Jump to content

upis stambenog objekta


nina22

Preporučene objave

imam jedan problem.......pokušavam upisati u zemljišne knjige stambeni objekt(obiteljsku kuću) izgrađen 1971. godine,ali garaža izgrađena iste godine ne može se upisat,prema rječima geodeta, jer je na međi.osobno mislim da bi za upis te garaže važila pravila iz 1971.,kada je ta garaža i izgrađena,jer na nju ništa nije nadograđivano....zanima me koji je zakon tad bio na snazi i da li je trebala građevinska dozvola za izgradnju garaže koja je tad služila za držanje domaćih životinja.i što je tada obuhvačala građevinska dozvola u kojoj piše da služi izgradnji obiteljske kuće (samo kuću ili?)...nisam upoznata s tadašnjim propisima,te bi bila jako sretna ako bi mi netko objasnio kakva su tad bila pravila i postoji li ikakav način da upišem garažu..... :-?

 

 

unaprijed zahvalna :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1: Napisati gdje se kuća i garaža nalaze

2: Otići u nadležni Ured za prostorno uređenje i gradnju, pa se raspitati za prostorni plan i provedbene odredbe prostornog plana

3: Svaka građevina mora imati dokument na temelju kojeg je odobrena gradnja

4: Građevine bez dokumenta na temelju kojeg je odobrena gradnja treba legalizirati - RJEŠENJE O IZVEDENOM STANJU.

5: Na međi može biti građevina - provjeriti u Uredu za prostorno uređenje i gradnju

6: itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija