Jump to content

Tučnjava


goraninfo

Preporučene objave

ovako,,sinoc mene i dvojicu kolega napali huligani,,20-ak njiih,bez posebnog razoga..uglavnom,ja sam ostao bez dva zuba i jedan ne napuko,,,

policija je "obavila"svoje,medjutim,samo jedan od huligana je alkotestiran i ispitan,,,

bio sam na slikanju,sutra idem zubaru da slika zube,,

alkkotestiran sam,napuho sam 0,69...

 

e sad bi molio ako neko ima iskustva da mi da pametan savjet,,sta dalje,,,imma li svrhe tuzivati,,,itd.. . . hvala

 

DODATAK: i sta je sa zubima? imam zdravstveno.ali neznam jel ono pokriva takve stvari,znaci potpuno nove zube,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Utjerivaczakona je napisao:

Za zdravstveno ne znam. Zo se informirajte kod njih, ali znam da možete tužiti one koji su vam razbili zube da vam plate nove zube

 

Nisam pravnik i sam muku mučim sa našim šepavim pravosuđem koje za par dana ulazi u 10-i mjesec od podizanja optužnice protiv mene a da se u tom vremenu nije u stanju sastati vanraspravno vijeće da odluči sve skupa o 10 stranica prigovora (toliko su svi prigovori ukupno ne samo moj), ali ovo svakako moram komentirati.

 

Napadne te na ulici 20 huligana i trajno unakazi jer on sad je bezub bez obzira što će si srediti umjetne zube i sad bi se trebao još s njima godinama tužiti da mu oni plate umjetne zube gdje će ga živci, izgubljeno vrijeme i troškovi odvjetnika doći daleko više od tog popravka.

 

Naravno, za duševne boli i sl. može valjda očekivati 3-5 tisuća kn, presmiješna je ova država i sudstvo.

 

Samo još da nadodam da u ovom mom slučaju čekanja 10 mjeseci za sastanak bi dotična gospoda suci kojima je to problem u svakoj privatnoj firmi bilo gdje u svijetu i na bilo kojoj poziciji odavno bez pardona dobili nogu u dupe dok u sudstvu se na tim pozicijama još imaju obraza i buniti kako su prezauzeti, kako su im plaće male i sl. a državu (čitaj: porezne obveznike koji stvarno zarađuju te novce) nerad ta 3 suca košta cca. 10.000 EUR plaće mjesečno u bruto iznosu.

 

Lijepa naša domovino...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo treba utvrditi tko je kriv za tučnjavu.

 

Ne bi bio prvo put da je netko isprovocirao napad.

 

Glede plaćanja novog/ih zuba/i

 

Nije kriva država za razbijene zube. Po toj logici bi za razbijene pitare trebala država platiti pitar i cvijeće. Dakle optuživati državu paušalno je navika u RH (na Balkanu uopće), ali iako nije bajna, nije uvijek ni kriva

 

Na državi je da u kaznenom postupku utvrdi krivce, a onda kada se zna tko je kriv, da taj snosi troškove novog zuba.

 

Glede Vašeg postupka (prigovor na optužnicu) sve ovisi o kompliciranosti slučaja.

Naime vi vidite 10 stranica prigovora, a ja možda vidim sudski spis od par stotina ili tisuća stranica koje treba dobro proučiti da bi se odlučilo da li je prigovor osnovan ili ne.

 

Dio offtopic.

Glede opterećenosti sudova i odnosa prema privatnom biznisu.

 

Privatni biznis u svom poslovanju uglavnom nije nasljedio iz komunizma nesređeno vlasničko stanje (zemljišnik), milijun sudskih postupaka, zastarjelu tehnologiju, slabo motivirane službenike, ograničene plaće, političke igre oko sudova.

 

Ono što je sustavno zanemarivano (ponekad namjerno) od 1941 do 2010 (dakle gotovo 70 godina)nije moguće popraviti za par godina.

 

Kuća se pravi mjesecima ili godinama, a sruši se za par dana. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Prvo treba utvrditi tko je kriv za tučnjavu.

 

Na državi je da u kaznenom postupku utvrdi krivce, a onda kada se zna tko je kriv, da taj snosi troškove novog zuba.

 

OK, načelno se slažem ali teško da je netko toliko lud da ide provocirati njih 20-ak da ga napadnu.

 

I koliko vremena (godina) će sačekati na to duhovno zadovoljstvo skupa s pravomoćnošću presude i naplate štete?

 

Glede Vašeg postupka (prigovor na optužnicu) sve ovisi o kompliciranosti slučaja.

Naime vi vidite 10 stranica prigovora, a ja možda vidim sudski spis od par stotina ili tisuća stranica koje treba dobro proučiti da bi se odlučilo da li je prigovor osnovan ili ne.

 

 

Ja sam vidio taj spis i već sam rekao da je slučaj tehnički jednostavan - nešto snimljenih razgovora, pokoja izjava svjedoka i neki materijal za pogledati, nikakva vještačenja i sl.

 

Sve skupa ja sam kompletan spis proučio u roku 3 sata a nemam veze s pravom.

 

Što se tiče rada sudova, priče o 70 godina uništavanja su najobičnije floskule i opravdanja bez pokrića.

 

Prava realnost je ta da su djelatnici pravosuđa zaštićeniji od ličkih medvjeda i da nemaju nikakvu odgovornost za svoj (ne)rad osim ako stvarno nešto gadno ne naprave i javnost se digne na noge radi toga.

 

Konkretno u mom slučaju, ja sam poslao dopis istražnom sucu s jako bitnim stvarima za istragu naslovljen na broj predmeta i njega osobno, i što mislis što se desilo?

 

Istražni sudac ga je jednostavno ignorirao (ne odbio, nego se pravio da ne postoji).

 

Hoće li snositi ikakvu posljedicu za svoj nerad i propust?

 

Naravno da neće.

 

Hoće li on ili ostali koji tako rade imati ikakvu financijsku ili koje drugu posljedicu zbog nerada i neodgovornosti?

 

Naravno da neće.

 

Tko to sve plaća?

 

Isti oni koje oni tako rade glupanima kad se trebaju brinuti o njima i pravdi.

 

Pametnom dosta.

 

Inače uvijek mi je zanimljivo gledati kako svi govore kako pravosuđe ne valja (uključujući i EU) i onda se jave predstavnici tog pravosuđa kao uvrijeđene frajlice počnu pričati kako su oni zapravo super ali to svi ostali ne razumiju, kako je njima teško itd.

 

Da ne bude zabune ne aludiram sad na tebe Utjerivaczakona nego na službene predstavnike pravosuđa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bit mog posta da je pravosuđe super, već razlozima zašto je ono loše.

 

Nije stvar toliko u sucima, već u deseteljećima zanemarivanja koja traju i danas.

 

Ako je na skoro svakoj zemljišnij čestici upisano 20-30 ljudi, od kojih je većima davno umrla i prije 90-ih, to znači da su stvari bile loše nekada, a ne danas. kriviti današnje ljude za to je krivo.

 

Kazneni postupci su druga stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija