Jump to content

Narodne novine


Forrester

Preporučene objave

Evo štrepim već nekoliko dana prateći svaki novi broj NN, kad će biti objavljen u njima novi zakon o pravima branitelja. Izašao je 131/2009, pa 132/2009,133/2009 i na kraju, jučer je objavljen broj 134/2009 i još nije izašla objava o novom zakonu. Što se mene tiče, što kasnije to bolje, ali ipak me kopka, zašto sada toliko odugovlače? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

ali ipak me kopka, zašto sada toliko odugovlače? :misli:

 

Politička odluka, kao nećemo ih odma "nagaziti" dajmo im još koji dan više da si njih što više riješi status po starom zakonu jer je on povoljniji za branitelje, a s druge strane su poslali u hzmo i na komisije za rvi naputke da stopiraju i ruše ljude za postotke koliko je moguće više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daj covjece,odakle ti takvi podaci,nemoj stvarati haos,pokazi nam najnoviji takav primjer,daj nam takvo rjesenje gdje je status promjenjen ,ukinut,stvarno me nerviras sa tim svojim komentarima,hoces da budes okidac nekome,razmisli malo,u pitanju su bolesni ljudi kojima netreba puno,meni kolega ide 16. na obnovu postupka,javit cu kako je prosao,dat cu sve podatke o njemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 16.

 

Revizijski postupak i postupci za priznavanje prava na invalidsku mirovinu, najnižu mirovinu, priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata i prava na opskrbninu koji su započeti prema propisima koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona, a nisu završeni konačnim rješenjem dovršit će se po odredbama ovoga Zakona.

 

dovršit će se po odredbama ovoga Zakona.

 

Kada i gdje se mogu pronaći te odredbe ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Članak 16.

 

Revizijski postupak i postupci za priznavanje prava na invalidsku mirovinu, najnižu mirovinu, priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata i prava na opskrbninu koji su započeti prema propisima koji su važili do stupanja na snagu ovoga Zakona, a nisu završeni konačnim rješenjem dovršit će se po odredbama ovoga Zakona.

 

dovršit će se po odredbama ovoga Zakona.

 

Kada i gdje se mogu pronaći te odredbe ????

 

Imaš tamo u onom Zakonu što sam ga postavio u ranijem postu (zbog kojeg su me neki moderatori popljuvali i optužili me da sam ga sam intrepertirao) u Wordu ili PDF formatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Juante je rekao:

Imaš tamo u onom Zakonu što sam ga postavio u ranijem postu (zbog kojeg su me neki moderatori popljuvali i optužili me da sam ga sam intrepertirao) u Wordu ili PDF formatu.

 

- intrepertirao -

 

22aoeg.jpg

 

 

 

 

Do kada imaš namjeru tvrdoglavo prozivati moderatora koji te zasigurno opravdano upozorio na ponašanje i neprimjerene tekstove kojima nema mjesta na ovom portalu?

 

S obzirom da si recidivist, vjerojatno dok ne budeš zbaniran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I tako...napokon je izasao u javnost :kavica:

I kaj sad :-?

1000 i neki put se napominje ovo je "pravni portal" pa ajde sada pravnici objasnite nama obicnim ljudima ovaj dio:

dovrsit ce se po odredbama ovoga tj.novoga zakona

I ajmo ljudi dosta vise tih prepucavanja ja sma reko ovo oni su meni ono i bla bla bla... ako ne mozemo pomoci jedni drugima onda bolje da nista ni ne pisemo :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

*KOSKE* je napisao:

... objasnite nama obicnim ljudima ovaj dio:

dovrsit ce se po odredbama ovoga tj.novoga zakona

...

Nema se tu što posebno objašnjavati: oni slučajevi koje navodi Zakon o izmjenama i dopuni ZOPHBDR-a po njegovom stupanju na snagu biti će dovršeni po tom zakonu (ZOPHBDR sa svim izmjenama i dopunama). Ili da okrenemo "problem": je li vama nije jasan tekst i neki pojmovi u zakonu ili moguća interpetacija i kako će to u praksi kod HZMO i drugih izgledati iliti ispasti? Ako je ovo drugo tada nema se što više pisati toliko je toga napisano...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

 

Do kada imaš namjeru tvrdoglavo prozivati moderatora koji te zasigurno opravdano upozorio na ponašanje i neprimjerene tekstove kojima nema mjesta na ovom portalu?

 

S obzirom da si recidivist, vjerojatno dok ne budeš zbaniran.

Aha,moderatori su nedodirljivi na ovom forumu i nemoraju se ispričati kad pogriješe.

Može ban,zašto ne,ionako ja nebi ništa izgubio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim se već dva dana hoću li se javit ili ne.Odlučio sam se javit najviše zbog toga što su me neke stvari povrijedile a nadam se i mnoge branitelje.Naime najviše mi iziritiralo brisanje teksa ,čini mi se da ga je Juante objavio,a tiče se emisije Nedjeljom u-2 i pisma jedne djevojke koja je ostala bez tate branitelja i iskreno iznijela svoje osjećaje i misli upućene najviše onima koji su brzo zaboravili na njenog tatu a i sve poštene branitelje.Zato smatram da se i to tiče nas svih branitelja i da nema nikakvog razloga da se to briše sa foruma ,zato daje punu potporu juantu i još nekim forumašima .Juante je u pravu kada kaže da se gospodinMODERATOR Mrljavac ponaša nedodirljivo i jednostavno briše sve one tekstove koji mu se ne sviđaju,to me ponekad podsjeti na neka mračna vremena ,jednostavno čovjek ostane bez teksta izgleda da smo mi tu radi moderatora a ne oni zbog nas .eto toliko neka i mene sad gospodin MRLJAVAC zbanira.POZDRAV SVIM ISTINSKIM BRANITELJIMA MA GDJE BILI. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim te odgovor na jedno pitanje rješenje o profesionalnoj mirovini 50%/50% sam zaprimio 09. ovog mjeseca pravomoćno postaje 15 dana nakon zaprimanja istog dakle 23.11.2009 , dopune zakona su izišle u nn 13. ovog mjeseca i zakon stupa na snagu 8 dana od dana donošenja dakle 21.11 dali se na mene odnose izmjene i dopune važno za napomenutiimam Hrvi valjan do 31.12 2009 i ulazim u završni ciklus za trajno, napominjem da se ovdje radi o razlici od samo 2 dana, dali uistinu moram čekati da istekne 15 dana žalbenog roka ili mogu nekom izjavom kod javnog bilježnika izjaviti da se neću žaliti na doneseno rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

 

Nema se tu što posebno objašnjavati: oni slučajevi koje navodi Zakon o izmjenama i dopuni ZOPHBDR-a po njegovom stupanju na snagu biti će dovršeni po tom zakonu (ZOPHBDR sa svim izmjenama i dopunama). Ili da okrenemo "problem": je li vama nije jasan tekst i neki pojmovi u zakonu ili moguća interpetacija i kako će to u praksi kod HZMO i drugih izgledati iliti ispasti? Ako je ovo drugo tada nema se što više pisati toliko je toga napisano...

 

Ma jasno je meni ovo drugo ;-) da ce sada sve zavisiti od osobe do osobe u nekom povjerenstvu i njenog videnja i tumacenja svega toga...ali to je i do sada bilo tako :vrti:

Vec ne vidim nikakvu veliku razliku izmedu citavog starog zakona i ove "dopune tj.izmjene"

Ne mogu shvatiti sta se sada desava po toj izmjeni s osobom koja je u mirovini a nije jos rijesila rvi. pr.mog bratica:

- u mirovini je

- opca nesposobnost

- 100% vojna tj.nista civilnog djela

ali ima privremeno rjesenje o rvi-u 30% sada je prije mj.dana predao papire u ured za ponovni izlazak na prvostupanjsku ocekuje negdje pocetkom iduce godine da ce ga zvati...

To mu je treci put sto ce ici na prvostupanjsko lj.povjerenstvo od prve drugostupanjske mu je proslo vec 5 god. dakle po nekoj logici je sada mozda trebao dobiti trajnu invalidnost...

Ali sta se sada desava s njim tj.s njegovim slucajem po ovoj dopuni "izmjeni" :misli:

On je jadan izgubljen u tome svemu a ja mu bas i nisam od neke koristi jer i sam ne znam kako to sve protumaciti :vrti:

I vidim da se puno pise o tome ali kada svatko ima neki svoj odgovor :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja uspio pokopčati radi se o tome da osoba ima konačno rješenje (ja ću pretpostaviti i pravomoćno...) o priznavanju prava na mirovinu i određenju iznosa mirovine i da joj je prilikom obračuna uzet u obzir status HRVI-a koji ima privremeno -> tu nema dvojbe : po isteku roka na koji ima status HRVI (najbolje u tekućem mjesecu kada mu istiće...) a ne bude imao neko drugo rješenje neka HZMO dostavi potvrdu Ureda državne uprave da je nastavno priznavanje statusa HRVI-a u tijeku; kada dobije prvostupanjsko rješenje (temeljem NiM PLP) o statusu HRVI neka i to rješenje dostavi u HZMO-o i naravno kada dobije drugostupanjsko - odnosno kada prvostuzpanjsko prođe reviziju. To je priča koja dobro zvuči i nema problema ako vam dalje priznaju statsu HRVI-a i to bez obzira privremeno ili trajno, ali priča bi se mogla gadno zakomplicirati ako se (nedo dragi Bog) dogodi da mu više ne priznaju status HRVI-a, tada će biti odrađen po novom ZOPHBDR-a tj. od dana prestanka (gubitka) statusa HRVI-a mu bi mirovina trebala biti određena po novom (izrazito nepovoljno po njega..). To je moje mišljenje i temelji se na ZOMO-u i ZOPHBDR-u koji uskoro stupa na snagu.No, mislim da nema razloga da ostane bez statusa HRVI-a i tada nema problema. Ionako, po neslužbenim informacija se MOBMS se sprema na brzo rašćišćavanje lagera po pitanju statusa HRVI-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Duro na odgovoru :palac:

Isto tako mu i ja objasnjavam sto se toga tice ali on se uhvatio sada te izmjene i samo razmislja kako ce nes krenuti po zlu tj.da ce mu skinuti invalidnost...

Da rjesenje je konacno tj.pravomocno odmah mu je priznata bolest kao 100% posljedica sudjelovanja u obrani RH

Prvo je bila profesionalna nesposobnost a zatim opca bas sam mu gledao rjesenje dok je bila profesionalna nije ni bilo navedeno nista u vezi rvi.dok u ovom rjesenju kada mu je preinaceno u opcu nesposobnost ima stavka u kojoj je naveden i postotak invalidnosti koji je tada bio 20%

Meni nije bilo jasno ovo: u slucaju stvarno da se sve to zakomplicira i oni mu daju ispod 20% tj.ukinu invalidnost sta se onda desava s njim tj.sa samom mirovinom :-?

Iskreno se nadam da ce sve proci u redu :misli: jer zbilja mislim da je to "zasluzio" ali opet kada cujem sta se sve desava :vrti: i sam se zabrinem za njega...jbg.ne znam vise nista...

Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

levras je rekao:

Mislim se već dva dana hoću li se javit ili ne.Odlučio sam se javit najviše zbog toga što su me neke stvari povrijedile a nadam se i mnoge branitelje.Naime najviše mi iziritiralo brisanje teksa ,čini mi se da ga je Juante objavio,a tiče se emisije Nedjeljom u-2 i pisma jedne djevojke koja je ostala bez tate branitelja i iskreno iznijela svoje osjećaje i misli upućene najviše onima koji su brzo zaboravili na njenog tatu a i sve poštene branitelje.Zato smatram da se i to tiče nas svih branitelja i da nema nikakvog razloga da se to briše sa foruma ,zato daje punu potporu juantu i još nekim forumašima .Juante je u pravu kada kaže da se gospodinMODERATOR Mrljavac ponaša nedodirljivo i jednostavno briše sve one tekstove koji mu se ne sviđaju,to me ponekad podsjeti na neka mračna vremena ,jednostavno čovjek ostane bez teksta izgleda da smo mi tu radi moderatora a ne oni zbog nas .eto toliko neka i mene sad gospodin MRLJAVAC zbanira.POZDRAV SVIM ISTINSKIM BRANITELJIMA MA GDJE BILI

 

142qzop.jpg

 

Mogu misliti kako ste bili povrijeđeni i dirnuti pismom te djevojke koja je ostala bez oca branitelja, čim niste bili sposobni upamtiti naslov teme u kojoj je to pismo objavljeno od strane korisnika Ilijas-a i još se tamo nalazi (neću namjerno napisati u kojem je topicu), a nikada tema nije bila niti taknuta od strane moderatora, ali vi ste bili toliko povrijeđeni i ožalošćeni da niste mogli pronaći tu temu i od muke dva dana razmišljali dali da se javite (eto, javili ste se).

:pljesce:

 

Nekim biserima smeta moderator kad reagira na žalost onih koji imaju namjeru "minirati" ovaj podforum i pisati koještarije ne razmišljajući o tome treba li uopće neku temu (koja nije za ovaj portal) objaviti, a između ostalog, jedna od takvih tema je bila ona u kojoj se počelo raspravljati o emisiji "Nedjeljom u 2" gdje su se pojedinci počeli međusobno "koškati" nakon što su emotivno čestitali u topicu Stankoviću zbog emisije kao pravi TV kritičari i analitičari TV programa.

Da se koškanje ne bi (po običaju) pretvorilo u međusobno vrijeđanje, a ja to znam (kao i stariji korisnici) iz iskustva bolje nego vi "levras", tema je premještena na pravo mjesto (vama nedostupno).

 

Više nemam namjeru gubiti vrijeme na odgovaranje ovako nekvalitetnim besmislenim prozivanjem mene kao moderatora, a neprimjereni tekstovi će bez objašnjenja biti prilagođeni pravilima ovog foruma ili premješteni tamo gdje neće biti dostupni odnosno obrisani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da i ja nešto kažem o pisanju "novih" forumaša.Zašto sam ovo novih stavio pod navodnike? Iz prostog razloga što gledajući datume registracije i broj objava prvih postova smatram da su ti isti sve ovo vrijeme mudro šutjeli i upijali sve ono što su(da ne navodim imena)dobro namjerni ljudi (da li kroz vlastito iskustvo ili općenito poznavajući zakone i propise i tumačenja isih)te na taj način ostvarili sva prava.Normalno ima i onih koji zbog raznih razloga to nisu do sada uspjeli.E sad kad je u pitanju osobno dupe ajmo udri ,pljuj po svemu i svakomu.Svoje vremeno smo imali koje kakve anonimce(da bi se uključio u raspravu nije trebalo logiranje)koji su stvarno dizali tenzije ,omalovažavali učesnike ovog pod foruma pišuči postove koji nemaju nikakve veze sa zadanom temom.Danas se svi normalno logiraju i bez ikakvih problema ponovo otvaraju već davno otvorene teme.I kad vidim kako se i sad i na koji način pljuje po kolegama koji i dalje nesebično pomažu "hrvatskim braniteljima" dođe mi da povračam.I sve bez ikakvih sankcija.Iz tog razloga podržavam Mrljavca da uvede reda na ovaj pod forum i banira sve koji unose nemir i dezinformacije a sve "poduplane" teme neka briše.Jedanostavno mi nije jasno da neki učesnici ne shvačaju da je ovo pravni forum a ne psiho trauma.I ubuduče neka se obrate moderatoru putem P.P.prije otvaranja novih tema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Posto nisam mogao vise naci onu temu u kojoj smo se dogovorili da cemo javljati novosti tj.dogadanja na komisijama pisem ovdje posto samm vec ovdje o mom braticu i njegovom postupku. Naime sredinom 12mj.je izasao 3x na plp na kojem mu je potvrdena invalidnost tj.uvecana s 30% na 40% trajno... Eto samo sam to htjeo javiti da ljudi vide da nisu bas komisije toliki bauk ok.istina je da treba naici na osobu koja ce posvetiti malo paznje i procitati papire ispred nje. Uglavnom sada ceka drugostupanjsko rijesenje i nada se zavrsetku ove dugogodisnje "Price" koja traje i traje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Forrester je napisao:

Koske, je li ti bratić dobio HRVI trajno, odnosno, je li mu dlp potvrdilo 40% trajno ? :-)

 

Nije to bi ipak bilo malo prrrerano :-D

On se pripremio na čekanje od nekih 10-tak mj.ko i do sada... a ja se malo raspitivao i navodno da sada rade ubrzano sada koliko ubrzano to će mo vidjeti.

Čim bude novosti javim ovdje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija