Jump to content

Naknada za komplikacije u trudnoći i tj. rodiljna naknada


Baraba69

Preporučene objave

Situacija je ovakva:

 

Moja draga je stupila u radni odnos 01.02.2009. i ostala je trudna u 10 mjesecu. U 11 mjesecu morala je na strogo mirovanje tzv. čuvanje trudnoće. I sada joj je izračunati naknada za mirovanje cca. 1600 kn šta je u redu i skladu sa zakonom jer nije godinu dana u radnom odnosu.

 

Ali s obzirom da se planira vratiti na posao 01.01.2010. a termin poroda je 04.07.2010. tj. ona će ići na rodiljni dopust najkasnije 01.06.2009. a tada će već biti u radnom odnosu više od godinu dana.

1. Da li će se joj računati novi prosjek plaće?

2. Na koji naćin će se obraćunati prosjek za rodiljnu naknadu? (zadnjih 6 plaća s obzirom joj plaća iznosi 5oookn i da li će u tu prosjek ulaziti 1600kn naknade za bolovanje za 12mjesec) ili će se na neki drugi naćin obračunati prosjek?

 

Jako zamršeno,

molim pomoć

HVALA!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baraba69 je napisao:

Situacija je ovakva:

 

Moja draga je stupila u radni odnos 01.02.2009. i ostala je trudna u 10 mjesecu. U 11 mjesecu morala je na strogo mirovanje tzv. čuvanje trudnoće. I sada joj je izračunati naknada za mirovanje cca. 1600 kn šta je u redu i skladu sa zakonom jer nije godinu dana u radnom odnosu.

 

Ali s obzirom da se planira vratiti na posao 01.01.2010. a termin poroda je 04.07.2010. tj. ona će ići na rodiljni dopust najkasnije 01.06.2009. a tada će već biti u radnom odnosu više od godinu dana.

1. Da li će se joj računati novi prosjek plaće?

2. Na koji naćin će se obraćunati prosjek za rodiljnu naknadu? (zadnjih 6 plaća s obzirom joj plaća iznosi 5oookn i da li će u tu prosjek ulaziti 1600kn naknade za bolovanje za 12mjesec) ili će se na neki drugi naćin obračunati prosjek?

 

Jako zamršeno,

molim pomoć

HVALA!!

 

Trudnica na rodiljni dopust mora krenuti 28 dana prije termina poroda. Ako krene na rodiljni 01.06.10. u obračun joj ulaze plaće za siječanj-travanj 2010. Bolovanje ne ulazi u obračun osnovice.

 

Off: rubens, zar nije ovo slučaj nove osnovice, za koju meni tvrdiš da je nemoguća?? Ne odgovaraš mi ništa, pa pretpostavljam da sam pogodila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija