Jump to content

neisplačene plaće, koje je moje pravo?


bella_e

Preporučene objave

bella_e je napisao:

Evo sad sam iskopala tu negdje da mogu dati izvanredni otkaz zbog neisplate plaća i da u tom slučaju imam pravo na naknadu s biroa?

Da li to još uvijek vrijedi? (da mi se slučajno zakon nije promjenio)

 

bella,

prema čl.114 zora izvanredni otkaz možete dati zbg "opravdanih razloga" koje u otkazu morate obrazložiti( a Vaš razlog jest opravdan) i tužbom možete zahtjevati naknadu štete od poslodavca. U slučaju ovog odkaza imate pravo na naknadu sa HZZz-a. Naknadu nemate pravo samo u sl. Sporazumnog rskida ugovora o radu i Izv. otkaza poslodavca(zbog Vaše krivnje). :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Imate pravo dati izvanredni otkaz , .

 

Zatražite od poslodavca obračune neisplaćenih plaća ,jer obračuni predstavljaju vjerodostojnu ispravu temeljem koje možete pokrenuti ovrhu .

 

Ne uručivanje obračuna plaće za poslodavca predstavlja jedan od težih prekršaja .

Obračun zahtjevajte najprije usmeno , a ako ga ne dobijete napišite dopis , zahtjevajte da Vam poslodavac urući obračun te mu zaprijetite inspekcijom rada .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovana !

 

Imate pravo dati izvanredni otkaz , .

 

Zatražite od poslodavca obračune neisplaćenih plaća ,jer obračuni predstavljaju vjerodostojnu ispravu temeljem koje možete pokrenuti ovrhu .

 

Ne uručivanje obračuna plaće za poslodavca predstavlja jedan od težih prekršaja .

Obračun zahtjevajte najprije usmeno , a ako ga ne dobijete napišite dopis , zahtjevajte da Vam poslodavac urući obračun te mu zaprijetite inspekcijom rada .

 

Pozdrav !

 

Ude je dobro rekao ali je moguće da ste dobili obraćune plaća. Jeste li ih dobili? Ako niste onda ćete postupiti kako je ude rekao. Iste obračune nosite javnom bilježniku koji sastavlja ovršni prijedlog i šalje ga poslodavcu. Poslodavac se može u žaliti. ukoliko se bude želio utožite ga sudu i dobivate spor (takvi sporovi dugo traju no dobit će te ga sigurno)

Prilikom izv.otkaza poslodavac Vam je dužan urućiti radnu knjižicu i odjavu sa mirov. i socijalnog.i radni odnos prestaje odmah po otkazu(nema otkaznog rka) Poslodavac se i na taj vaš otkaz može žaliti sudu ali to sumnjam s obzirom na prekršaj koji je počinio. Vi sa istim otiđite na inspekciju rada a potom i na zavod za zapošljavanje. Zavod će prihvatiti vaš otkaz kao osnovan jer to on jest po ZOR-u kako Vam je opisano. Dokaz su Obračuni neisplačenoih plaće te pismeni otkaz koji ste uručili sa obrazloženjem poslovdavcu kao i odjava sa mir i zdr.osiguranja koje vam je on dao što znaći da se sa istim odkazom i njegovom opravdanošću on i složio. Sve što šaljete poslodavcu MORA biti poslano POŠTOM SA POVRATNICOM (raspitajte se I na Zavodu Prije ovih postupaka) i vi ćete na zavodu dobiti naknadu kako je to propisano. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo opet ja dosadna...

ali na sto muka sam, nadam se da me razumijete.

Ja imam obračun plaće za 9mj. Za deseti još nismo dobili.

 

Nego sada, išla sam tražiti pod Zavod za zapošljavanje i našla sam file ''Prijavnica'' koju bi trebala popuniti kod prijave na Zavod.

Na drugom listu pišu dvije točke koje nisam sigurna da li kršim...

Ovako piše:

 

Pod materijalnom i kaznenom odgovornošću, u svrhu prijave u evidenciju nezaposlenih osoba (članak

10. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti - Narodne Novine,

br. 80/08.) izjavljujem:

• NE OSTVARUJEM mjesečni primitak od pružanja usluga prema posebnim propisima,

odnosno dohodak od druge samostalne djelatnosti koja se povremeno obavlja prema

propisima o porezu na dohodak, a koji je veći od najniže mjesečne osnovice na koju se

obračunavaju doprinosi za obvezna osiguranja prema posebnim propisima

• NEMAM registrirano trgovačko društvo ili drugu pravnu osobu, odnosno više od 25% udjela u

trgovačkom društvu ili drugoj pravnoj osobi

 

Stvar je u tome da ja imam registriran d.O.o. koji je u fazi mirovanja. (Nemam nikakavih dugovanja prema nikome)

Taj d.O.o. imam sa još jednom osobom, ja 25posto, on75.

 

I imam ekstra primanja kao slobodni umjetnik.

 

ŠTA SAAAAD? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bella_e je napisao:

Evo opet ja dosadna...

ali na sto muka sam, nadam se da me razumijete.

Ja imam obračun plaće za 9mj. Za deseti još nismo dobili.

 

Nego sada, išla sam tražiti pod Zavod za zapošljavanje i našla sam file ''Prijavnica'' koju bi trebala popuniti kod prijave na Zavod.

Na drugom listu pišu dvije točke koje nisam sigurna da li kršim...

Ovako piše:

 

Pod materijalnom i kaznenom odgovornošću, u svrhu prijave u evidenciju nezaposlenih osoba (članak

10. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti - Narodne Novine,

br. 80/08.) izjavljujem:

• NE OSTVARUJEM mjesečni primitak od pružanja usluga prema posebnim propisima,

odnosno dohodak od druge samostalne djelatnosti koja se povremeno obavlja prema

propisima o porezu na dohodak, a koji je veći od najniže mjesečne osnovice na koju se

obračunavaju doprinosi za obvezna osiguranja prema posebnim propisima

• NEMAM registrirano trgovačko društvo ili drugu pravnu osobu, odnosno više od 25% udjela u

trgovačkom društvu ili drugoj pravnoj osobi

 

Stvar je u tome da ja imam registriran d.O.o. koji je u fazi mirovanja. (Nemam nikakavih dugovanja prema nikome)

Taj d.O.o. imam sa još jednom osobom, ja 25posto, on75.

 

I imam ekstra primanja kao slobodni umjetnik.

 

ŠTA SAAAAD? :misli:

E.....jebi ga. Sad idem :hrk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija