Jump to content

jel imam pravo na otpremninu


tomek1221

Preporučene objave

radio sam u firmi kao vozac kamiona i dostavu gradjevinskog materijala.ovaj mj mi je tocno 3 godine radnog odnosa.dobio sam otkaz zbog gospodarskih razloga,tj pomanjkanja posla.pa me zanima dali imam pravo na kakvu otpremninu.otkazni rok mi traje do 5-12,s tim da ga nemoram odradit ali ce mi bit placen.

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, prama ZOR-u:

 

Otpremnina

Članak 118.

(1) Radnik koji je stranka ugovora o radu sklopljenoga na neodređeno vrijeme, a kojem poslodavac

otkazuje nakon dvije godine neprekidnoga rada, osim ako se otkazuje iz razloga uvjetovanih

ponašanjem radnika, ima pravo na otpremninu u iznosu koji se određuje s obzirom na dužinu

prethodnoga neprekidnoga trajanja radnog odnosa s tim poslodavcem.

 

Dakle, imate pravo na otpreminu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li razgovarili s poslodavcem o tom pitanju te što vam je rekao?

 

Inače, za takve slučjeve kada se radi o povredi radnikovih prava, vama na raspolaganju stoji mogućnost sudske zaštite prava na način da od trenutka povrede prava odnosno od trenutka saznanja za povredu vaših prava u roku od 15 dana pismenim putem (preporučena pošiljka s povratnicom) zatražite od poslodavaca zaštitu prava te ukoliko se on ogluši na to (ne odgovori vam na zahtjev) ili odgovori negativno, imate pravo u daljnjem roku od 15 dana tražiti zaštitu povrijeđenih prava pred sudom, odnosno sudskim putem tražiti isplatu otpremnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tomek1221 je napisao:

a na koji nacin ostvarit tu otpremninu ako poslodavac ne zeli dati istu?

 

tomek,

od kojeg je datuma tvoj redoviti otkaz ugovora o radu zbog poslovno uvjetovanih razloga? zašto to pitam ? Zato jer u roku od 15 dana od uručenja otkaza mošeš poslodavcu uručiti "zahtjev za zaštitu prava" ukoliko je on naveo u otkazu da nemaš pravo na otpremninu ,a poznajući poslodavce vjerojatno jest.Onda, kaj piše u tvom otkazu vezano za otpremninu i koji je datum otkaza? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tomek1221 je napisao:

momentalno sam jos uvijek na otkaznom roku,a u dopisu sta sam dobio doma pise da ide sa 20-10 -09-u otkazu se ne spominje otpremnina ni da nemam pravo na istu.sad jos imam 3 dana da mu dostavim prituzbu ali neznam sta da napisem pa bi molio nekakve smjernice.hitno je

Tomek,

ti trebaaš odmah poštom sa povratnicom poslodavcu ba njegovu adresu dostaviti:

ZAHTJEV ZA ZAŠTITU PRAVA

S obzirom da prilikom poslovno uvjetovanog otkaza ugovora o radu niste spomenuli Vašu obvezu da mi prema ZOR.u isplatite otpremninu prama čl.125 (NN137/04) istog, zahtjevam da isto učinite po primitku ovog mog zahtjeva te da mi o istom dostavite obračun. U protivnom će ovaj Vaš otkaz smatrati ništavim te ću zatražiti zaštitu svojih prava putem nadležnih državnih tijela.

dat..... potpis:Tomek

 

 

Tomek to je to.

Ukoliko ti imaš još što za osporiti poslodavcu(isplata plača, obračuni plaća,godišnji odmor ili sl. i ako možda on noje u problemima,alo je radio na crno i nije to prijavljivao onda mi to reci na PM pa ćemo probati otkaz osporiti:

Ovo moraš poslati ODMAH_ najkasnije dao 04.11).

 

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija