Jump to content

pravosudni - rezultati pismenog


stonedeath

Preporučene objave

  • Odgovora 225
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Ljudi,ja se sada priključih,javili mi da ste ovdje aktivni..podržavam vas koji se trudite, a i sam sam u isčekivanju..nažalost nas je samo 10-tak Slavonaca iz Osijeka,Vinkovaca i Broda..ali smo stalno u vezi..Želim svima puno sreće sutra-da se nađu među onim koji su prošli pismeni.. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada sam ja zvao ministarstvo prije nekoliko dana tajnica mi je rekla da nije pao veliki broj ljudi a sada ispada da su pali svi koji su u kaznenoj presudi osudili okrivljenike na uvjetnu i koji su oduzeli imovinsku korist jer se valjda to ne može u ovoj presudi pošto droga pripada osobi koja je svjedok u ovom postupku, ako je stvarno tako onda nas je sigurno 40% palo jer su svi ljudi koji su sjedili oko mene na pravosudnom presudili na taj način, također mislim da je sramotno da su nam dali tako teške primjere koje mnogi suci općinskih a i županijskih sudova ne bi pravilno riješili, tu osobito mislim na radnju iz građanskog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

o hebemu miša, zar sam morao propustiti ovako kvalitetnu raspravu :tikvan:

 

Uglavnom, apslutno se slazem da treba reagirati. :palac:

 

Od silnih "navodno" i "reko-rekla" priča o prolaznosti stvarno nema ništa - pravu situaciju ćemo saznati kad napokon dobijemo rezultate, tko zna što jest a što nije istina.

 

Ali mislim da bez obzira na to kakvi će rezultati biti u konačnici treba nešto napraviti, jer već sve ono što se do danas izdogađalo u svezi ovog pravosudnoog nije normalno, i nekažnjeno prolazi očito jedino kod nas na prokletom brdovitom balkanu, gjde nitko nema osjećaj odgovornosti za ono što mu je dano u zadatak.

Mislim da nam ne treba puno da se pristjetimo samo u kakvim smo uvjetima pisali, da smo sami morali osigurati pribor, da smo dobili odvratne predmete i da već mjesec dana čekamo rezultate, zbog čega su neki ostali i bez plaće i sami si npr moraju plaćati i doprinose. I sve to, zamislite, samo za 1450 kn. To je više od jedne trećine naših mjesečnih prihoda. Mora da je bila neka akcija, a da nam za nju nisu rekli. Jer ovakvu uslugu za ovu cijenu, teško da se igdje moze naci. Osim u hrvatskom pravosuđu.

 

I uopće ne želim nikakva opravdanja za ispitivače/Ocjenjivače. Kao oni žele da mi reagiramo na pravilnik, jel? Šta oni nisu reagirali, oni su ti koji ga primjenjuju!!! Meni ne smeta pravilnik, smeta mi kako ga oni provode! Ma njima ovaj pravilnik smeta samo zato što ih "ograničava", uvjeren sam da nije toliko problem u pravilniku, koliko u njima. Zamislite, sad im je nametnuto da moraju čitati ono za što smo mi krv propišali da bi napisali. Tko nema vremena nek se ostavi komisije. Ali ne, pa zašto bi, tu je dobra zarada, mogu raditi što ih je volja i nikom ne odgovaraju.

Da ne govorim to da ni kartice još nisu napravili. Sramota.

 

Zao mi je sto su mi se sad svi ispitivaci zgadili, iako sam siguran da i među njima ima normalnih i odgovornih...

 

Zivi bili pa sutra vidjeli cega su nam fino skuhali. Posto mene popodne nece biti na kompu, ovim putem lijepo molim kolegicu tonku83 da mi na mob javi ako se bude organizirala kakva spontana industrijska akcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam za bilo koji oblik prosvjeda, javite samo kad i gdje treba doći, vrijeme je da pokažemo da nas ne može i ne smije svatko gaziti, samo kad se sjetim što smo većina nas prošli samo da steknemo uvjete za polaganje pravosudnog : rad kod odvjetnika koji nisu poštivali prava vježbenika, dvokratno i deseterosatno radno vrijeme i sada se nađu neodgovorni i bahati ispitivači koji izaberu predmete koje nitko pametan ne može suvislo presuditi i koji nikako nisu školski tip sudskih predmeta niti su podobni za ispit ovakve vrste a nakon toga se sjeti da nam krajnje bezobrazno prekreši sva prava iz zakona i pravilnika, mislim da se svi slažu sa mnom kad kažem da tako dalje ne može!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Institucionalno, mislim da bi pučki pravobranitelj po svojoj definiciji bio jedna od adresa na koju se trebamo javiti.

Ali mozda se mi ne smatramo "građanima", pa bi se on mogao oglasiti nenadleznim :misli:

 

Uglavnom, šteta što ne postoji USKOK za kršenje osnovnih ljudskih prava :tuzan: jer ovo graniči sa organiziranim kriminalom neodgovornosti, iživljavanja i nedodirljivosti.

 

I za kraj :srednji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja več ludim ovo nije moguće i neka me netko molim ispravi

u zakonu stoji

 

(1) Ukupno se na pravosudnom ispitu može ostvariti najviše 100 bodova.

 

(2) Za svaku pisanu radnju može se ostvariti najviše do 10 bodova.

 

(3) Usmeni dijelovi ispita boduju se prema pojedinim grupama predmeta:

– građansko i trgovačko pravo 15 bodova,

– građansko postupovno i obiteljsko pravo 15 bodova,

– kazneno i kazneno postupovno pravo 15 bodova,

– radno i upravno pravo 15 bodova,

– ustavno uređenje i osnova sustava Europske unije te organizacije pravosuđa 10 bodova.

 

(3) Ako je kandidat iz pojedine grupe predmeta na usmenom ispitu dobio manje od 5 bodova, smatra se da nije položio ispit.

 

(4) Kandidat koji je ostvario manje od 56 bodova nije položio ispit.

 

 

Uzimajući u obzir da se treća radnja ne ocjenjuje ukupni broj bodova bi bio 90 a ne 100 a onda ni sve ovo drugo ne stoji a kamo li 56 bodova za prolaz bio bio 50 ili griješim

 

što to znači da nas nemogu ocjeniti ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi pozdrav,

drago mi je vidjeti da nisam usamljenima u svojim osjećajima prezijezira i gađenja koje duboko osjećam prema nositeljima ljudskih osobina kao što su neodgovornost, nemoral, lijenost, bahatost i sl. Razočarana sam i tužna, ali jednako tako i revoltirana, kada vidim Hrvatsku u kojoj živimo. A takvom je čine ljudi, beskičmenjaci i paraziti s kroničnim manjkom osjećaja odgovornosti i ljudskosti, koje su davno izgubili negdje usput, odbacili ih kao suvišan teret, dok su se penjali na društvenoj ljestvici uspjeha. Međutim, u cijeloj toj priči postoji jedna pozitivna stvarnost, a to je da neki drugačiji ljudi mogu Hrvatsku učniti boljom, obnoviti ju u cijelosti. Vjerujem da smo ti ljudi mi. Sigurna sam da smo to mi. Okrenite se lijevo i desno i vidjeti ćete da nema nikog drugog, samo mi.

I zato vas pitam kada i gdje treba doći? Što ćemo poduzeti?

Ili će ovo ostati na izriganim frustracijama na stranicama ovog foruma. Bojim se da onda rigamo u krivom pravcu, sami sebi u lice...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pridružujem se prosvjedu ,samo javite kad i gdje!!!

Nadala sam se da ćemo se pokrenuti.

Radim u privredi i prvi put sam na pravosudnom pisala presude, s tim da nisam nosila šprance poštujući njihov glupi pravilnik tako da se divim što sam uopće to uspjela napisati ali vjerujem da nije dovoljno za prolaz.

Već sam sročila prigovor,žalbu na svoje bodove,ali mislim da je prosvjed puno bolja ideja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ovdje ne vidim niti jednu osobu protiv prosvjeda, što je savršeno. Smatram da je nužno bez obzira na pismeni, jer ostaje i usmeni, a na kraju i nepravda.

Ne samo da se svi slažemo već i isto mislimo:) ja sam se isto sjetila pučkog pravobranitelja i mislim da je odlična ideja, ali mislim da bi trebala ići paralelno s prosvjedom, jer koliko brzo to ide s institucijama proći će godine, a cilj je sanirati štetu u korjenu.

Mislim da bi trebali uključiti medije što je više moguće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se u potpunosti kolegice. evo cijelo jutro razmišljam kako su nam glavni problem presude koje prije nisu bile bitne. ja mislim da nitko od nas danima ne uči kako treba, pa čak i ako prođemo toliko smo iznervirani i razočarani da će nam se to odrazit na usmeni. šta bude kako bude moramo se što prije organizirati bez obzira na sve jer i samo ovo je previše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj zakon o vježbenicima je neustavan, mislim pri tome poglavito na završne odredbe obzirom da iste dovode u nepovoljan i nejednak položaj skupinu osoba, u ovome slučaju odvj, jb vježbenika u odnosu na sudske vježbenike, a to stoga jer isti nisu prošli 150 sati u prav. akademiji kako bi se osposobili za pisanje presuda.

 

Znam da je sada kasno za prijedlog o ocjeni ustavnosti tih odredbi, ali jednostavno nemogu vjerovat da to nije tim ispitivačima palo na pamet.

Mi koji smo uvjet stekli po starome trebali smo i po starome polagat!!!!!

 

 

ovo je definitivno istina! i ja također mislim da nam je krajnje vrijeme da reagiramo ako imamo imalo samopoštovanja. mene polaganje tek čeka u nekom od narednih rokova, ali u potpunosti razumijem što prolaze ljudi koji čekaju rezultate. svakako želim doprinijeti na neki način ovom prosvjedu iako nisam iz zg pa neću pred ministarstvo. mislim da trebamo obavijestiti sve zainteresirane, npr. studente i one koji su tek diplomirali pa ne prate ovaj naš forum i ne znaju još što ih čeka. u svakom slučaju, treba nas što više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji,

podržavam zajedničku akciju. Kontaktirala sam nekoliko kolega koji će se odazvati. Mislim da je vrijeme da se organiziramo i nešto poduzmemo budući da na naše predstavnike u Komori (udruzi vježbenika) očito ne možemo računati...

 

Čula sam da je u originalnoj presudi isto oduzeta droga ?! Neki praktičari kažu da je drogu trebalo oduzeti pozivajući se na čl. 173. st. 7., a ne na čl. 80. Iako bi mi bilo drago da je tako u to ne vjerujem jer je po meni taj članak samo slučaj čl. 80. st. 3. (zakonom se u određenim slučajevima može propisati obvezatno oduzimanje predmeta).

 

I dalje ne razumijem što se događa s drogom ako je ne oduzmemo (vraća se svjedoku?)... :-?

 

I dalje ne učim i čekam rezultate. :kavica:

Potpuno sam izgubila volju. Da li vi učite ili čekate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam, kolegica je zvala u Ministarstvo (ali ne one standardne brojeve jer oni samo srijedom i četvrtkom djeluju) i spojili su je sa nekim navodno relevantnim koji joj je rekao da nema još nikakvih rezultata i da se još ništa ne zna jer da je sve u rukama ocjenjivača.

 

Znam da je svima dozlogrdilo slušat ove "navodno" priče. Ono što mogu garantirati je to da je kolegica zaista s nekim u Min. pričala i da joj je tako rečeno. No ne znam da li je ta osoba zaista relevantva za davanje tih informacija i da li je točnu informaciju dala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, vjerujem da je idur dobio dobru informaciju jer sam sad zvala ministarstvo i rekli su da ništa ne znaju!

 

ljudi kad idemo? meni je više svega dosta, ne mogu učit, ne mogu ništa! šef zove da se vratim na posao bez obzira na sve!

 

svi smo se složili da je ovo krštenje temeljnih ustavnih prava, sad samo treba vidjeti na koju se adresu obratiti. ja predlažem na sve koje nam padnu na pamet, pučkog pravobranitelja, ministra pavosuđa, ja bi i na vladu uputila jedan dopis,a slažem se da sve treba započeti s novinarima, jer ipak, to je najbrži put da se barem potaknu rasprave. cilj je brzo djelovati zbog nas koji smo u postupku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predlažem da se probamo dogovoriti, privatnim porukama naravno, da se nadjemo na nekom mjestu i da razradimo plan. Prije svega da vidimo koliko će nas doći pa da se podjelimo. Prije svega prosvjed treba prijavit, ne idemo ko guske van, a onda da vidimo koja grupa ide po medijima i gdje i kako. Malo je nezgodno ovako, mislim da bi trebali usmeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po meni, drogu bi trebalo oduzeti, ali ne u presudi protiv okrivljenika, jer se time vrijeđa subjektivni i objektivni identitet presude.

čl.171/1 sva državna tijela i sve pravne osobe dužne su prijaviti KD bla bla - dakle sud podnosi prijavu DO protiv svjedoka za KD iz 173/1 KZ

čl. 218/1 predmeti koji se prema KZ-u imaju oduzeti ili koji mogu poslužiti pri utvrđivanju činjenica u kaz. postupku privremeno će se oduzeti i na temelju sudske odluke će se osigurati njihovo čuvanje- i tu se droga oduzima i koristi kao dokaz u drugom postupku- odn post. protiv svjedoka koji sad postaje okr.

 

btw, neki dan sam naletila na presudu ŽS u Zagrebu- izrečena kazna 2 god i 2 mj, primjenjena uvjetna osuda...

šta više reći...

 

zašt ne bi suci ponovno polagali pravosudni (ili barem onaj dio koji rade u praksi- baš me zanima kakva bi prolaznost bila ;)

 

jel postoje neka konkretna lista zahtjeva za prosvjed? vjerujem da smo svi za, trebalo bi to deteljnije razradit da ne banemo pred ministarstvo ko ovce bez suvislih zahtjeva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro ljudi!

 

Predlažem da napravimo profil na fcb PRAVOSUDNI ISPIT ( ja ga mogu odmah napraviti) i tamo svi pošaljimo zahtjev za prijatelja i dogovarajmo se preko fcb Wall-a, ili osnujmo grupu na fcb u koju mogu uči članovi samo uz potvrdu i tamo se dogovarajmo, bit će nam lakše, a oni koje ne želimo da vide dogovore neće moć vidjet što pišemo. Šta kažete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam definitivno za neki prosvjed, iako ne znam kako će nam to pomoći.Cijela ova situacija je postala smiješna. Moram reći i riječ-dvije na izjavu gospodina Kosa sa prošlotjednog predavanja u Komori kako je cilj ovog svega, što nam je svima već odavno očito, elimanacija odvjetnika u Hrvatskoj jer nas je kao previše. E ,sad mene ludo zanima kome to odvjetnici smetaju, koji sami sebe financiraju, o čijem isključivo vlastitom zalaganju, trčanju po sudovima, maltretiranju sa strankama, prekovremenom rintanju, ovisi da li će i koliko taj mjesec zaraditi i zašto eliminirati odvjetnike, a ne recimo suce koji se financiraju na račun državnog proračuna ove naše bogate države i kako vidimo vrlo odgovorno i profesionalno obavljaju svoje zadatke???Ako je pak smisao ovog svega u stvaranju jedne kvalitetne odvjetničke struke, odnosno ako se ovdje žrtvuju pojedinačni interesi sve za dobrobit društva, onda je nužno prorešetati malo i suce jer bez njih kvalitetnog sustava u cjelini, naravno, nema, pa bi bilo lijepo da se organizira jedan ispit, naravno ni blizu "lagan" kao naš, pa da vidimo kakvi će biti rezultati dragih nam sudaca, koliko će ih pasti, a koliko proći..(sigurna sam da bi rezultati bili zanimljivi:-))

Osim što se najviši sud u RH, nakon ovog autoritet nikome, pokazao da ne poštuje pravilnike,ja sa pitam da li ti ljudi imaju imalo sućuti??mnogi bi zbog ovog svega mogli dobiti otkaze, mnogi su mjesec dana bez plaće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se nadjemo tipa oko 18h negdje u centru, pa da vidimo koliko nas zapravo ima iz zagreba, a da o svemu putem legalisa obavijestimo kolege iz ostalih gradova, pa će se javit oni koji nas podržavaju, a od njih i oni koji su spremni doći na prosvjed. razumijem da je nekom iz osijeka ili splita problem dolaziti zbog par sati stajanja pred ministarsvom!

mislim da je sve to manji problem, treba se skupiti, prijaviti prosvjed i krenuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Put kojim smatram da bi trebali krenuti izgleda ovako:

 

Prvo i osnovno moramo definirati cilj prosvjeda kako bi mogli izaći na ulice sa zahtjevim.

Cilj smatram da je definitivno zaustaviti provedbu zakona na ovaj način, tj na način bez

adekvatne zakonom predviđene obuke, kojom bi stekli bolje obrazovanje za pravnike, a

koje nije provedeno budući nisu u stanu organizirati obuku a niti kadar koji bi nas obučio,

a između ostalo ne žele dati financijska sredstva.

Svakako poništiti provedeno.

 

Znači misle da smo debili koji ne kuže da zahtjevi europske unije ne zahtijevaju samo donošenje

zakona, već i adekvatno provođenje tog zakona i osposobljavanje stručnog kadra.

 

Prije nego što izađemo na ulicu, mislim da moramo koristiti pravna sredstva, nikako to ne

smijemo zaobići.

Znači prijedlog ustavnom sudu za ocjenu ustavnosti zakona, dopis ministarstvu i dopis pučkom

pravobranitelju, da se jasno vidi naš cilj i zahtjevi.

 

Nakon toga organizirati datum i vrijeme prosvjeda i prije toga, što je prije moguće prijaviti policiji.

Medije ne kontaktirati pojedinačno sa nejasnim zahtjevima, jer će svako od njih pisati po 2 do 3 rečenice

različito, već kada sve to organiziramo sastaviti dopise za sve medije i poslati i to s obavijesti i

mjestu i vremenu gdje se nalazimo.

 

Naravno ovo su samo moji prijedlozi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjestopodsuncem je napisao:

Put kojim smatram da bi trebali krenuti izgleda ovako:

 

Prvo i osnovno moramo definirati cilj prosvjeda kako bi mogli izaći na ulice sa zahtjevim.

Cilj smatram da je definitivno zaustaviti provedbu zakona na ovaj način, tj na način bez

adekvatne zakonom predviđene obuke, kojom bi stekli bolje obrazovanje za pravnike, a

koje nije provedeno budući nisu u stanu organizirati obuku a niti kadar koji bi nas obučio,

a između ostalo ne žele dati financijska sredstva.

Svakako poništiti provedeno.

 

Znači misle da smo debili koji ne kuže da zahtjevi europske unije ne zahtijevaju samo donošenje

zakona, već i adekvatno provođenje tog zakona i osposobljavanje stručnog kadra.

 

Prije nego što izađemo na ulicu, mislim da moramo koristiti pravna sredstva, nikako to ne

smijemo zaobići.

Znači prijedlog ustavnom sudu za ocjenu ustavnosti zakona, dopis ministarstvu i dopis pučkom

pravobranitelju, da se jasno vidi naš cilj i zahtjevi.

 

Nakon toga organizirati datum i vrijeme prosvjeda i prije toga, što je prije moguće prijaviti policiji.

Medije ne kontaktirati pojedinačno sa nejasnim zahtjevima, jer će svako od njih pisati po 2 do 3 rečenice

različito, već kada sve to organiziramo sastaviti dopise za sve medije i poslati i to s obavijesti i

mjestu i vremenu gdje se nalazimo.

 

Naravno ovo su samo moji prijedlozi

 

Apsolutno se slažem.

Evo otvorena je grupa na facebook-u, a zove se: Dignimo glas protiv diskriminacije na novom pravosudnom

 

Učlanite se u grupu pa ćemo tmao raspravljati dalje, grupa je zatvorenog profila zato jer nebi bilo pametno da nam svi znaju sve poteze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolege uspjela sam dobiti min.pravosuđa maloprije,nebi htjala buditi lažne nade ali kažu da će sutra objaviti rezultate pitala sam da li su ispravljene sve presude ali to mi nisu znali reći :misli:

 

podržavam sve što ste napisali i iako sam već na rubu živaca zbog neizvjesnosti i svega, nekako mi je lakše kad znam da smo se ujedinili i odlučili javno progovoriti o svemu :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samara nadam se da će objaviti sutra, ali i jučer su rekli da će danas!!!!

Ma muka mi je od njih svih!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja ću iz ovoga izaći kao jedan LUUUUUUUUUUUUđđđđđđAAAAAAAAAAKKKK

Mogu starcima slobodno reć da mi za Božić kupe pritezulju (luđačku košulju) s cvijetnim uzorkom 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cheg hvala z grupu na fb :namiguje: poslan je zahtjev pa se nadam potvrdi ;-)

 

slažem se s prijedlogom, tj. planom mjestopodsuncem.

 

samo ne treba dugo čekati s reakcijom, jer ako budemo dugo čekali bojim se biti će kasno.

 

Treba reagirati tako da reakcija ima učinka i za nas. Da se izborimo za usmeni, mislim da je najmanje sto smo zasluzili nakon svega PRILIKA NA USMENOM.

 

Ovim putem pozivam sve kolege, one koji su to već prošli, one koji prolazi i one koje to tek čeka da podrže "akciju", inače bojim se ne čeka nas svijetla budućnost. :place:

 

cheg još jednom svaka čast na trudu :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovane kolege,

u načelu se slažem sa Vašim razmišljanjima i stavovima iznesenim iznad, ali moram priznati da nisam vidjela neki konkretan prijedlog koji bi ostale pravnike "koji se skrivaju iza ekrana" potaknuo u masovne (mirne)prosvjede. Svaka čast onima koji samostalno pokušavaju nešto postići (zovu novinare i sl) ali ukoliko nemamo konkretan plan - budimo realni -nitko neće riskirati i SVI MI ćemo biti Kastor!

 

Moramo definirati zahtjeve - to ne može nitko osim nas

 

Vidim da postoji i grupa na Facebooku, ali ako ju držimo u tajnosti - koja korist od nje? nije problem skupiti ljude koji sada polažu-jer oni ionako "vise" po ovom i sličnim forumima, problem je doprijeti do šire javnosti i na taj načn osigurati njezinu potporu.

 

zar stvarno mislite da prosječnog Hrvata zanima naš problem? ovako ispada da mi želimo postati nesposobni suci i odvjetnici koje će oni plaćati kasnije, a ne znamo niti napisati presudu kako spada..naravno da karikiram - ali žao mi je - tako ispada

zašto bi nam vjerovali da ćemo to naučiti kasnije, a očito nismo na faksu i kroz praksu?

koji su uopće naši problemi i što treba učiniti?

Uredu- treba zaustaviti ovakvo bezumlje i ljudima koji su stekli uvjete za polaganje po starom sistemu dozvoliti polaganje po starom, ali da li to ujedinjuje pravnike?naravno da ne. Zapostavljeni su svi oni nesretnici koji su imali nesreću da iz ovog ili onog razloga stjeću uvjete po novom sistemu.

 

Suočimo se - novi sistem ne valja!!I to od korjena!!Od faksa, preko vježbeništva - do ispita!!

 

Tek ako se uspijemo dovoljno organizirati da usuglasimo zahtjeve koji će obuhvatiti korenite promjene u sustavu - tek tada možemo očekivati masovan prosvjed i jedinstvo, pa na kraju krajeva i potporu šire javnosti koja će shvatit da ipak to ide i njoj u prilog, a ne samo "šaćici" (od 300 vježbenika.

 

Moj prijedlog za početak je - otvorite grupu na facebooku za sve i počnimo s kampanjom!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikli je napisao:

Moj prijedlog za početak je - otvorite grupu na facebooku za sve i počnimo s kampanjom!!

 

Otvorit ćemo Drugu grupu sličnog naziva koja će biti otvorena za javnost. Ova grupa koja je sada zatvorena za štru javnost ostaje zatvorena isključivo zbog toga da se na njoj nesmetano možemo dogovarati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprosti cheg nisam vidila zadnji post- ali moram upozorit - jedini razlog zašto i sama nisam pokrenula drugu grupu je taj što grupa mora biti jedna!!ok ako će biti jedna tajna neka bude jedna tajna-jedna javna ali - neka je više netko otvori jer najgore je ako ih na kraju bude 5 ili 6 MORAMO BIT JEDNO!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ja upravo otvaram javnu grupu. bit će kroz nekih pol sata, a onda ću staviti naziv na onu nejavnu i ovdje pa svi šaljite svima ime te nejavne grupe da se ljudi učlane.

 

Bilo bi ljepo kad bi netko napisao nešto u info te grupe, ja stvarno nemogu više cijeli dan se tramakam sa tim fcb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cijelo vrijeme razmišljam kako staviti ime toj grupi?

 

možda "kako od pravnika učiniti čovjeka"-zezam se..mora bit nešto što "bode oči"

 

u info stavi da je to grupa koja okuplja mlade pravne mozgove, buduće suce i odvjetnike koji žele pokrenuti stvari u ovoj učmaloj situaciji gdje se na silu donose propisi i to bez da se o njima savjetovalo sa strukom i građanima na javnoj tribini sve pod krinkom ulaska u europsku uniju, a ustvari prikrivajući vlastito neznanje i nestručnost vodi ovu zemlju još dublje u glib. mi smo mlada inicijativa kojoj je dosta tlačenja i koja je svjesna da se mora danas izboriti za svoja prava kako bi se sutra mogla boriti za tuđa.. bla bla nešto u tom stilu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nisam sigurna da je osvo s grupom na fb učinkovito. Ok, učlanimo se i što onda?! Onda nismo ovdje nego tamo, al smo opet iza ekrana... to može biti kao dodatno samo da obavjestimo ljude o prosvjedu...

ali mi se trebamo sjesti i konkretno napravti dogovor, napisati prijedlog ustavnom sudu i dopise... i dogovoriti datum

i to odmah ...

obavijestiti medije i krenuti u akciju još ovaj tjedan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma #OOPS#š pravna sredstva, ovo nije država u kojoj vlada pravo i poštuju se zakoni, to smo mi najbolje osjetili na svojoj koži, ja smatram da bismo svi trebali prekosutra otići pred ministarstvo ako nam do tada ne budu ispravljene zadaće i mislim da bismo trebali poslat mailove novinskim redakcijama da ih obavijestimo o teškom kršenju naših prava jer je ovo država u kojoj se jedino nešto može pokrenut ako se medije obavijesti o tome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam apsolutno za bilokakvu akciju, ali ako se oni nisu udostojili sa kratkim priopćenjem oglasiti na svojim stranicama već nas puštaju da zivkamo po cijele dane i prosimo,,onda vam je jasno koliko drže do nas..... a poziv na bunt od strane ispitivača mi je licemjeran, oni drže konce u rukama i sutra mogu odlučiti sniziti kriterije i sve pustiti ili ostaviti ovako kako je...a i oni koji prođu pismeni će se provesti na usmenom jer očito je da ograničenja nema...ako se najavljuje ispitivanje posebnog dijela KZ-a, jasno vam je do kojih će to granica ići...što se tiče medija, bilo bi svakako korisno, iako sumnjam da bi se time išta postiglo...reći će prozvani "zakon je na snazi i mi ga primjenjujemo, a za ostalo se obratite Saboru i nadležnim institucijama"...a dok se to riješi, mi već učimo za slijedeći rok na proljeće. Sve se bojim da će se pozivati na pravo jačega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stonedeath je napisao:

ma #OOPS#š pravna sredstva, ovo nije država u kojoj vlada pravo i poštuju se zakoni, to smo mi najbolje osjetili na svojoj koži, ja smatram da bismo svi trebali prekosutra otići pred ministarstvo ako nam do tada ne budu ispravljene zadaće i mislim da bismo trebali poslat mailove novinskim redakcijama da ih obavijestimo o teškom kršenju naših prava jer je ovo država u kojoj se jedino nešto može pokrenut ako se medije obavijesti o tome

 

pravna sredstva o kojima sam ja govorila su čista formalnost što kao pravnik/pravnica trebaš znati i da se to ne smije zaobiči. Ne čekati odluku već samo podnijeti. Ne želimo li valjda izaći na ulicu kao guske

Trebamo dobro sve to argumentirati, a onda im dokazati da mi poštujemo zakon i da smo primjenili sva pravna sredstva i izaći na ulicu spremni sa jasnim ciljevima i idejam...što mjenjati, kako i zašto.

Nije cilj izaći samo buntovnički, ozbiljna je stvar i zahtjeva pripremu, jer bi nas lako mogli otkantati ukoliko nemamo jasne motive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo nove vijesti zovite 01 3710 666 centrala će vas usmjeriti na kontakt osobu

 

od 143 polagača pali cca 30%

 

za usmeni će biti dvije komisije jer jedna ne stiže

 

pismeni će za polagače u 12 mjesecu biti od 07.12.-11.12.

 

troškovi ponovnog polaganja biti će opet 1450,00 kn

 

idu u hitne izmjene Pravilnika ali samo u dijelu koji se tiče komisije i vremena potrebnog za ispravak pisanog dijela radnje.

 

ako položimo pismeni u 12. mjesecu moramo biti po pravilniku ispitani do 11.02.2010.godine krasota divota

 

žao mi je svih koji su bili pokusni kunići jer ispada da je ispalo točno tako :place::place:

 

i nitko nije stavljen u nepovoljniji položaj do polagača do sada nego vi i ubuduće mi :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege ne želim dolijevati ulja na vatru, ali ono što nitko nije napisao je da od 150 ljudi nitko, ali baš nitko nije dobio 10 bodova iz kaznene radnje, a samo 2 radnje su dobile 9 bodova. Čemu onda kategorija svjedodžbe cum laude.

 

Položio sam ispit, ali ću podržati svaki konstruktivni pravni prijedlog kolega za izmjenu ovakvog načina polaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege..

 

pročitala sam vaše postove i pogledala rezultate prebrojila da se uvjerim svojim očima.. to je prestrašno i nedopustivo. totalna samovlast nedodirljivih krojača zakona, najpametnijih na svijetu.

 

ja bih trebala izaći na rok u prosincu i u totalnoj sam psihozi od svega ovoga, ne znam što da radim, vjerujem da su i drugi kolege koje sve ovo tek očekuje razočarani kao i ja..

 

iako smo mi na toj prepričavanoj tribini stekli dojam da su ispitivači "na našoj strani", da su nas indirektno čak potaknli na poticanje promjena, ne možemo se osloniti na njihovu pomoć u ovoj situaciji. Mislim da oni namjerno odbijaju sniziti kriterije upravo da bi pokazali sav apsurd ovakvog načina ocjenjivanja presuda i ovakvih kriterija.

 

najgore je što mi je već sasvim jasan razvoj događaja po lošoj hrvatskoj praksi - loš zakon, loša primjena, prosvjedi, novine, telka, izjave ministra kako on to razumije, pripremanje "hitnih" promjena, bla bla.. a što je s nama koji ćemo biti na prvih par rokova i preko čije kičme će se sve to prelomiti i već se prelama!?

 

u svakom slučaju, nek vas ne zavara to što u samoj raspravi na forumu sudjeluje manji broj ljudi, puno nas je koji nismo "forumaši" ali sve pratimo i uključit ćemo se u prosvjede svake vrste.

 

samo dajte vrijeme i mjesto i stižemo. ne mogu se na žalost aktivno uključiti u organizaciju jer radim u uredu i učim, ali svakako dolazim.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očajno, strašno i prestrašno!!! Znam slučajeve gdje su potpuno iste presude različito bodovane! A gdje su tu ti objektivni kriteriji kojih su se naši cijenjeni ispitivači i komisija pridržavali. Nema ˝o˝ od objektivnosti, i dalje je sve stvar sreće kod kojeg suca dođe tvoja presuda. Gade mi se kao i cijeli ovaj ispit. Sram ih može bit!!! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da spomenuti mediji bez prosvjeda jednostavno neće ni ulaziti u problematiku. nema se tko time baviti niti će se oni time baviti ako se mi sami ne nametnemo. ja sam razgovarala danas s jednom novinarkom i pokušala joj objasniti stvar, uputila sam ju i na fcb, ali ona mi re rekla da joj javim za taj prosvjed pa će to popratiti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maya01 je napisao:

Čini mi se da sam vidjela na rezultatima da netko ima građansku i treću radnju 10 bodova, a kaznenu 4...vjerujem da taj negdje skoro lupa glavom o zid od muke...koma :palacdolje:

Koliko mora loše biti napisana kaznena presuda da ga tako za dlaku sruši???? Tko se i što ovdje želi dokazati?

 

Mislim da itekako imamo osnovu i za skupnu tužbu zbog diskriminacije!

Tri presude/radnje, gle divna li čuda, treća radnja se službeno ne boduje, jer su "zaboravili" bodovati istu po Pravilniku, pa u ovom konkretnom slučaju koji navodiš, kandidat ima 14 bodova od mogućih 20, a inače bi imao 24 boda od mogućih 30 bodova, koja bi bila argumentacija srušiti nekog s tim bodovima???

Proizvoljno i bezobzirno! :palacdolje:

Sitna digresija - kaznena presuda koja se spominjala na ovom PDF-u(droga-oduzimanje počinitelju/neoduzimanje droge svjedoku) je razina znanja koju sam ja, konkretno, usvojila tek nakon što sam pročitala nekoliko stručnih članaka suca Tripala -sam zakon je bio nedovoljan!

Koji su to kriteriji za prolaz, tj. dobivanje famoznih 6 bodova ??? :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SAMARA je napisao:

ljudi slažem se u svemu s vama!!

 

ja sam očajna učila sam za usmeni 5 mj.i sad ne mogu na usmeni jer mi je falio 1 bod na građanskoj presudi,na radnoj i kaznenoj-8 bodova al šta mi to vrijedi........

 

Samara, zanijemila sam... :-(

Ne znam kako da te utješim, cijela ova situacija oko pravosudnog je montipajtonovska travestija... :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolegice su napisale odlično pismo ministru,možete pročitati na faceu.dio je objavljen na index.hr,ali šteta što nije objavljeno i onaj dio pisma koji govori o tome da smo većina nas steki uvjete po starom a moramo polagati po novom te da nismo imali pripremu kroz p.akademiju glede presuda i ostalog a sada nas zbog 1 boda ruša i ne daju nam na usmeni...

 

mi smo se pripremali za usmeni a ne presude jer presude su stvar prakse koju mi nemamo a i subjektivno se ocjenjuju jer znam osobe koje su slično napisale a jedna je pala a druga prošla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da što se tiče ovog roka..prošla baba s kolačima..(to se trebalo buniti na ljeto, a ne sad kad je prošao pismeni) ovima poslije nas će vjerojatno biti lakše, bilo u pogledu presuda, ali i pitanja s usmenog za koja će znat...

 

mislim da su rezultati takvi kakvi jesu, po meni, jedina opcija je možda otići do ispitivača ili izvršiti uvid u presude pa da objasne šta je u tim presudama koje nisu bile prolazne bilo pogrešno i možda navući koji bod..(ako je eventualno falio za 1 presudu)..

 

ali ostalo..sumnjam da će sad odjednom past ideja da svi idu na usmeni jer da je to bila namjera, mislim da bi odmah tako napravili..oni provode zakon koji je na snazi takav kakav je (i to će zasigurno biti obrazloženje) :-?

 

osobni je dojam da je članak na indexu bio usmjeren više na objavljivanje rezultat, nego na glupost novog sustava..i šta sad..rezultati su objavljeni..članak malo gubi na smislu i važnosti :misli:

 

e sad..šta će od svega toga biti na kraju..to će se vidjeti na usmenom..jer ako će oni i na usmenom ispitivati onako detaljno kao i prije, još će toliko ljudi past..i????šta onda??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam pao građansku presudu jer je očito posjed bio kriv. samo želim reći da sam toliko ljut na gospođu koja nam je rekla da se radi o posjedu, a koliko mi kažu neki kolege isto je njima rekao i tajnik ministarstva. ako su nas željeli odvesti na krivi put onda su to #OOPS# od ljudi, a ako su slučajno pogrešno rekli i to je žalosno s obzirom gdje rade, a napominjem da je cijenjeni gospodin radio kao sudac. ja sma mislio da je njima uloga čuvati od prepisivanja a ne komentirati šta da pišemo. i molim kolege koji su bili u te dvije učionice da se jave jer se upravo spremen napisati pismo ministru i novinama da svi vide kako rade svoj posao. također upozoravam kolege koji će tek izaći na ispit da NIKAKO NE VJERUJU ONIMA ŠTO IH BUDU ĆUVALI JER ĆE IH NAVESTI NA KRIVI PUT. gade mi se, trebali su šutjeti a ne nam ovo napraviti. O NAČINU RADA NJIHOVIH ZAPOSLENIKA TREBA OBAVIJESTITI MINISTRA I NOVINE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orion5 je napisao:

ja sam pao građansku presudu jer je očito posjed bio kriv. samo želim reći da sam toliko ljut na gospođu koja nam je rekla da se radi o posjedu, a koliko mi kažu neki kolege isto je njima rekao i tajnik ministarstva. ako su nas željeli odvesti na krivi put onda su to #OOPS# od ljudi, a ako su slučajno pogrešno rekli i to je žalosno s obzirom gdje rade, a napominjem da je cijenjeni gospodin radio kao sudac. ja sma mislio da je njima uloga čuvati od prepisivanja a ne komentirati šta da pišemo. i molim kolege koji su bili u te dvije učionice da se jave jer se upravo spremen napisati pismo ministru i novinama da svi vide kako rade svoj posao. također upozoravam kolege koji će tek izaći na ispit da NIKAKO NE VJERUJU ONIMA ŠTO IH BUDU ĆUVALI JER ĆE IH NAVESTI NA KRIVI PUT. gade mi se, trebali su šutjeti a ne nam ovo napraviti. O NAČINU RADA NJIHOVIH ZAPOSLENIKA TREBA OBAVIJESTITI MINISTRA I NOVINE.

 

Žao mi je orion5. Samo da ti kažem da znam kolege koji su pisali posjed i prošli sud i to nji3 znam. Bili su u tim sobama gdje si i ti bio i isto su poslušali tajnike ali prošli su. sve su to dvostruki kriteriji bili. mislim da je bitno bilo kod kojeg ispitivača ti je presuda došla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala kolega. ovdje kriterija nije ni bilo ja mislim. neki su prošli a drugi pali za isto. ma sve je za poludit. moje mišljenje je da dragi nam ispitivači nisu ni pogledali presude, međutim kad se sve ovo počelo pisati po legalisu onda su se naglo probudili i morali su objavit rezultate, tako da postoji mogućnost da nisu ni čitali zadaće a morali su nekoga baciti. kako sve ispada očito je kriterij za prolaz bio eci peci pec...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam imala građansku presudu-9 bodova, treću radnju-8 bodova, i kaznenu-5 bodova, a nisam dala uvjet i oduzela sam drogu po čl.173.st.7., a znam ljude što su isto napravili i dobili po 6 ili 7 bodova, pa sad tko će mi objasniti zašto je moja presuda bodovana sa 5, a njihova sa 6 i više bodova??? i zvala sam ministarstvo i to im rekla, a oni da su se poštivali objektivni kriteriji, kad sam pitala koji su to, zanijemili su. i također su mi rekli da podnesem zahtjev, ali da neću moći doći u kontakt s ispravljačem već samo pogledat presudu i da nemam pravo prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

andja1004 je napisao:

ja sam imala građansku presudu-9 bodova, treću radnju-8 bodova, i kaznenu-5 bodova, a nisam dala uvjet i oduzela sam drogu po čl.173.st.7., a znam ljude što su isto napravili i dobili po 6 ili 7 bodova, pa sad tko će mi objasniti zašto je moja presuda bodovana sa 5, a njihova sa 6 i više bodova??? i zvala sam ministarstvo i to im rekla, a oni da su se poštivali objektivni kriteriji, kad sam pitala koji su to, zanijemili su. i također su mi rekli da podnesem zahtjev, ali da neću moći doći u kontakt s ispravljačem već samo pogledat presudu i da nemam pravo prigovora.

 

grozno da groznije ne može biti. to je rečeno i meni. ja mislim da ćemo mi opet na pismeni, ali nema veze, ubuduće će biti valjda lakše, mada mi to i nije neka utjeha. ali bar će se sad blamirati po novinama i televiziji. svaka čast kolegi koji je zvo index. bravo. da bar izađe u svim novinama neka se zna kakvo nam je pravoduđe. samo bih još rekao kolegi koji je naveo da će opet zvat novinara indexa da mu reće da pročita legalis. našao bi na puno zanimljivih pojmova o bodovanju o tajnicima ministarstva...kolega još jednom svaka čast

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pridružujem se kolegama i također hvala svima koji kontaktiraju medije :palac:

 

evo kao što sam maloprije napisala da ću zvati index to sam i učinila ,zahvalila sam im što su objavili naše muke po pravosudnom,ali sam im ukazala na još neke po meni i bitnije nepravilnosti novog pravosudnog i novinar je rekao da će dopuniti članak

 

zvala sam novu tv i 24 sata i objasnila im situaciju,a s nove tv su zainteresirani za priču ali bi netko trebao sve to reći u kameru,sakrili bi indetitet-ja sam im rekla da je ljude to strah,jer mi ustajemo protiv onih pred kojima ćemo morati odgovarati pravosudni-a znamo svi kako prolaze zviždači u našoj državi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim da malo pretjerujete. Na svakom ispitu je normalno da prolaznost nije 100%. Ako je to do sada bio slučaj sada se stvari dovode na svoje mjesto. Uvjeren sam da ne postoje nikavi dvostruki kriteriji. Oni koji su pali, a spominju da su napisali istu presudu kao i netko drugi, a taj je prošao, već samo takvom izjavom ne zaslužuje da prođe jer očito ne shvaća što je presuda i kako se piše. Jedini problem koji ovdje postoji jest taj da radnje nisu ispravljene u zakonskom roku. Isto tako ne vidim razloge zašto ne bi odvjetnički vježbenik ili netko iz drugog područja trebao znati napisti presudu? Pa kada položite taj ispit vi možete biti i sudac. A uostalom to se i zove pravosudni ispit, jer se odnosi na pravosuđe. Ako netko npr. radi u državnoj upravi nemora polagati taj ispit.A ako ga želi polagati onda mora imati isto znanje kao i npr. sudački vježbenik. Da je drugačije onda bi se tu radilo o dvostrukim kriterijima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravz je napisao:

Ja mislim da malo pretjerujete. Na svakom ispitu je normalno da prolaznost nije 100%. Ako je to do sada bio slučaj sada se stvari dovode na svoje mjesto. Uvjeren sam da ne postoje nikavi dvostruki kriteriji. Oni koji su pali, a spominju da su napisali istu presudu kao i netko drugi, a taj je prošao, već samo takvom izjavom ne zaslužuje da prođe jer očito ne shvaća što je presuda i kako se piše. Jedini problem koji ovdje postoji jest taj da radnje nisu ispravljene u zakonskom roku. Isto tako ne vidim razloge zašto ne bi odvjetnički vježbenik ili netko iz drugog područja trebao znati napisti presudu? Pa kada položite taj ispit vi možete biti i sudac. A uostalom to se i zove pravosudni ispit, jer se odnosi na pravosuđe. Ako netko npr. radi u državnoj upravi nemora polagati taj ispit.A ako ga želi polagati onda mora imati isto znanje kao i npr. sudački vježbenik. Da je drugačije onda bi se tu radilo o dvostrukim kriterijima.

 

kolega dragi niste u pravu pa naravno da znamo što je presuda i kako se piše. ali 100 posto tvrdim da sam ja i dvojica kolega imali identičnu presudu, jer smo se dogovarali, mi dvojica smo pali a on prošao. zato mi molim te nemoj govoriti da ne znamo napisat presudu ako iz ostale dvije imam po 8 bodova. a to sam čuo od još ljudi. kada sam zvao ministarstvo oni su mi odgovorili da ovisi o komisiji i da je to kao i različita sudska vijeća, neki sude ovako neki onako. zato molim te nemoj pričat gluposti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega orion5 Vi biste trebali pasti već samo iz razloga što ste se dogovarili. No zanemarimo to. Nemožete se vi tako dobro dogovoriti da bi vam presude bile identične, za to bi trebali imati nekakve telepatske sposobnosti.

 

Istina je da ispitivači mogu različito ocijeniti istu presudu, ali te razlike ne bi smjele biti od bitnog utjecaja. Ako netko stvarno odlično zna i napiše presudu onda mi nemožete tvrditi da će pasti, ma tko god da ispravljao radnju. A ako se nalazite baš na granici za pasti ili prolaz,a radnju Vam ispravlja onaj koji smatra da je to pad, onda ste imali jednostavno peh. To tako funkcionira svugdje u životu pa tako i ovdje. Nažalost ne postoji kompjutor koji po apsolutno jednakim kriterijima ispravljao radnje,a usotalom to nije priroda ovg testa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi kolega i sami znate da se i suci dogovaraju i međusobno razgovoaraju i usaglašavaju stajališta ali pustimo to. nemamo nikakve telepatske sposobnosti ali vi očito imate sposobnosti da znate na koji način su sucu ocijenjivali preusde.

 

u ostalom čak i ako smo negdje progriješili a formu i bit napisali ok, tj.ako nemamo nikakve greške koje su baš velike mislm da to nije razlog za pad, jer bi onda suci kojima stalno padaju presude dobili otkaze, a valjda znate da je sudačka dužnost stalna.

 

ok,jasno da ne postoji kompjuter ali baš bi me zanimalo bi li vam objašnjenje da komisije različto boduju značilo išta da ste pali. presude se ne mogu ocijenjivati i točka upravo iz razloga što neme objektivnih kriterija, jer ako do sada nisu bile eliminacijske,ne bi trebale biti ni sada, a uostalom pravo znanje se vidi na usmenom.

 

ne želim se s vama ovdje prepucavati svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija