Jump to content

vojna mirovina


bigtuna

Preporučene objave

Nažalost, ako novi zakon bude usvojen i stupi na snagu prije nego Vaše rješenje o mirovini bude pravomoćno cijeli postupak oko dobivanja vojne mirovine se obustavlja. Ujutro telefon u ruke i u potragu za predmetom, možda je već u Vašem područnom HZMO-u,provjerite pa ako bude tako šator u ruke i kampirajte ispred vrata ako treba. Imao sam sličan slučaj na svojoj koži koji sam uspješno riješio prije mjesec i pol dana jer se već tada znalo da će do ovoga doći. Dakle procjena je da imate vremena još 10-ak dana zato.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigtuna je napisao:

sta je sa onima koji čekaju riješenje koje je poslano u zagreb ja čekam za vojnu več godinu dana vjerojatno če sad sve da nas odbiju a nemam hrvi

 

Članak 16.

Revizijski postupak i postupci za priznavanje prava na invalidsku mirovinu, najnižu

mirovinu, priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata i prava na opskrbninu koji su

započeti prema propisima koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona, a nisu završeni

konačnim rješenjem dovršit će se po odredbama ovoga Zakona.

 

Po ovome što sam danas saznao iz sabora , došao sam do istoga saznanja da će se svi postupci za mirovinu obustaviti.

 

Ali to tek nakon 8 dana od dana objave novog zakona u narodnim novinama, jer će isti tek tada stupiti na snagu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

jado je napisao:

Da ali u uredima tih osam dana nece rijesiti niti jedan predmet...

 

Mislim da taj novi zakon neće stupiti na sangu barem još mjesec ako ne i dva . Znači li 01.12.2009. ili 01.01.2010.

 

Netočno!

Zakon izlazi u Narodnim novinama 04.11.2010 godine,stupa na snagu 8 dana nakon objave.

Nije Retroaktivan,predmeti koji su zaključeni a rješenje nije dostavljeno ili biti će dostavljeno nakon 12.11.2010. vrijedi po starom Zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante je napisao:

 

 

Netočno!

Zakon izlazi u Narodnim novinama 04.11.2010 godine,stupa na snagu 8 dana nakon objave.

Nije Retroaktivan,predmeti koji su zaključeni a rješenje nije dostavljeno ili biti će dostavljeno nakon 12.11.2010. vrijedi po starom Zakonu.

 

Onda jee to suuper, još godina dana svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

juante je napisao:

 

 

Netočno!

Zakon izlazi u Narodnim novinama 04.11.2010 godine,stupa na snagu 8 dana nakon objave.

Nije Retroaktivan,predmeti koji su zaključeni a rješenje nije dostavljeno ili biti će dostavljeno nakon 12.11.2010. vrijedi po starom Zakonu.

 

Onda jee to suuper, još godina dana svima!

 

:smijeh::smijeh::smijeh:

 

Lapsus lingve,oprostite na pogrešci,svi znamo koja je godina u pitanju,još jednom sorrrryyyy :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija