Jump to content

Obnova postupka


jokest

Preporučene objave

Molim za pomoć

 

Dragovoljac sam domovinskog rata,ranjen tijekom rata i imam 20%trajnog invaliditeta još od 1994.god,od ptsp-a se liječim po raznim ustanovama još od 1995.god.U mirovinu odlazim u travnju 2006.gdje se donosi riješenje koje nije uvažavalo moj status HRVI,status dragovoljca niti da se već godinama liječim od ptsp-a.nakon žalbe koja se uvažava donosi se novo riješenje koje je glasilo 50-50,prof.nesp.za rad.svih ovih godina nastavljam se i dalje liječiti od te pošasti zvane ptsp međutim iz nekog svog svijeta nisam nikad htio tražiti da mi se prizna i invalidnost na osnovu istog.Iskreno,bila mi je muka gledajući tko je sve ostvario pravo na mirovinu uz malo eurića i kuna.

sada bih htio obnoviti postupak pa da ta prof. barem prijeđe u trajnu nesposobnost,međutim zbog donošenja zakona nije mi jasno da li bih uopće mogao ostvariti takvo pravo.

 

hvala svima unaprijed na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jokest je napisao:

Molim za pomoć

 

Dragovoljac sam domovinskog rata,ranjen tijekom rata i imam 20%trajnog invaliditeta još od 1994.god,od ptsp-a se liječim po raznim ustanovama još od 1995.god.U mirovinu odlazim u travnju 2006.gdje se donosi riješenje koje nije uvažavalo moj status HRVI,status dragovoljca niti da se već godinama liječim od ptsp-a.nakon žalbe koja se uvažava donosi se novo riješenje koje je glasilo 50-50,prof.nesp.za rad.svih ovih godina nastavljam se i dalje liječiti od te pošasti zvane ptsp međutim iz nekog svog svijeta nisam nikad htio tražiti da mi se prizna i invalidnost na osnovu istog.Iskreno,bila mi je muka gledajući tko je sve ostvario pravo na mirovinu uz malo eurića i kuna.

sada bih htio obnoviti postupak pa da ta prof. barem prijeđe u trajnu nesposobnost,međutim zbog donošenja zakona nije mi jasno da li bih uopće mogao ostvariti takvo pravo.

 

hvala svima unaprijed na pomoći.

prijatelju nisi rekao dali je mirovina opća ili profesionalna

poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao je 50%vojna 50%civilna. Profesionalna nes.za rad 20% rvi.trajno od 94g.

Meni nije jasno a to ste isami naveli da ste pogrijesili zasto ranije niste trazili povecanje rvi-a i na osnovu psihickog oboljenja... a naveli ste da se ljecite od istoga jos od 94g.tj.da vas Vas ljecnik opce prakse ili vojni ljecnik ako ste bili u vojsci radili nije savjetovao tj.skrenuo Vam paznju na to :misli::-?

I ovaj dio da Vam nisu priznali rvi.a imate rvi temeljem ranjavanja jos od 94god.trajno... ne razumijem bas najbolje :misli:

A sto se tice sada pokretati neki postupak sto se tice ovog dijela o psihickom oboljenju ne znam ima li smisla nakon ove izmjene zakona tj.sumnjam da bi ga uopce mogli i pokrenuti sada.

Mozda neko ima pametniji savijet ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jokest je napisao:

...sada bih htio obnoviti postupak pa da ta prof. barem prijeđe u trajnu nesposobnost,međutim zbog donošenja zakona nije mi jasno da li bih uopće mogao ostvariti takvo pravo.

...

Što se tiče ZOPHBDR-a odnosno zadnjih izmjena i dopune nema nikakve zapreke da podnesete zahtjev za novom ocjenom sposobnosti za rad i vještačenje temeljem pogoršanja zdravstvenog stanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav.moj prijatelj je danas bio na obnovi postupka,ima hrvi,privremeno,dva izlaska na dlp,imao profe.40-60,vjestak predlozio 70-30 opcu sa naglaskom da ce najvjerovatnije dobiti 50-50,prijatelj ga je pitao o izmjenama zakona a on na to nije nista odgovorio,bas nista,sve sto sam napisao je istina ,prijatelji smo,nije rekla kazala,ako sam nekog utjesio :namiguje::namiguje::-D:-D .pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U hv sam bio od ljeta 91. pa do travnja 2006.a to prvo riješenje treba samo vidjeti i smijati se a žalbu sam i uložio na prijedlog pravnika iz ZHHMO u Splitu.Da,liječnik mi je skrenuo pozornost za povećanje invalidnosti ali je moja tvrdoglavost bila jača, i da uistinu liječim se još i danas i strah me je ako pokrenem postupak iznova hoću li izgubiti i ovo što imam s obzirom da usprkos hrpi papira,nalaza na osnovu ptsp-a nemam status rvi po toj osnovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija