Jump to content

Pomoć u vezi ZOUPa


fjaka

Preporučene objave

Zanima me na koji naćin upravno tijelo koje vodi upravni postupak mora završiti taj postupak ako je prije okončanja postupka izmjenjen zakon po kojem postupa. Konkretno-

dobio sam privremeno rješenje kojim ostvarujem odrđena prava(rješenje pravomoćno), nakon nekog vremena (prije donošenja konačnog rješenja) donesene su izmjene zakona koje su nepovoljne za mene.

Pitanje je dali upravno tijelo mora završiti postupak po zakonu po kojem je počelo odnosno dali je privremeno rješenje obvezujuće kako stoji u ZOUPu čl.217.? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

REPUBLIKA HRVATSKA

UPRAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE

ZAGREB

SUDSKA UPRAVA

 

 

Broj: 7- Su-565/2009-3

Zagreb, 15. svibnja 2009.

 

 

 

 

ZAKLJUČCI O PRAVNIM SHVAĆANJIMA SA SJEDNICE

IMOVINSKO-PRAVNOG ODJELA

 

održane dana 15. svibnja 2009. u 10.00 sati

 

 

 

1. PRIMJENA PODZAKONSKIH PROPISA

 

ZAKLJUČAK

 

Nakon razmatranja pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Vrhovnog suda Republike Hrvatske broj Uzz 5/08 od 29. listopada 2008. i Uzz 2/08 od 25. veljače 2009. i pravnog shvaćanja zauzetog u odlukama Ustavnog suda Republike Hrvatske broj U-III-2435/01 od 20. travnja 2005. (objavljena u Narodnim novinama broj: 61/05) i U-I-2510/01 od 6. prosinca 2006. (objavljenoj u Narodnim novinama broj: 2/07), Sud ostaje kod pravnog shvaćanja da se u upravnim postupcima primjenjuju podzakonski propisi koji su na snazi u vrijeme pokretanja upravnih postupaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija