Jump to content

Naknada štete - stradao kao pješak


pupa265

Preporučene objave

Ako bi itko tribao znati onda ste to Vi ovdje na forumu jer biste trebali imati potrebno znanje i iskustvo...Pokušat ću Vam malo pojednostavniti pa da znate što me točno zanima...

 

Da li mogu tražiti odštetu zbog:

 

1. Dvije godine prisilnog mirovanja ( pauziranja ) fakulteta ? Dvije godine kasnije ću završiti fakultet, kasnije početi raditi, kasnije ići u mirovinu...

 

2. Prekida rukometne karijere i nemogućnosti daljnjeg bavljenja istim sportom? Igrao sam rukomet, bio registrirani igrač II. HRL lige...

 

3. Toga što su me dvije godine uzdržavali i hranili roditelji zbog posljedice prometne?

 

4. Dvije godine nisam bio u mogućnosti raditi i zarađivati. Tražiti naknadu za svaki mjesec što nisam radio tj. za svaki mjesec prosječnu hrvatsku plaču

 

5. Ogromnog i vidljivog gubitka kose kao posljedica stresa?

 

6. Zbog pretrpljene fizičke boli?

 

7. Zbog pretrpljene psihičke boli?

 

8. Zbog trajnog invaliditeta?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što tebi treba je procjena predmeta ovlaštenog odvjetnika, ovdje možeš dobiti samo nekakvo neobvezujuće mišljenje koje ti zapravo ništa ne znači i koje nikako nije dobro ozbiljno shvatiti. Stoga ukoliko imaš bilo kakvu namjeru ići s ovim gore navedenim u daljnji postupak odi tamo gdje sam te uputio.

 

Od svega ovog što si naveo, najvjerojatnije u nekom ozbiljnom i pravno utemeljenom zahtjevu vodu drže 4 točke od njih 8 navedenih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da pobliže odgovorim na ovo pitanje.

 

U neimovinsku štetu spada fizička bol, duševna bol, eventualno naruženje, strah...

 

U imovinsku štetu izgubljena zarada, troškovi eventualnog prijevoza na preglede, fizikalnu terapiju i slično, uništena odjeća, obuća i slično ako postoji.

 

Zahtjev treba predati u osiguranje sa popratnom medicinskom dokumentacijom, računima i svime što smatrate da je potrebno. Njihov liječnik cenzor će istu pregledati i dati stručno mišljenje o Vašoj ozljedi, temeljem čega ćete i dobiti pisanu ponudu.

 

Vi možete postaviti zahtjev sa specifikacijom Vašeg traženja, a osiguranje će platiti ono za što misli da je u obvezi.

 

To je ukratko, to!

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija