak, a kako nisu dostavili presude da će danas sazvat sjednicu s njima.također da će nas obavijestiti na vrijeme kad da dođemo na usmeni i da će javljat telefonom. rekla mi je da joj je tajnica također rekla da ima onih koji su pali kaznene presude. ovo je sve skupa živi užas. vidjet ćemo šta su riješili na sjednic :palacdolje: i i kada će napokom to vratit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, rekli su da je dosta ljudi palo kaznene. valjda ćemo vidjet sutra.

tajnica je još rekla da su probali uvjeriti članove komisije da spuste kriterije kako bi manje ljudi palo, ali da oni nisu za to htjeli niti čuti!!!! REKLI SU DA SE ONI SAMO DRŽE PRAVILNIKA!!!!

ajme koja ironija, tragikomedija, jad i bjeda!!!!!!!!!!

Sada je pravilnik dobar, a kada ljepo piše 6 dana za pregled onda Pravilnik valjda smrdi!!!!!!!!!!!!

:tikvan::ljut::glavomozid:

Rakije, rakije amo, jer utjehe nema u vodi!!! :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma daj. me mogu vjerovat da su molili članove da spuste kriterije. meni je koleglica rekla da joj je tajnica rekla da su neki zvali i rekli da je devedeset posto ljudi palo kaznene pa da se ona čudila odakle im ta informacija, da je otišla ona pogledat ove presude šta su pristigle pa da su pali neki ali da nije to u tolikoj mjeri. odakle tebi ta infromacija? i da li netko zna da li se trebao oduzet droga u kaznenoj presudi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajme mene kad ovo čitam ja nemam ama baš nikakve šanse proći ni pismeni kamo li usmeni

radim u privredi od presuda ni p.

 

interesira me jedna stvar ako padnemo pisani dio šta ćemo opet platiti 1450 za pisani dio ??????????????????? i doći na red možda 2011. za ponavljanje ispita

 

 

beeeeeeeeee :tupan: :glavomozid:

 

možda je i ovo slučaj za kontrolu oni uzmu lovu za niš

pa rušit će nas namjerno :lizaljka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako sam i ja sudio. hvala na informacijama. a ovo s sudcima je toliko užasno da se uopće ne da komentirati. svaka čast tajnicama u ministarstvu žene su stvarno ljubazne kad ih uspijete dobiti. a o sucima sve najgore kako ih nije sram uzeti pare za nešto što nisu obavili. gade mi se i oni i njihova ažurnosti i odnos prema radu i to su suci vrhovnog suda, to su samo nesposobni lijenčine koje očito ne rade ništa dok znam suce s općinskog i županijskog koji se itekako trse za svoj posao a zbog ovakvih kao što su naši ocjenjivači sve ih trpaju u isti koš. ovo bi trebalo dat u novine i objavit na svim mogućim dnevnicima da svi vide kakav im je način rada, glavno da znaju uzet lovu a jadni i ovako imaju male plaće baš mi ih je žao. a mi i ako volontiramo smo sretni i još nas oni ovako vuču za nos. a o spisima koje su nam dali da ne pričam nisu se udostojili niti zaklamati a još smo sami kupili i papir. ovo je zaista tragično.... neka prepuste nekom drugom ako nisu sposobni niti čitati, trebali bi mi njih ocijenivati a ne oni nas. mislim da nitko ne bi odnjih prošao. ovo je tipičan krasan primjer profesionalnosti, mogu mislit kako ispunjavaju druge obveze, najvjerojatnije samo šetaju po seminarima i godišnje riješe jedan predmet svi zajedno :psuje::psuje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi ljudi, svaki dan čitam vaše muke i sve više mi je to tragično. Moje nisu još počele, ali vrlo brzo hoće, već u prosincu.

 

Jednostavno ne mogu shvatiti, a možda i mogu, da sve opet ide preko nedužnih ljudi. Tribina je bila sramotna, krajnje sramotna. Tajnik nije znao čak niti pročitati pravilnik, što je za zaključiti da je to bio i prvi put da ga je čitao. Ja osobno tribinu sam shvatila kao poziv na bunt. Izuzetno mi je bilo žao što sam tamo sjedila u šoku kao kakav balvan i nisam uspjela da pitam ispitivače koji su nas pozivali na bunt radi izmjene zakona, prvenstveno radi kriterija ocjenjivana presuda, zašto su prihvatili sudjelovati u takvom sistemu, zašto oni nisu rekli da ne žele primjenjivati takve odredbe, ako su svjesni da nisu primjenjive. I sada što je najgore oni mogu ne poštivati rokove i nitko im ništa ne može. Vjerujem da je 6 dana vrlo kratak rok za takav period, ali vjerujem da dio toga rade iz inata, kako bi pokazali da je to nemoguće i da ih ipak ti rokovi ne obvezuju. Zakon bez sankcija?!

 

Ako je cilj zakona i promjene bio bolja osposobljenost pravnika, onda definitivno možemo zaključiti da se ovim zakonom ne postiže cilj. Prvenstveno iz razloga što oni nisu mogli organizirati to osposobljavanje koje su predvidjeli zakonom, pa je onda najlakše izmijeniti odredbu, nije bitno na čiju štetu, zapravo i tako je na našu pa koga briga. Tako da uvjete za polaganje po starom, ali polaganje po novom. Zašto nisu odgodili pravosudni, ako treba i za godinu dana kada se ljudi osposobe, a ne raditi ovakvu nakaradu od sustava.

 

Najgora stvar je što će taj zakon za godinu dana biti izmijenjen, ali neće biti izmjenjeno ovo što svi prolazimo.

 

Iako samo zemlja nojeva gdje svi guramo glavu u pijesak, jer sramota je izaći na ulicu.

 

Ja mislim da je ovo definitivno trenutak kada trebamo progovoriti i biti složni i ako treba da nitko ne izađe na ispit ali da svi dođemo u ministarstvo.

Ljudi nista ovo nije bitno, a još manje vrijedno, čuvajmo zdravlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjestopodsuncem je napisao:

Dragi ljudi, svaki dan čitam vaše muke i sve više mi je to tragično. Moje nisu još počele, ali vrlo brzo hoće, već u prosincu.

 

Jednostavno ne mogu shvatiti, a možda i mogu, da sve opet ide preko nedužnih ljudi. Tribina je bila sramotna, krajnje sramotna. Tajnik nije znao čak niti pročitati pravilnik, što je za zaključiti da je to bio i prvi put da ga je čitao. Ja osobno tribinu sam shvatila kao poziv na bunt. Izuzetno mi je bilo žao što sam tamo sjedila u šoku kao kakav balvan i nisam uspjela da pitam ispitivače koji su nas pozivali na bunt radi izmjene zakona, prvenstveno radi kriterija ocjenjivana presuda, zašto su prihvatili sudjelovati u takvom sistemu, zašto oni nisu rekli da ne žele primjenjivati takve odredbe, ako su svjesni da nisu primjenjive. I sada što je najgore oni mogu ne poštivati rokove i nitko im ništa ne može. Vjerujem da je 6 dana vrlo kratak rok za takav period, ali vjerujem da dio toga rade iz inata, kako bi pokazali da je to nemoguće i da ih ipak ti rokovi ne obvezuju. Zakon bez sankcija?!

 

Ako je cilj zakona i promjene bio bolja osposobljenost pravnika, onda definitivno možemo zaključiti da se ovim zakonom ne postiže cilj. Prvenstveno iz razloga što oni nisu mogli organizirati to osposobljavanje koje su predvidjeli zakonom, pa je onda najlakše izmijeniti odredbu, nije bitno na čiju štetu, zapravo i tako je na našu pa koga briga. Tako da uvjete za polaganje po starom, ali polaganje po novom. Zašto nisu odgodili pravosudni, ako treba i za godinu dana kada se ljudi osposobe, a ne raditi ovakvu nakaradu od sustava.

 

Najgora stvar je što će taj zakon za godinu dana biti izmijenjen, ali neće biti izmjenjeno ovo što svi prolazimo.

 

Iako samo zemlja nojeva gdje svi guramo glavu u pijesak, jer sramota je izaći na ulicu.

 

Ja mislim da je ovo definitivno trenutak kada trebamo progovoriti i biti složni i ako treba da nitko ne izađe na ispit ali da svi dođemo u ministarstvo.

Ljudi nista ovo nije bitno, a još manje vrijedno, čuvajmo zdravlje.

 

Pozdravljam i potpisuje svako slovo koje je napisano!!!!

Učinimo nešto ljudi, ako oni klinci mogu skinut državnu maturu mož

emo mi i ovaj neustavni zakon!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se. trebali bi se svi dogovorit i otić u ministarstvo. ajmo nešto organizirati. a šta se tiče toga da se preko nas svete ministarstvu to zaist nije trebao biti naš problem. ne pravdam ministarstvo ali ako im se nije svidio pravilnik mogli su reć da neće više bit u komisiji i prepustiti drugima ali teško njima pustit lako zarađenu lovu. mi nismo krivi šta oni nisu reagirali na neustavan pravilnik a ne preko nas se prepucavati a mi budale to trpimo. na kraju mi smo najveći papci, a oni veliki suci koji se skrivaju iza vježbenika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se sa svima. učinimo nešto. Nećemo mi biti ničija žrtvena janjad!!!! Pa naše karijere su u pitanju i ne samo karijere, naži život, zdravlje, a prije svega obraz!!! Unesimo malo pravde u ovaj šugavi sustav! Pa zar oni od nas očekuju da budemo moralni, uzorni, profesionalni suci i odvjetnici kada nas ovako uče. Organizirajmo prosvjed, neku peticiju možda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pustimo ljutnju, nije to zdrav osjećaj. Pametni smo ljudi i svima je jasno tko što i radi čega. Mi smo ipak iz Hrvatske:)tako da nam je jasno kako sve funkcionira.

Svašta smo napisali tu i vidim da se slažemo.

Dogovorimo mjesto i vrijeme i krenimo u prosvjed, ali miran i civiliziran. Ja ću sigurno doći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo je teško očekivati da svi krenu u prosvjed..jer ipak većina nas ovisi o ovom pravosudnom..neki imaju djecu i kredite i ovise o poslu i plaći koju dobivaju, a u slučaju da sve ode k vragu za neke neće dobro završit.. :tuzan: a da ne pričamo o živcima i volji koja je uložena u sve to..

 

osobno..mislim da će biti veći neredi kad stignu rezultati ako je uistinu palo toliko ljudi..neće biti baš lako s tim se pomirit..sad smo još svi u očekivanju i nekako se ipak nadamo da ćemo položit.. :moli:

 

o sucima neću ništa ni govoriti, jer ako oni o svemu ovome nisu razmišljali...pa onda ljudi ja stvarno ne znam kako mogu spavat..super društvo u kojem živimo..kamo sreće da dobijem na lotu i odletim far far away :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpuno se slažem s tobom, ali iskreno, koliko bi se ljudi odazvalo? pa zar ne vidiš da samo nas 5-6 od 150 ljudi koji su bili na ispitu ode nešto raspravlja, buni se, a ostali se skrivaju iza svojih ekrana, čak ni ne komentiraju!

 

meni je to pokazatelj. al da treba mislit pozitivno i da vlast pripada narodu kako piše u našem krasnom ustavu, to se slažem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjestopodsuncem je napisao:

draga tonka, pogrešan stav. Ne ide se s takvim pesimizmom kroz život. Pozitivne stvari, pozitivnim ljudima.

Uostalom, u RH vlast je u narodu i pripada narodu kao zajednic slobodnih i ravnopravnih državljana:)

a to smo mi!

 

podržavam napisano. Ako budemo glavu gurali u pjesak stalno če nas tlačiti, pa tako nam mogu raditi što žele! Ovo me podsjeća na stihove jedne pjesme S.S. Kranjčevića - Gospodskom Kastoru: ....

 

...Kad vas je koji majčin miljenik razmićen nešto

Obijesnim prstom ščepo za uho,

Vi ste mu odmah, psiću vanredni, gotovo, nježno,

Pružili drugo, repić podvinuv!

 

 

Zato ste tako legnuli meko, zato vam danas

Prolazi starost kao u loju,

U kut iz kuta, kako vam reknu, ali se zato

Ne pruža vaša šapa badava!

 

 

Eto, što znači biti psetancem odlična gazde!

Najlakše k cilju podvita repa!

Pitoma njuško, cjeluješ petu, al' se i za te

Mirisno peče masna kobasa!

 

 

I ja sam, evo, kreposti vašoj savio pjesmu,

Polažem lovor predà vās;

Slab je to darak, jestive više volite stvari,

Odlike više praktične vrsti!

 

 

Ipak vam — nè htēć uditi daljem napretku vašem —

U uho nešto šapnuti moram:

Sve mi se čini, da ste — uglàvnōm — svojom metodom,

Kastore, malko slijedili — ljude!

 

Oprostite što ovo pišem ali me ova situacija užasno podsjeća na tu pjesmu.

Nemojmo biti Kastori, bezkičmenjaci i svijetom hodati podvita repa. Učinimo nešto! ovo je očita nepravda!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

micika je napisao:

malo je teško očekivati da svi krenu u prosvjed..jer ipak većina nas ovisi o ovom pravosudnom..neki imaju djecu i kredite i ovise o poslu i plaći koju dobivaju, a u slučaju da sve ode k vragu za neke neće dobro završit.. :tuzan: a da ne pričamo o živcima i volji koja je uložena u sve to..

 

osobno..mislim da će biti veći neredi kad stignu rezultati ako je uistinu palo toliko ljudi..neće biti baš lako s tim se pomirit..sad smo još svi u očekivanju i nekako se ipak nadamo da ćemo položit.. :moli:

 

o sucima neću ništa ni govoriti, jer ako oni o svemu ovome nisu razmišljali...pa onda ljudi ja stvarno ne znam kako mogu spavat..super društvo u kojem živimo..kamo sreće da dobijem na lotu i odletim far far away :palac:

 

svi mi ovisimo o ovom pravosudnom, zapravo naši životi i karijere i upravo i je cilj prosvjedom otkloniti štetu.

Ali svakako se slažem čekati rezultate, vjerujem da će biti kaos

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tonka83 je napisao:

potpuno se slažem s tobom, ali iskreno, koliko bi se ljudi odazvalo? pa zar ne vidiš da samo nas 5-6 od 150 ljudi koji su bili na ispitu ode nešto raspravlja, buni se, a ostali se skrivaju iza svojih ekrana, čak ni ne komentiraju!

 

meni je to pokazatelj. al da treba mislit pozitivno i da vlast pripada narodu kako piše u našem krasnom ustavu, to se slažem.

 

istina je što kažeš, ali ja znam ljudi koji ovdje ne komentiraju ali su već poduzeli neke korake, kontaktirali su novinare, odvjetničku komoru i pokušavaju nešto učiniti, ali i oni kažu da nemogu sami, da trebaju našu potporu, zato ustanimo ljudi i učinimo nešto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da nas neće rušti samo zato što smo oslobodili. ali vidjet ćemo. i da zaista se nešto treba učiniti. pa nismo mi neki jadnici koji tek polažu opću povijest, pa mi smo pravnici kao i oni i u ovom trenutku raspolažemo znanjem više nego ikada i mislim da znamo više od njih budući da gospoda zna samo granu prava koju ispituje. ne kažem da trebamo sad u rat ali neki mirni prosvjed to sam za, mada da im pokažemo da nismo budale

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cheg je napisao:

mjestopodsuncem je napisao:

draga tonka, pogrešan stav. Ne ide se s takvim pesimizmom kroz život. Pozitivne stvari, pozitivnim ljudima.

Uostalom, u RH vlast je u narodu i pripada narodu kao zajednic slobodnih i ravnopravnih državljana:)

a to smo mi!

 

podržavam napisano. Ako budemo glavu gurali u pjesak stalno če nas tlačiti, pa tako nam mogu raditi što žele! Ovo me podsjeća na stihove jedne pjesme S.S. Kranjčevića - Gospodskom Kastoru: ....

 

...Kad vas je koji majčin miljenik razmićen nešto

Obijesnim prstom ščepo za uho,

Vi ste mu odmah, psiću vanredni, gotovo, nježno,

Pružili drugo, repić podvinuv!

 

 

Zato ste tako legnuli meko, zato vam danas

Prolazi starost kao u loju,

U kut iz kuta, kako vam reknu, ali se zato

Ne pruža vaša šapa badava!

 

 

Eto, što znači biti psetancem odlična gazde!

Najlakše k cilju podvita repa!

Pitoma njuško, cjeluješ petu, al' se i za te

Mirisno peče masna kobasa!

 

 

I ja sam, evo, kreposti vašoj savio pjesmu,

Polažem lovor predà vās;

Slab je to darak, jestive više volite stvari,

Odlike više praktične vrsti!

 

 

Ipak vam — nè htēć uditi daljem napretku vašem —

U uho nešto šapnuti moram:

Sve mi se čini, da ste — uglàvnōm — svojom metodom,

Kastore, malko slijedili — ljude!

 

Oprostite što ovo pišem ali me ova situacija užasno podsjeća na tu pjesmu.

Nemojmo biti Kastori, bezkičmenjaci i svijetom hodati podvita repa. Učinimo nešto! ovo je očita nepravda!!!!!

 

care, što drugo da ti kažem!

Pjesma je više nego prikladna, genijalno. Samo se nešto romoga na ovom forumu i onda baciš kost a svi pobjegnu jer navikli da padaju bombe i ni svome JA više ne vjeruju... sto naprave od mladi ljudi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svi mi ovisimo o ovom pravosudnom, zapravo naši životi i karijere i upravo i je cilj prosvjedom otkloniti štetu.

Ali svakako se slažem čekati rezultate, vjerujem da će biti kaos

slažem se da trebamo poslje rezultata, ali trebamo se organizirati jer izgleda da su rezultati sutra.

i molim vas lijepo, nebi bilo kolegijalno da ako netko tko prođe pismeni odustane od prosvjeda, to bi bilo licemjerno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi pojeo vas je strah, od čega?! pa niste li čuli na tribini, sami predavači su zvali na bunt.

Vjerujem da očekuju to. Pa neče se nitko zauzeti za nas prije nego mi sami. To su normalni

ljudi, ja sam sigurna da bi stali uz nas i to su pokazali, imamo podršku.

Ali što očekujemo bez borbe. I naravno samo mirni prosvjed, kao što sam i rekla ranije. Nisam

ja za rat. Ja sam samo za zalaganje prava koje nam pripada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u cjeloj ovoj prici vjerujem da su ispitivaci na nasoj stani i da vecina njih smatra koliko je ovo sve skupa lose... i mislim da niti njima nije bilo lako toliko ljudi rusit i da zato nema objave a ne da ih oni nisu ispravili. u svakom slucaju ne vjerujem da ima posjetitelja ovog foruma koji se ne bi odazvao na bilo kakav poziv za javnim izrazavanjem nezadovoljstva ali, treba pokrenut!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo i mene,

ja sam u svakom slučaju za akciju i reakciju, dosta je pogibanja glava i prepuštanja sudbini. ja se ova 3 tjedna od pismenog, a i prije toga (slušajući bisere o novom pravosudnom) osjećam kao da netko vrši nasilje nada mnom, ovaj ispit je čista PERVERZIJA, to više nije ispit, nego sado-mazo... već 3 tjedna nas psihički maltretiraju i drže u neizvjesnosti nakon što su nam servirali najnemogućije i najsloženije, da ne kažem najzaj... spise koje je hr. pravosuđe izrodilo u zadnjih 15 godina, SRAMOTA!!

 

poduzmimo nešto, zakon je definitivno NEUSTAVAN i pao bi na Ustavnom sudu.

 

prosvjed?

peticija?

što god....

 

samo krenimo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p.s. mislim da drogu nije trebalo oduzeti budući je ista pronađena kod svjedoka, a ona se oduzima (i općenito predmeti) od okrivljenika...

 

po meni bi oni, ispitivači, ako su ljudi i ako su doista svjesni, kako tvrde, da su nam presude bile (pre)teške, trebali spustiti kriterij i omogućiti ljudima koji su bili vrijedni i učili (iako presudu i nisu najbolje napisali, što nije ni čudo budući da za istu i cijeli ovaj novi pravosudni nisu ni EDUCIRANI) da pristupe usmenom...

 

hmmm, al ni ono što nam spremaju za taj usmeni također nije fer - svi mali zakoni, ljudi moji, svi mali zakoni...

 

jedina riječ koja mi pada na pamet je N E P R A V D A!!!!

 

STVARNO PODUZMIMO NEŠTO !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e pa kolege drage, danas sam kontaktirala ministarstvo, rečeno mi je sljedeće da dio građanskih presuda nije stigao i da će sutra biti objavljeno ono što je došlo. da su rezultati loši i da će na sastanku (koji se održao danas u 14h) a na koji su bili pozvani i članovi ispitne komisije, pokušati nešto učiniti.

Navodno sastanak nije urodio plodom, jer se nije prihvatilo ideju o spustanju kriterija.

 

Nadalje, u HOKu kazu da nemaju nista s pravosudnim, da oni smo odrade tehnički dio, a da iz neslužbenih informacija znaju da su rezultati poražavajući jer je palo 40% ljudi, a da je na dosadašnjim rokovima padalo oko 3%. A na pitanje hoće li netko iz HOKa prisustvovati gore navednenom sastanku, odgovoreno je NE, oni nemaju ništa s time i da činjenica da smo mi odvj.vjezbenici koji su na neki način i njihovi članovi nema značaj.

 

Isto tako, čula sam da je ovakav način polaganja uveden i iz razloga što su mladi pravnici pokazali neznanje. Pa ako je to istina "velikim i intelektualnim pravnicima" ovog našeg društva odgovaram: "Cijenjene kolege", gdje su ti mladi pravnici mogli naučiti pravo? Kuhajući kave? Čisteći arhive? Noseći odjeću na kemijsko čišćenje? Uostalom, ako biti veliki pravnik i poznavati pravo znači napisati presudu kojom se utvrđuje da je guranje prsta u analni otvor samo čin rukovanja ili rušiti zupanijsku presudu kojom se otac koji je nekoliko puta u 1 godini silovao maloljetnu kći osuđuje na 8 godina zatvora i istu zamijeniti odlukom Vrhovnog suda kojom se taj isti otac osuđuje na 6 mjeseci zatvora ga što prije nije bio osuđivan i jer uzdržava obitelj, ONDA "CIJENJENI KOLEGE UGLEDNI PRAVNICI" NITI NE ŽELIM BITI JEDAN OD MLADIH PRAVNIKA KOJI ĆE POKAZATI ZNANJE.

 

Kolegici koja pesimistično i kukavički pristupa pozivu da javno izrazimo nezadovoljstvo poručujem da znam barem 20 vjezbenika koji ce doći na prosvjed.

 

A kolegici/kolegi cheg svaka čast, potpisujem svaku tvoju riječ. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala kolegi shiziki na podršci i slažem se sa svime što je napisano.

Mislim da je kolegica koja se boji prosvjeda s razlogom boji jer tek će se vidjeti junaci kada rezultati dođu i kada bude trebalo reagirati.

nadam se da će nas se skupiti što više, a i mislim da je točno ono što Rubyblue kaže da nas neće rušiti ako prosvjedujemo jer da i njima to odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se u potpunosti shizika, a pesimističan stav je bio zbog toga što znam dosta ljudi koji se dosta pasivno drže, a vidim i da uvijek isti ljudi komentiraju, pa sam malo provocirala ;-).

 

ali daleko od toga da sam kukavica, ja bi prva išla u mirni prosvijed! drago mi je što se sve više ljudi javlja i nadam se da ćemo se skupiti!

 

ali da je 40% palo???!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se s idejom da je potrebno poduzeti nešto u vezi novog zakona, pravilnika i svega što se događa u vezi s pravosudnim. zaista je ponižavajuće biti prepušten tolikoj neizvjesnosti i odugovlačenju. najgore je biti pokusni kunić. vjerujem da će se poslije nekog vremena stanje i postupak polaganja ispita uhodati i stabilizirati,ali nemamo vremena čekati da se to dogodi. zato treba poduzeti nešto,podnjeti zahtjev za ocjenu ustavnosti,peticiju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako prosvjedujemo prosvjedujemo protiv ispita, odnosno to bi značilo da je cilj ne izaći na takav ispit dok ne naprave promjene. Tako da čemu toliki strah, uostalom prosvjed nije razlog za rušenje, već neznaje. Odnosno radi se o budućim pravnicima, da nekažem odvjetnicima koji jednog dana trebaju znati svoja prava i štititi tuđa prava, a nisu u stanju zaštititi ni svoj...od vlastitog straha

O čemu mi tu pričamo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da ima onih koji se neće ni pomaknuti. nego čekati da drugi sve odrade... tako je najlakše.

 

Pa sto i ako izađemo na prosvjede, pa to nije razlog za pad. pa to je naše ustavno pravo...

 

Vidjeti ćemo sutra, kada osvanu rezultati. Ja ću prosvjed svakako podržati bez obzira na moj uspjeh/neuspjeh na pravosudnom.

 

40% je nesluzbena informacija koju su mi rekli. :-( kao da mi olaksaju iščekivanje. ali to nije informacija iz ministarstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija