Jump to content

hitno-d.o.o.-zatvaranje-dug


TGE

Preporučene objave

Poštovani,

moja je situacija vrlo komplicirana.Naime,rastavljen sam dvije godine.Prije razvoda,tadašnja supruga me je zamolila da njenu firmu prebacimo na mene,jer su joj prijetili otkazom.Danas sam otišao u poreznu upravu i zatekao 28.218,00 kn duga na ime pdv-a,poreza na dobit,poreza na tvrtku,članarine hgk,i kazne.Dotična uopće nije zaiteresirana za učiniti bilo što,a sad joj od jednom firma uopć nije potrebna te je neće niti preuzeti.

Dakle,moram je zatvorit.Kako da to napravim ,te da to bude trošak koji mogu podnijet(podići ću kredit).Temeljni kapital je 19 000kn

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da bi zatvorili firmu morate platiti otvorene stavke. ove koje ste nabrojali, ili će vam nakon nekog vremena uslijediti sumorni stečaj te će tvrtka ići u likvidaciju po sili zakona, tj. vjerojatno će stečajni izuzeti stvari u vlasništvu tvrtke te će se vjerovnici namiriti iz toga, ukoliko će biti dovoljno.

 

temeljni kapital koji navodite ako još postoji na rezidentnom računu podignite prebačajem na tekući od firme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

temeljni kapital koji navodite ako još postoji na rezidentnom računu podignite prebačajem na tekući od firme.

 

 

Likvidacija poduzeča je dosta složen posao. Puno složeniji nego otvaranje d.O.o. Kako navodi Omerta_man sve stavke dugovanja morate svesti na nulu i priložiti prilikom likvidacije puno, puno dokumenata o dakazima vaših dobavljača da niste dužni. A to traje.

 

Temeljni kapital se nalazi na nerezidentnom žiro računu samo za vrijeme od uplate temeljnog kapitala pa do registracije poduzeča te se prilikom otvaranja žiro računa isti prebacuje na žiro račun poduzeča ne na tekuči račun firme jer to ne postoji. A temeljni kapital je vjerovatno več odavno potrošen. Dakle ako želite likvidirati poduzeče trebat če vam određena svota novaca i puno živaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Praksa je da se temeljni kapital odmah po otvaranju prebaci sa prijelaznog na žiro račun za redovito poslovanje i zatim iskoristi za početna ulaganja,troškove i sl. pa pretpostavljam da je isti i iskorišten (jer da ga ima njime bi se već zatvorili tekući dugovi).

Da bi ste izbjegli muke po stečaju ili likvidaciji a ukoliko firma ima dobru "krvnu sliku", nema obveze prema dobavljačima, ima ostvarene dobiti,eventualno upisane imovine, probajte prodati poduzeće.Postoje kupci kojima je interesantnije kupiti već registriranu tvrtku pa i s tim da Vam prodajna cijena bude navedeni porezni dug jer time bi ste uštedjeli i novce i živce a kupac ne bi morao uplaćivati temeljni kapital s tim da bi mu iznos temeljnog kod otvaranja novog d.O.o.gotovo pokrio Vaš porezni dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi ste izbjegli muke po stečaju ili likvidaciji a ukoliko firma ima dobru "krvnu sliku", nema obveze prema dobavljačima, ima ostvarene dobiti,eventualno upisane imovine, probajte prodati poduzeće.Postoje kupci kojima je interesantnije kupiti već registriranu tvrtku pa i s tim da Vam prodajna cijena bude navedeni porezni dug jer time bi ste uštedjeli i novce i živce a kupac ne bi morao uplaćivati temeljni kapital s tim da bi mu iznos temeljnog kod otvaranja novog d.O.o.gotovo pokrio Vaš porezni dug.

 

Ovo je dobar savjet o prodaji firme ukoliko ima dobar bonitet od prije i ukoliko nekome takva firma treba. Malo je vjerovatno da če netko pod pretpostavkom da firma nije ostvarivala baš neke pozamašne promete u prethodnim godinama uložiti novac za rješavanje dugova i imati praktični bezvrijednu firmu, a istu može otvoriti za cca 3.500 kuna plus 20.000 temeljnog kapitala a koji nakon registracije može odmah koristiti. Dakle računica je jasna i čista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala svima.meni je ovo svenovo.bivša ipak želi preuzeti firmu na sebe natrag,te ću imati samo troškove svojih kazni,dokapitalizaciju i javnog bilježnika,jer ona za to naravno nema novca,a meni je u interesu da se ovog riješim.nadam se da neće biti većih problema s obzirom da sam danas saznao kako nije predala završne račune od 2003.uopće,dakle,dokje d.O.o jošbio na njoj.

još jednom zahvaljuem svima,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potrebne radnje za povećanje temeljnog kapitala:

 

- donijeti odluku o povećanju temeljnog kapitala

- dati izjave o preuzimanju temeljnog kapitala i sklopiti ugovore o unosu stvari/prava,ako se temeljni ulozi uplaćuju njihovim unosom u društvo

- uplatiti temeljne uloge najmanje onoliko koliko je to propisano ZTD-om (prije upisa povećanja temeljnog kapitala u sudski registar mora se uplatiti najmanje jedna četvrtina u novcu,a stvari se moraju u cjelini unijeti u društvo, osim kad je samo preuzeta obveza da će se to učiniti).

- upisati povećanje temeljnog kapitala u sudski registar i objaviti upis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija