Jump to content

Visina odštete?


sven33

Preporučene objave

Molim za savjet,nakon 7 godina rada na određeno vrijeme,dobio sam odkaz tj.,nije mi produzen ugovor,zadnji ugovor na određeno vrijeme nisam nikada niti podpisao ali sam ta zadnja tri mjeseca uredno odradio..Angažirao sam odvjetnika i on je podigao tužbu tj,zahtjev za zaštitu radnog prava..Uglavnom moja bivša tvrtka sada mi nudi nagodbu(100 000kn),moj odvjetnik mi savjetuje da prihvatim...Postoji li mogučnost da dobijem veču odštetu? Po ugovoru imam pravo i na odpremninu ali nikad nisam dobio obračun odpremnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sven33 je napisao:

Molim za savjet,nakon 7 godina rada na određeno vrijeme,dobio sam odkaz tj.,nije mi produzen ugovor,zadnji ugovor na određeno vrijeme nisam nikada niti podpisao ali sam ta zadnja tri mjeseca uredno odradio..Angažirao sam odvjetnika i on je podigao tužbu tj,zahtjev za zaštitu radnog prava..Uglavnom moja bivša tvrtka sada mi nudi nagodbu(100 000kn),moj odvjetnik mi savjetuje da prihvatim...Postoji li mogučnost da dobijem veču odštetu? Po ugovoru imam pravo i na odpremninu ali nikad nisam dobio obračun odpremnine.

 

Sven 33 pozz...,

Zakon je propisao da ti poslodavac ne smije isolatiti MANJU otpremninu od jedne trečine prosječno isplaćene plaće u posljednja tri mjeseca prije otkazivanja ugovora o radu i to za svaku NAVRŠENU godinu staža kod tog poslodavca.

Matematika će reći npr.:

Zbrojeno posljednje tri tvoje isplaćene plaće iznosile su 15.000kn: 3 = 5.000/mj x 1/3 = 1.666,66 kn x 7 god (pazi navršenih = 11.666,67 kn .

Hoooppa dakle,tvoj ti se poslodavac nudi 100.000,- Sven TAKE THE MONY AND RUN. 8,57 puta više nego ti je NAJMANJA otpremnina koju ti smije dati (naravno za slučej da tu je isplata bila prosječno 5000kn/mj)

E sad se otvaraju sljedeće pitanja:

1. Zašto on tebi nudi 8,57 puta veću otpremninu?

Odgovorje: ili negdje u kakvom aktu imaš po nekom čl. pravo na VEČU otpremninu od 100 somova (što sumnjam jer se onda nebi s njima i nama natezal jer bi bil kakav menađer sa miljom otpremnine) ili se je tvoj poskodavac fest splašil tvog podneska o zaštiti prava.

Po svemu sudeč, ovo drgo. pazi a maks kazna je za vrlo težak prekršaj poslodavca 100.000kn. Izgleda da iz je ovaj tvoj napravil par takvih komada pa je u bedu.

Sad je na tebi da odlučiš uzimaš 100 somova ili ....ideš dalje. Kod tebe su karte s kojima ziher dobivaš. E sad zavisi i kak se prema tebi ponašal tvoj poslodavac itd i td...

Kad bi išel na otpremninu moral bi ga tražiti OBRAČUN iste , a to sigurno neideš. Pa...sretno. Ha i nema kaj bit sretnije nek uzet pare "zločestom" poslodavcu.

I pazi kak trošiš. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija