Jump to content

činovi


planina

Preporučene objave

pozdav...danas sam bio u mup-u u vukovarskoj,nosio žalbu što mi nisu priznali položeno zvanje viši policajac prilikom odlaska u invalidsku mirovinu..pa je to tamo teta iz odjela za statusna pitanja i pravno radno odnose preuzela pa čemo vidjeti šta kažu..ali na nešto bih se drugo osvrnuo....ja sam u tom mup-u ostavio zdravlje..radio za tu državu i što se smijelo i što nije..neke stvari čovijek če morati ponijeti u grob sa sobom..i danas sam se jako razočarao..došao sam u mup..na ulaz portu unutra..i tražio sam da odem do te službenice da joj objasnim svoj problem..i znate šta se desilo...dali su mi slušalicu od telefona kroz onu rupu od porte i da sa njom popričam...pa znate šta mi je došlo..da polupam tamo ono sve..ako ja nisam kao ratni vojni invalid..njihov bivši djelatnik zaslužio 5 minuta pažnje..da kažem šta me muči..nego slušalica kroz otvor..i to me tako mrko gledao onaj na porti..sam mu trebao lupit šamarčinu..kako da je došao četnik..ali na kraju ponovno sam došao pa je ipak teta popustila i opet me nuisu pustili unutra nego je ona izišla ispred zgrade da joj uručim žalbu i da mi da potvrdu...kolege moje nakon toliko godina službe..ja danas nisam smio ni uči u zgradu..pa šta oćekivati još možemo...rekao sam onoj dvojici na ulazu..dečki ovako se postupa sa jednim klegom koji je zdravlje dao za ovu državu..nije smiješno..sutra ste vas dvojica možda na mom mjestu...ovaj jedan je spustio glavu i rekao da to zna i da ga je strah toga...eto to je naš sustav......ovi što su ostali u sustavu..i što su došli..ti če tuči masu..danas sam se u to uvjerio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh moji kolege!

Nisam se prije htio javljati, ali sada kada vidim da nisam jedini moram se i ja prijaviti u klub "nepoželjnih" u Ministarstvu u ZG-u. Prošli tjedan sam bio u metropoli jer mi je supruga dva tjedna bila u bolnici pa sam zbog nekih nejasnoća obišao Ministarstvo branitelja (stigao proći zaštitare i doći do jedne sobe nigdje imena i prezimena) probao izreći ono što me pecka, ali gosspodin sve načelno, pa morate u Tvrtkovu ali možda vam je najbolje ovo ili ono. Odem u Tvrtkovu, informacije, to što tražite nije tu, pošto ste u mirovini morate u HZMO. Odem tamo, informacije, teta me gleda bijelo i napokon me uputi u sobu broj 20. kod pravnice, ali ona isto nezna može mi samo kaže napisati Zapisnik da sam bio s požurnicom. Može, kažem ja.

Zatim odlazim u MUP i što sam isto doživio i preživio. Zatražim gdina Delipetra, jer mi je on odgovorio na moju žalbu prema ministru, a kolege s ulaza me propuste kroz rendgen i kažu mi da sjednem u čekaonicu. Nakon nekog vremena zove me kolega s portirnice i pruža tel slušalicu kroz onaj prozorčić na koji moraš saviti kičmu u lumbalnom dijelu, a koji ja ne mogu baš saviti, nego onako malo počučnem, a oni me čudno gledaju i na tel slušalicu javi mi se ženski glas i pita me što trebam. A ja joj kažem jeste li vi gdin Delipetar a ona kaže da je tajnica i da je rečeni jednom sastanku u Min Uprave i nezna se kada će doći (nisam napisao da je bio petak), ja kažem dobro čekam i odem ponovno u čekaonicu. Nakon 15 min ponovno kolega bivši kuca na staklo i poziva me rukom da dođem, ja do telef slušalice kada mi se javi jedna gospođa koja je bila jako dobra u komunikaciji ranije kada sam ja išao u mirovinu pa nisam mogao prema njoj biti grublji. Uglavnom da ne davim nakon razgovora s njom koji je trajao nekih 10 - 15 min (normalno svi su slušali što ja govorim i čekali da ja završim jer zauzeo sam portirnicu) nisam dalje dospio. Osjećao sam se jako jadno, ostao kao pas pred kućom u koju neće da te puste. O HFP da i ne govorim. Tako prolazimo izgleda mi iz bivših "Vrata Hrvatske".Nitko nas više ne doživljava niti po kojem osnovu. Toliko. I puno pozdrava svim braniteljima ma gdje bili.

Poseban pozdrav preživjelim braniteljima Grada Vukovara, onima koji nisu više s nama zapalio sam svijeću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatražim gdina Delipetra, jer mi je on odgovorio na moju žalbu prema ministru,

 

A zašto ne kontaktirate g. ministra ukoliko ste se njemu i obratili ????Možete i e-mail-om...papir svašta trpi a bogami i tipkovnica no ukoliko ste u pravu i postavite konkretno pitanje ne vidim razlog da ne dobijete i odgovor u pisanom obliku!!!

 

http://www.mup.hr/88.aspx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ha,ha,ha...ista priča samo drugi ljudi. tek sad vidim da su moju sudbinu drugi prošli sa tetama iz skrbi MUP-a. Točno je da nitko više nema sluha za nas, one s problemom. Sve isti scenarij, dodavanje slušalice, samo što sam ja rekao da osobno dođe do porte ili da ja idem do nje, i gle čuda pristala na razgovor. Međutim, ja jedno govorim, a ona drugo laprda. A onda ja njoj kažem, pa dobro kolegice, mi možemo ovako tjednima, jer vi mene uopće ne slušate već trubite nešto, a pojma nemate o čemu govorite jer nismo na istoj valnoj duljini.

Ponekad mi dođe žao što nisam neki čarobnjak, i da na djelić sekunde samo vratim period u 1991-1995 god. i da vidim gdje su ti ljudi bili, jer ponekad si mislim, možda sam ja bio u nekoj crnoj rupi, u nekom muđuprostoru, jer ti ljudi nisu bili djelić tog vremena i neznaju za rat, već su negdje spokojno živjeli i ne okusiše miris rata.

Ne tražim crvene tepihe, latice po stazi kojom hodam, samo da kad me nešto muči ima netko da odvoji 10 min, i ukaže malo strpljenja,pažnje, i ja ću se opet povući u svoju rupu.

Ako se pitate, jesam li riješio svoj problem, odgovor je "NE".

I žena mi kaže da nisam normalan i da samnom više ne može, a opet, možda sam u nekoj crnoj rupi????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Papir trpi sve, usmeni razgovor ne znači ništa niti postiže išta........uostalom sustav postoji da vidi greške donjih tijela koje mora svatko poštovati kao svaki građanin RH..

 

ili jedno dijete maloljetno koje nije recimo moglo sudjelovati u obrani RH ili "raditi" prljave poslove za MUP te to nosi u grob, nema istovrsna prava kao takva osoba??

 

Gospodo ukoliko ste radili u MUP-u onda ste čuli za riječ SIGURNOST, pa u Općinu kad ideš ima osoba na porti koja te pita kamo i gdje ideš i traži osobnu na uvid........

 

Mato Oraškić je kao POlicajac ušao na Općinski sud i ubio jednu sutkinju.....zato jer je došlo do sigurnosnog propusta...zato što je bio aktivan u službi.

 

i ja kad sam došao jednom prigodom u MUP u Savskoj NORMALNO da me nisu pustili unutra da se šetkaram prilikom predaje žalbe na određene stvari.......................vrlo jednostavno predao žalbu a na moj primjerak mi lupili žig o dokazu predaje, pa šta mi treba još posvetiti i vrijeme??? pa šta sam ja jedini???? u biti bolje da opteretimo državni proračun pa da zaposlimo još više ljudi koji bi nam davali komoditet i pričali sa nama......

 

dečki moji ako možete pisati tu na legalisu možete pisati i pisma pa slati ukoliko ste nezadovoljni..

 

Ja kad sam recimo radio na određenim poslovima nisam podvio rep i izvršio nešto što se protivi moralu, i ovlastima koje su mi bile dane, ako netko i je to je njegov problem privatni, uvijek postoji instanca kojoj se možeš obratiti o određenoj nepravilnosti..uvijek je bilo i bit' će.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Molim pomoć!!

 

Susjed (radi u MUP-u i sprema se u mirovinu) i ja se prepiremo o prevođenju činova za mirovinu,pa nam treba pomoć znalaca,naime,on je bio u mupu i ja mu kažem da ima pravo na čin koji se prevede u čin HV kod umirovljenja,ako netko ima tablicu koji čin MUP-a u koji čin HV-a,bio bih mu zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštavani kolega, što se tiče MUP-a, i gospođe koja je zadužena za činove, moram reći da sam se osobno razočarao, i to više nego vi, i to iz jednog većeg razloga, što ona nameće znanje ispred pravnika Min.branitelja, gdje sam na svoj upit dobio upute gdje i kako, a ona mi navodi sasvim nešto deseto...a kad sam joj rekao, da me uputio pravnik na moja prava, samo je na kratko zašutila i odmah nastavila dalje baljezgati. Pravi se strašno pametna, hoću reći, nećete ni saslušati, već te reže na prvu. Ja sam jako vikao, izrevoltiran na njeno ponašanje, ali sve je to uludo, žalosno, neznam kako me nisu priveli. I sad se, na samu pomisao zapjenim.

I kad sam potegao kolegu za rukav, koji je opet nekog drugog, te do mog pozitivnog ishoda, ista mi je telefonom rekla da je to sve njezina zasluga " jer je ona to riješila". Došlo mi je bilo da je izvrijeđam, ali mislim se, što bi s tim dobio....Imam još nešto u dolasku za riješiti, ali sigurno ću pokrenuti tužbu protiv MUP-a i osobno djelatnice koja je na navedenom radnom mjestu. Čekam papir, a zatim tužba.

Kolege, prijatelji, nažalost, ja osbno imam osjećaj kao da sam njihova sramota a ne dika, cijeli radni vijek sam dao sebe MUP-a, netražim da mi nektko baca latice, ali 15 min razgovora sam zaslužio od njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juante je napisao:

Molim pomoć!!

 

Susjed (radi u MUP-u i sprema se u mirovinu) i ja se prepiremo o prevođenju činova za mirovinu,pa nam treba pomoć znalaca,naime,on je bio u mupu i ja mu kažem da ima pravo na čin koji se prevede u čin HV kod umirovljenja,ako netko ima tablicu koji čin MUP-a u koji čin HV-a,bio bih mu zahvalan.

 

Malo "prolistati" forum,ne bi bilo na odmet....no ovaj ču vam put dati odgovor...

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503320091&forum=33&post_id=134045#forumpost134045

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija