Jump to content

parceliranje zemljišta


hipp

Preporučene objave

Molim za pomoć. Imam zemljište koje se nalazi na prostoru na kojem je dozvoljena gradnja iako mislim da se zemljište još vodi kao poljoprivredno. Želim podijeliti zemljište na 3 dijela i prodati kao gradilišta. Koji je postupak, jer još nemam određene kupce za zemljište tako da ne postoje ni građevinske dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto je zemljiste u Gradevnoj zoni ide sam priko "rjesenja o uvjetima Gradnje" ili Lokacijske priko 400m²

 

1. Geodet ti podjeli(prijedlog Parcelacije) Parcele...i za svaku napravi posebnu geodetsku podlogu.

 

2.Posebna geodetska podloga se predaje Arhitektu koji prema tome pravi idejani projekt(prema pravilima)

 

3.Predaje se zahtjev na Urbanizmu za Dozvolu uz:

– tri primjerka idejnog projekta čija je situacija prikazana na odgovarajućoj posebnoj geodetskoj podlozi

– dokaz da ima pravo graditi na zemljištu od kojeg će se formirati građevna čestica, odnosno na postojećoj građevini

4.izvadak iz katastra zemljista i preris katastarkop plana.

 

5.kad se dobije Dozvola (sa pravomocnim zigom)daje se geodetu

da napravi parcelacijaski elaborat.

6.poslije toga se to opet predaje na urbanizam koji je izdao dozvolu na OVJERU.

7.kad je to gotovo geodet predaje to katastru gdje novostvorene cestice dobijaju novi podbroj

8. po pravilu oni salju i na zemljisnoknjizni odjel na upis.

 

NAPOMENA: poslije dobivanja Dozvole jos se i gospoda iz Upravnog odjela za gospodarstvo, zaštitu okolisa jave jer se mora jos i PRENAMJENA poljoprivrednog zemljista u Gradevno PLATIT

 

eto to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Bonaca, nastavno na ovaj odgovor a vezano uz pitanje koje sam postavila 28.3.2010. -

 

Parcelizacija - mogućnost izdvajanja dijela parcele s dvojnim vlasništvom

 

"Suprug i ja bismo gradili kuću na građevinskom zemljištu čiji su vlasnici dvije osobe. Može li se dio te zajedničke parcele izdvojiti na neki način bez pristanka one strane koja se ne želi dogovoriti oko diobe?

Koje su nam opcije?

Unaprijed zahvaljujem na pomoći"

 

- ako može i vaše mišljenje po tom pitanju. I koliko bi to zapravo bilo dugotrajno i o kolikoj se otprilike cifri radi?

 

Zahvaljujem na pomoći

 

bonaca je napisao:

Posto je zemljiste u Gradevnoj zoni ide sam priko "rjesenja o uvjetima Gradnje" ili Lokacijske priko 400m²

 

1. Geodet ti podjeli(prijedlog Parcelacije) Parcele...i za svaku napravi posebnu geodetsku podlogu.

 

2.Posebna geodetska podloga se predaje Arhitektu koji prema tome pravi idejani projekt(prema pravilima)

 

3.Predaje se zahtjev na Urbanizmu za Dozvolu uz:

– tri primjerka idejnog projekta čija je situacija prikazana na odgovarajućoj posebnoj geodetskoj podlozi

– dokaz da ima pravo graditi na zemljištu od kojeg će se formirati građevna čestica, odnosno na postojećoj građevini

4.izvadak iz katastra zemljista i preris katastarkop plana.

 

5.kad se dobije Dozvola (sa pravomocnim zigom)daje se geodetu

da napravi parcelacijaski elaborat.

6.poslije toga se to opet predaje na urbanizam koji je izdao dozvolu na OVJERU.

7.kad je to gotovo geodet predaje to katastru gdje novostvorene cestice dobijaju novi podbroj

8. po pravilu oni salju i na zemljisnoknjizni odjel na upis.

 

NAPOMENA: poslije dobivanja Dozvole jos se i gospoda iz Upravnog odjela za gospodarstvo, zaštitu okolisa jave jer se mora jos i PRENAMJENA poljoprivrednog zemljista u Gradevno PLATIT

 

eto to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ja znam moraju svi suvlasnici(iz mog slucaja njih 7) pristati na parcelaciju.

dakle :

jedan od njih 7 mi prodaje svoj do od 765 m²(nazovimo ga "X"

1. sklopljem je ugovor gdje svi suvlasnici potvrduju da je taj dio parcele ( ucrtano od Geodeta) od "X".to je sve napravljeno kod odvjetnika i ovjereno i prdasto urbanizmu

ujedno su mi dali suglasnost da ja mogu poslije tu gradit kucu.

 

u mom slucaju se je malo produzilo (12 mjeseci), jer je jedan od suvlasnika prije toga umra, pa se je cekalo ostavinsku.

da ne zaboravim ...triba imat i srice , a meni su rekli da san je ima

 

koliko to kosta? tu sve pise > imate Poruku

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija