Jump to content

problemi


adrianita

Preporučene objave

ovog ljeta sam se predozirala. sa mnom je bila prijateljica i zvala hitnu. nakon hitne sam završila na policiji.

tamo smo rekle istinu kako je ona nabavila i kako mi je ona ubrizgala. ona je nakon toga vec imala sud za nesto drugo... isto u vezi droge i dobila uvjetnu.

prosli tjedan joj je dosao poziv za istraznog suca.

za naziv slucaja u tom pozivu pise ime dilera kojeg je rekla a da su optuzeni ona i drugi.

meni tog poziva jos nema. zanima me jel to mozda jer sam rekla odmah da je ona nabavila i da neznam od koga ili mozda se izgubilo u posti.

Strah me jer sam mjenjala boraviste nedavno a u vlasnickom listu od stana pise stara adresa ... ime te ulice se mjenjalo.

dal mogu na policiji na salteru ili negdje provjerit ako mi je poslan kakav poziv za sud?

i koliko bi prijateljica mogla dobit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ne možete biti osumnjičeni/optuženi za svoje predoziranje, ali bi mogli biti pozvani za davanje iskaza kao svjedok na okolnosti pribavljanja droge kojom ste se predozirali.

 

Kako ste sami rekli na policiji već sve, to bi bilo i realno da Vas se pozive kao svjedoka.

 

Kako je slučaj još uvijek u fazi istrage, osumnjičeni će biti ispitani, a onda lako moguće i Vi pozvani.

 

Moram Vam napomenuti i da bi davanje lažnog iskaza bilo kazneno djelo te da mislite prvenstveno na sebe prilikom eventualnog svjedočenja. Osumnjičeni u pravilu gleda sebe i možda bude od Vas tražio mijenjanje iskaza, ali to ide isključivo na Vaš teret pa ne padajte pod utjecaj onih koji bi se htjeli izvući na Vaš rizik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

kaže od prijateljice odvjetnik da bi me trebali teretit radi davanja stana na korištenje radi drogiranja a meni još nije nikakav poziv došao.

je li moguće da su odustali od toga jer stan nije moj i nemam prijavljeno boravište u njemu ili da očekujem neku optužbu.

meni bi bilo logično da mi je poziv došao kad i njoj a ne da mi dođe nakon mjesec,dva,tri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji više mogućnosti, pa tako

da vaša prijateljica zbog nabave i davanja droge potpada pod županijsku nadležnost,

 

da su vas odvojili u kaznenoj prijavi, pa ide druga, zbog davanja stana/prostorija/ na korištenje za uživanje droge (i stan ne mora biti vaše vlasništvo, to nije uvjet!), a to je djelo iz općinske nadležnosti

 

da protiv vas uopće neće biti prijave

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

adrianita je napisao:

hvala na informacijama. to sam i pretpostavljala.

samo nas čudi kako je priajteljici dosao poziv za istražnog suca a meni ne još.

 

zato što se za kaz. djelo prijateljice zbog zapriječene kazne vodi istraga, a za vaše skraćeni postupak

 

(naravno, ovo sve važi samo ako smo u pravu sa razmišljanjem, s obzirom na vaše oskudne podatke i opis).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

e ovako .. slučaj ide dalje. bila sam kod istražnog.

i ja i prijateljica. ja nisam imala odvjetnika pa sam to odgodila. čekam da me ponovo pozovu.

prijateljica je ispričala totalno drukčiju priču kod istražnog koja ne tereti ni mene ni nju.

njen odvjetnik je mislio da će čak odbacit sve.

ali došlo mi je poštom rješenje da se pokreće istražni postupak. mene se tereti radi davanja stana na korištenje radi drogiranja. dal se mogu ja na glavnoj raspravi pojavit bez odvjetnika? znam da mi ne preporučate ali ne mogu reć svojima doma a 2000 kn po ročištu neću skupit jer sam studentica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija