Jump to content

Molim nekog da mi razjasni kako dalje ako se može dalje


madjar

Preporučene objave

Pozdrav svima , slučaj mi je sledeči : 03.09 ove godine sam izašao na povjerenstvo u mirovinskom , nisam imao timski prikaz iz dubrave pa me je taborski uredno otpilio , predmet poslan na civilnu gdje su mi dali profesionalnu nesposobnost, u medjuvremenu sam imao termin u dubravi i 18.11 sam bio nam timskom prikazu gdje su mi potvrdili diagnozu ptsp relativno teški oblik, nastavak lječenja u mjestu stanovanja , pa me sad zanima što se može dalje napraviti sa tom dijagnozom i na koji način pošto se zakon na brzinu promjenio , civilnu mirovinu sam dobio u četvrtak sam išao potpisati izjavu da se slažem sa izračunom , profesionalna nesposobnost izračunato mi je 3129,00 kuna i to čisto civilna bez spominjanja učešća u ratu, na koji način dalje za priznavanje ratnog djela , da li ustavnom tužbom , da li privatnom tužbom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da nemaš status HRVI,a niti ti je mirovinski zaključno s 21.11.2009 godine priznao bolest kao posljedicu sudjelovanja u domovinskom ratu,mislim da su ti šanse da uspiješ ostvariti mirovinu po zakonu o pravima HB iz DR jako loše,ali pokušaj sa žalbom na riješenje HZMO-a kad ga dobiješ,a žalbi priloži i "timski prikaz".Uzmi dobrog odvjetnika sa iskustvom.Možda uspiješ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3129kn. pa odlicno s obzirom da je samo civilni dio ili su se malo shebali u izracunu???

Mozda grijesim...ali toliko nemaju neki koji imaju vojni dio priznat a imaju profesionalnu :-o

Znam da je kolega imao za 30% civilnog i 70% vojnog dijela 3700kn. i jos tada 30% rvi. (sada mu je promijenjeno na vise i mirovina i rvi.)

A za ostatak pitanja tj odgovora u potpunosti se slazem s "Legijom" mislim da je tako :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

madjar je napisao:

na koji način dalje za priznavanje ratnog djela ,

 

Sada po novom zakonu jedino imate šanse da vam priznaju vojni dio u mirovini ( postotak rat - mir ) ako imate status HRVI, ako nemate onda nemate po novom zakonu nikakve šanse da vam se prizna postotak udjela u mirovini vezano za rat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postavljam pitanje da li ja uopće još mogu ostvariti status HRVI, gledano iz aspekta odredbi ovog novog zakona? Naime, prvo mi je kasnio ratni put (zbog jednog slova u prezimenu) skoro godinu dana, i tako da sam vještačen po plp u listopadu 2007g. Dobio sam 20%HRVI teži stupanj privremeno. Nakon toga na iznenađenje moje psihijatrice, moje doktorice, pravne savjetnice za HB (JA SAM SE TOTALNO RASPAMETIO); dobijam od dlp rješenje (nakon 13mj.)-PTSPchr lakši oblik, ispod 20%HRVI.Prije otprilike godinu dana podnio sam protiv MOBMS-a tužbu Upravnom sudu RH, glede pomenutog rješenja. Iz aspekta izmjena i dopuna ZOPHBDR-a, imam li ja još mogućnosti nastaviti proces priznavanja statusa HRVI, naravno, ako Upravni sud donese za mene povoljnu presudu? :zbunj::neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Postavljam pitanje da li ja uopće još mogu ostvariti status HRVI, gledano iz aspekta odredbi ovog novog zakona? Naime, prvo mi je kasnio ratni put (zbog jednog slova u prezimenu) skoro godinu dana, i tako da sam vještačen po plp u listopadu 2007g. Dobio sam 20%HRVI teži stupanj privremeno. Nakon toga na iznenađenje moje psihijatrice, moje doktorice, pravne savjetnice za HB (JA SAM SE TOTALNO RASPAMETIO); dobijam od dlp rješenje (nakon 13mj.)-PTSPchr lakši oblik, ispod 20%HRVI.Prije otprilike godinu dana podnio sam protiv MOBMS-a tužbu Upravnom sudu RH, glede pomenutog rješenja. Iz aspekta izmjena i dopuna ZOPHBDR-a, imam li ja još mogućnosti nastaviti proces priznavanja statusa HRVI, naravno, ako Upravni sud donese za mene povoljnu presudu? :zbunj::neznam:

 

 

Da apsolutno ukoliko se redovno liječiš,čak i neovisno o presudi upravnog suda ,nakon proteka dvije godine od ocjene DLP imaš pravo ponovno podnjeti zahtjev za stjecanje statusa HRVI jer si prvi put to učinio u roku(do 31.12.2005)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester imaš pravo nakon dvije godine od DLP ići na komisiju HRVI,(nekoliko puta napisano),Nego tužba na ustavni sud po meni je 99% pušiona.Danas bio sa frendom čekao presudu više od 3,5 g.i izgubio!!! Tip poludio star oko 60g.totalno u komi,lijeći se od 96. itd.Prića mi svi koji su u to vrijeme tužili dobili negativno.Po meni najbolje povući tužbu,ravno kod svoje referentice u ured za obranu i pokrenuti novi izlazak na komisiju,to sada ide dosta brzo čeka se poziv oko 3 mjeseca.Na to što sam napisao nagovorio me g DJURO i puno mu hvala spasio je dosta mojih frendova iz rata pravih dečki,i da nije bilo njega pušiona !!! Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni najbolje povući tužbu,ravno kod svoje referentice u ured za obranu i pokrenuti novi izlazak na komisiju,to sada ide dosta brzo čeka se poziv oko 3 mjeseca.Na to što sam napisao nagovorio me g DJURO i puno mu hvala spasio je dosta mojih frendova iz rata pravih dečki,i da nije bilo njega pušiona !!! Pozdrav!

 

 

Kao prvo ne vidim poveznicu između referentice ureda za obranu i pokretanja novog izlaska na komisiju (vjerojatno kod komisije u HZMO???)

To su dva odvojena tijela i nisu u nikakvoj uzročno posljedičnoj vezi u konkretnom slučaju!!!!

 

Tako da nisam siguran na što bi se savjet trebao odnositi????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenuo sam ovu temu da mi netko odgovori ako zna i može , znam da sam nov na forumu i u svemu ovome, i poštujem ekipu koja se tu već godinama druži da sam do sada imao rješeno statusno pitanje i ja bih tako ubijao vrijeme , ali na žalost prvi sam se puta susreo sa raznim postotcima odnosima rokovima , povjerenstvima (i eto taman sam polovio terminologiju i prikupio papire a oni ukinu zakon pa stvarno)smatram da ja kao pojedinac možda sa ustavnim sudom i ne napravim ništa ali da nas ima 5000 mora nas i taj sud saslušati a ne samo sud nego i oni koji nam kroje sudbinu i dočekuju nas " eto došao još jedan muljator, samo da vidim tko ga uputio pa ako nitko bitan da ga otpilim jer još danas nisam ispunio normu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija