Jump to content

porez stundet servis 50 000kn +


escalade

Preporučene objave

Ako ste u 2009. bili uzdržavano dijete, prema PK-u roditelja kojem je uvećan osobni odbitak tijekom cijele godine, vaš roditelj dužan je podnijeti godišnju poreznu prijavu poreza na dohodak i u prijavi "skinuti" vas kao uzdržavano dijete.

Posljedično on će evenutalno platiti razliku poreza između konačne porezne obveze i ukupno uplaćenih predujmova poreza tijekom 2009. godine.

 

Vi podnosite za sebe godišnju poreznu prijavu za 2009. godinu. Možete iskoristiti svoj godišnji osobni odbitak od 1800 x 12 = 21.600 kuna.

 

Drugi dohodak se oporezuje po stopi od 25% + prirez. To obračunava isplatitelj, Studentski servis. Treba vam po isteku 2009. dostaviti potvrdu o obračunanom i isplaćenom drugom dohotku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci laicki... ako san prešao 6000 priko 50000... znaci ja bi triba dobiti 6000 kuna.. ali posto moran platiti porez i prirez dobiti cu umanjeno za taj postotak poreza i prireza. znaci cirka 4000 kuna recimo.

ugl.. oce li meni taj poraz se odma naplatiti tj. hoce li mi ga u student servisu odma skinuti? ili ce mi doci porez na kraju godine na kucnu adresu?

 

p.s. je li imam pravo na povrat poreza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FINALNO I PROVEJRENO U PRAKSI:

ugl, ovo ce nekome znaciti puno zivaca.

znaci, porez i prirez se placa samo na svotu preko 50 000 (gledate 50000, ne onaj 47500!). 25% poreza plus prirez, recimo za split, 10%. harač se ne naplacuje! Taj cjelokupni iznos poreza ce vam se skinuti odma, tj. nestat ce na putu iz student servisa u banku.

primjerice, (ako ste prešli 50000kn) firma na student servis uplati 10000kn. student servis te pare uplati na banku. na banku ce stici znaci 6500kn.

nakon završetka tekuće godine, student servis ce polsati obavijest poreznoj i vama osobno o ukupnoj cifri poviše 50 000kn. vi cete tada ispuniti poreznu prijavu te tu potvrdu navesti u prijavi. tokom godine bi trebali dobiti povrat poreza, veliki dio njega(ovisi o vise stvari postotak povrata).

 

sta god vam govorili u student servisu, poreznoj upravi, banci, privatne računovođe, "ljudi koji ka znaju", ne virujte nista. ovo je provjereno. neki su govorili placas porez na svih 50 000, neki da ce mi naplata poreza doci na kraju godine, neki da ce se skinuti samo 300ak kuna, neki da san jeba ježa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija