Jump to content

doživotno uzdržavanje


26miha

Preporučene objave

molim vas da mi odgovorite!!!! imam ugovor o doživotnom uzdržavanju sa djedom i bakom. baka je umrla i sad deda koji je star 84 godine na nagovor svoga sina želi prekinuti ugovor jer bi sin nakon 7 godina mojeg uzdržavanja htio dobiti kuću. šta mogu učiniti i kome se mogu obratiti za pomoć???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Ugovor o doživotnom uzdržavanju može se raskinuti sudskim putem uz za to određene uvjete npr. : da je suživot postao nemoguć , da dalatelj uzdržavanja ne ispunjava sve obveze itd.

 

Bez razloga propisanih u zakonu to nije moguće .Strana koja raskine ugovor mora platiti sve do sada utrošeno i štetu za jednostrani raskid bez razloga mora snositi sve troškove .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko dođe do tužbe radi ukidanja ugovora postavite pitanje bračne stečevine za baku prema kojoj ste izvršili ugovorenu obvezu ako je sva imovina iz ugovora na djedu.

ako je imovina iz ugovora 1/2 i 1/2 tada u gruntovnici tražite upis vlasništava nad bakinim djelom.(zahtjev za upis,ugovor ,250,00kuna sudske pristojbe)

 

u svakom slučaju na raspravi se obvezno izjasnite da ste voljni i dalje izvršavati ugovorenu obvezu.

to je jako otežavajuča okolnost za raskid ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija