Jump to content

pravosudni - rezultati pismenog


stonedeath

Preporučene objave

˝kolega˝pravz o čemu vi to pričate? Ako ste tako sigurni da nije bilo dvostrukih kriterija (baš kao i ministarstvo-koje li slučajnosti), zašto ministarstvo ne objavi ˝objektivne˝ kriterije po kojima se bodovalo, i što presuda minimalno mora imati da bi bila bodovana sa 6 bodova, i zašto nemamo pravo na prigovor, zašto nemamo pravo kontakta sa ispravljačima da nam objasne ˝pogreške˝ da u buduće ne bi isto ponavljali. ako ste tako sigurni da nije bilo dvosrtukih kriterija onda znate odgovore na ova pitanja, pa vas molim da nam ih svima kažete, ako ne, učinite svima nama uslugu i ne javljajte se na ovaj forum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 225
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

ukoliko forma nije bitna zašto postoji sudski poslovnik, i zakoni u kojima lijepo piše što presuda treba sadržavati ali vi očito nemate pojma o čemu pričate. froma je ista a sadržaj ovisi od osobe, prema tome nekome je lijepo nekome ružno nešto ali forma mora bit. u ostalom sucima norma nije tolika da u 3 dana pišu tri presude, a ne zaboravim da mi nismo niti vidjeli niti ispitivali svjedoke i ostale, prema tome dam nam je npr. bilo dato 2-3 dana za svaku presudu sigurno bi svatko od nas nakon što dobro razmnisli bolje napisao, u ostalom meni je i sutkinja rekla da ona presudu piše pa onda 2 dana razmišlja i nadopunjuje je ali formu zna. toliko o tome. ako ste baš toliko u sve upućeni onda odgovorite kolegici na pitanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravz je napisao:

Kolega, daleko od toga da forma nije bitna. Ali, kao što rekoh.

 

a što vam je na kraju bitno? više ni sami ne znate, ostali ste bez pametnih agrumenata.

 

ako ste tolika faca "suče" odgovorite na pitanja, i napokon nam recite koji su to objektivni kriteriji koje skrivate kao zmija noge

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orion5 je napisao:

pravz je napisao:

Kolega, daleko od toga da forma nije bitna. Ali, kao što rekoh.

 

a što vam je na kraju bitno? više ni sami ne znate, ostali ste bez pametnih agrumenata.

 

ako ste tolika faca "suče" odgovorite na pitanja, i napokon nam svima recite te objektivne kriterij koje skrivate kao zmija noge

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat:

˝kolega˝pravz o čemu vi to pričate? Ako ste tako sigurni da nije bilo dvostrukih kriterija (baš kao i ministarstvo-koje li slučajnosti), zašto ministarstvo ne objavi ˝objektivne˝ kriterije po kojima se bodovalo, i što presuda minimalno mora imati da bi bila bodovana sa 6 bodova, i zašto nemamo pravo na prigovor, zašto nemamo pravo kontakta sa ispravljačima da nam objasne ˝pogreške˝ da u buduće ne bi isto ponavljali. ako ste tako sigurni da nije bilo dvosrtukih kriterija onda znate odgovore na ova pitanja, pa vas molim da nam ih svima kažete, ako ne, učinite svima nama uslugu i ne javljajte se na ovaj forum

 

kolega pravz - zašto ignorirate ovaj fini i pristojni post i prepucavate se s Orionom? ovo su pitanja na kojih odgovora nema.. :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joj kolega pravz, budući ste sigurno prošli pismeni, predlažem da Vam se zbog Vaše superiornosti odmah, bez usmenog uruči rješenje o položenom pravosudnom ispitu! mislim da će Vam ga ispitivači, pogotovo zahvaljujući nekolegijalnosti i prepotenciji koju ste pokazali u svojim postovima, sa radošću uručiti jer ste vjerojatno jedini kandidat koji podržava ovakav način polaganja pravosudnog.

 

osim toga, trebali biste znati da je nekulturno vrijeđati i podcjenjivati kolege na ovom portalu, jer bez obzira koliko se Vi lijepo i kultrno izražavali, poanta je jasna.

 

eto, bila mi je čast!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

navodno ima nekih koji su pisali smetanje posjeda,a da su prošli..isto vrijedi i za uvjetnu osudu..

 

mislim da ljude najviše boli nepravda, jer ako je na tribini u komori rečeno da uvjetna osuda znači apsolutno nepoznavanje prava-onda je bolje da su sve koji su to pisali srušili, neovisno o obrazloženju..a ne ovako netko pao, netko prošao..ali to je tako kod nas..ljudi se primaju na sudove preko veze, ma tko još gleda prosjek ocjena na faksu ili godine studiranja, u odvjetništvu isto moliš boga da nekog znaš inače možeš odje... život, i samo radit do deset svaki dan :palacdolje: to je tako u našoj "rvackoj"

 

isto mislim i za smetanje..ali vjerojatno je bila caka u tome da bi onda tonu ljudi palo..u tom grmu leži zec :-? ili su onda sve trebali pustit-jer nitko me ne može uvjeriti da ima takvih razlika u obrazloženju da netko zaslužuje pad a drugi prolaz za istu grešku..

 

sad će meni netko reći da ona osoba koja je imala 4,10,10 bodove nije zaslužila proći-pa to je nečuveno-a istodobno druga osoba piše uvjetnu osudu i još dobije pohvalu za obrazloženje -- čisti shit :palacdolje:

 

mislim da je kolege svako prepucavanje nepotrebno, jer vjerujte nije bilo osobe koja se za ovo ne priprema i ulaže puno živaca i volje..neovisno o tome od kuda dolazi i gdje radi.. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako itko još ima snage ili volje da malo iskomentira...

 

... ako se ne varam, odnosno ako se još sjećam matematike...

 

Da bi se udovoljilo kriterijima za prolaz na pismenom mora se iz svake presude (radnje) imati najmanje 6 bodova.

 

Dakle kaznena presuda 6 bodova

građanska presuda 6 bodova

Upr./Rad./Trg. presuda 6 bodova

 

UKUPNO PISMENI: 18 bodova

 

 

Također, da bi se udovoljilo kriterijima za prolaz na usmenom, kandidat mora imati također najmanje 5 bodova

(u svrhu primjera ajmo fingirati 6 bodova za usmeni)

 

odnosno

 

građansko i trgovačko pravo,6 bodova

 

građansko postupovno i obiteljsko pravo,6 bodova

 

kazneno i kazneno postupovno pravo,6 bodova

 

radno i upravno pravo,6 bodova

 

ustavno uređenje, osnove sustava Europske unije te organizacija pravosuđa, 6 bodova

 

UKUPNO USMENI: 30 BODOVA

 

UKUPAN BROJ BODOVA "SRETNIKA/CE" KOJI JE POLOŽIO/LA SVAKU POJEDINU ETAPU PRAVOSUDNOG ISPITA . . . 48 BODOVA

 

KRAJNJI REZULTAT: P A D ! ! ! ! ! !

 

Zašto? Zato što je minimalan broj bodova za prolazak ispita 56 bodova.

 

Članak 29.

(1) Predsjednik Ispitnog povjerenstva bez provedbe usmenog dijela ispita utvrđuje da pravosudni ispit nije položen:

1. ako kandidat u pisanom dijelu ispita nije ostvario uvjete iz članka 25. stavka 3. ovoga Zakona ili odustane od započetog pisanog ispita bez opravdanog razloga,

2. ako kandidat ne pristupi polaganju usmenog dijela pravosudnog ispita bez opravdanog razloga.

(2) Ako kandidat bez opravdanog razloga napusti polaganje usmenog dijela pravosudnog ispita, smatra se da pravosudni ispit nije položio.

(3) Ako je kandidat iz pojedine grupe predmeta na usmenom ispitu dobio manje od 5 bodova, smatra se da nije položio ispit.

(4) Kandidat koji je ostvario manje od 56 bodova nije položio ispit.

 

Članak 25.

(3) Bodovanje pisanih radnji provodi se prije usmenog ispita. Kandidat mora iz građanske i kaznene presude ostvariti najmanje po šest bodova da bi ostvario pravo na pristupanje usmenom dijelu pravosudnog ispita.

 

Pa sad, što više reći??

 

Smijat? Plakat?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravz je napisao:

Smatram da neki ljudi niti ne zaslužuju da polože pravosudni ispii ako im je kultura na toj razini.

bla bla bla

 

Jednako tako ti smatras da 40% kolega nije (bilo) sposobno napisati presude na način koji bi bio dovoljan za pristup već dovoljno rigoroznom usmenom dijelu ispita.

 

Dakle, ti svakakve gluposti smatraš.

 

Kao što je tonka83 napisala, bitna je poanta, a tvoja je vrlo jasna; finoća i persiranje tu ne pomažu.

 

pozdrav

 

:zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravz je napisao:

Nemožete

 

Vidiš, šteta što se i pravopis ne ocjenjuje. Može presuda biti doista tip top napisana, odnosno formalno imati sve sastojke i odlično obrazloženje, ali kad sudac napiše "neznam", "nemogu", to baš bode u oči i kvari cjelokupni dojam :kavica:

 

Žalosno je da se tek zbog usklađivanja s acquisom uvelo ovakvo strogo ocjenjivanje, što dovodi u neravnopravan položaj one koji polažu po novom s onima koji su polagali po starom koji su se na pismenom dijelu ispita dogovarali, prepisivali, koristili šprance. Pogotovo kad čujemo priče istih tih naših ispitivača, s kakvim sve sucima rade, a i na svoje oči vidimo kakve se sve presude donose od sudaca koji su trajno imenovani, onda stvarno ne vidim zašto bi netko na pravosudnom morao znati napisati presudu iz glave.

 

Zakon je izmijenjen isključivo zbog usklađivanja, a sada se najednom donošenje tog Zakona opravdava time kako je trebalo uvesti reda i postrožiti kriterije. Što se onda od početka nije uvelo reda i kako to da su neki koji su nosili šprance tada na ispit, sad cijenjeni suci i odvjetnici, državni odvjetnici, itd...Dakle, hoćete reći da su čitave generacije sudaca zapravo nesposobne i najednom smo se, gle slučajnosti - točno kad je trebalo uskladiti Zakon, probudili.

 

Osim toga, kao da suci u kompjuteru nemaju šprance, kao da te iste presude ne piše zapisničar po kazivanju suca :kavica: - kao da smo doista svi pali s Marsa i ne znamo kako se to radi.

 

A tko zna koliko bi ih palo i prije da je bilo ovakvih strogih pravila :vrti:

 

Uostalom - ako se i sada dopušta nošenje špranci, a s druge strane se presude ocjenjuju, to je totalni nonsens. Netko će imati bolju šprancu i imati prolaz, čak i visoke bodove (pih, kao da je to njegovo znanje), a netko će se još i držati pravila iz Pravilnika, te doći bez špranci i nastojati napisati presudu sam bez pomoći, i na kraju pasti :smijeh:

 

Baš transparentno, a nadasve objektivno ocjenjivanje "znanja". Uvedite ocjenjivanje kad se šprance doista ne budu mogle nositi, pa da vidimo :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pepelepju je napisao:

Ako itko još ima snage ili volje da malo iskomentira...

 

... ako se ne varam, odnosno ako se još sjećam matematike...

 

Da bi se udovoljilo kriterijima za prolaz na pismenom mora se iz svake presude (radnje) imati najmanje 6 bodova.

 

Dakle kaznena presuda 6 bodova

građanska presuda 6 bodova

Upr./Rad./Trg. presuda 6 bodova

 

UKUPNO PISMENI: 18 bodova

 

 

Također, da bi se udovoljilo kriterijima za prolaz na usmenom, kandidat mora imati također najmanje 5 bodova

(u svrhu primjera ajmo fingirati 6 bodova za usmeni)

 

odnosno

 

građansko i trgovačko pravo,6 bodova

 

građansko postupovno i obiteljsko pravo,6 bodova

 

kazneno i kazneno postupovno pravo,6 bodova

 

radno i upravno pravo,6 bodova

 

ustavno uređenje, osnove sustava Europske unije te organizacija pravosuđa, 6 bodova

 

UKUPNO USMENI: 30 BODOVA

 

UKUPAN BROJ BODOVA "SRETNIKA/CE" KOJI JE POLOŽIO/LA SVAKU POJEDINU ETAPU PRAVOSUDNOG ISPITA . . . 48 BODOVA

 

KRAJNJI REZULTAT: P A D ! ! ! ! ! !

 

 

kod usmenih svaka grupa ispita nosi maksimalno po 15 bodova (znači 8 ti treba za prolaz) osim ustava, organizacije pravosuđa i to koji nosi 10 (minimalno za prolaz 6 bodova). ako sad izračunaš, doći ćeš do broja 56!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja počela listat presude jer izlazim u dvanaest. Ovo je užas. Više mi ništa nije jasno. Triba uvjetna, ne triba, oduzet predmet, ne oduzet. Više uopće ne znam odakle počet. Imam hrpu presuda, al kako iz njih naučit pisat presude, kad ću ja dobit spis. Poludit ću. Ne znam šta je bitno , šta nije. Šta mi piše, u spisu, šta ne. Uh Uh.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve u svemu, grozno.

Drage kolegice i kolege ja vam želim veliku sreću i da svi položite taj teški ispit, pri tome naglašavam da je više manje svejedno kada ćete ga dati... sada ili za par mjeseci. Najteže je onim pravnicima koji ne dobiju slobodno vrijeme od poslodavaca i u tom dijelu smo jako, jako različiti i u neravnopravnom položaju.

Ja sam ispit položio po starom programu i slušajući nove probleme kod ovog novog načina, ne znam što da vam kažem.. zaista sretno ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija