Jump to content

Otvaranje knjigovodstvenog servisa


Amateri

Preporučene objave

Završio sam "Šuvarovu" SŠUO 1982. godine. U dilomi piše srednja ekonomska škola, smjer: inokonspodent. Dvije goine sam radio na carinik RH i 16 godina u MORH-u na poslovima računovodsvenog referenta na obračunu plaća s svim popratnim poslovima (ovjera dokumenat za kredite, bolovanja, otpremnine, nagrade itd). Imam završen tečaj u fimrmi MA-LU za samostalnog knjigovođu što mi je upisano u radnu knjižicu.

 

Početkom godine htio sam otvoriti obrt za knjigovodstvo, no u Uvjetima piše da treba SSS ekonomska škola, smer: ekonomist.

Te su me uputili da zatražim mišljenje ministarstva Znanosti.

 

Uputio zam zamolbu u Ministasrvo znanosti i uz zamolbu poslao:

- diplomu o završenoj srednjoj ekonoskoj školi

- potvrdu da 16 godina radim na poslovima računovodstva u MORH-u

- Uvjerenje o završenom tečaju za samostalnog knjigovođu.

 

Dobio sam prije nekoliko dana odbijenicu s pojašnjenjem da ne zadovoljavam uvjete jer nisam osposobljen za samostalnog knjigovođu, jer u diplomi piše smjer "inokorenspodent" i naputkom neka zaposlim ekonomista i onda mogu otvoriti obrt.

 

"Lud sam", zar je to nije birokratski stav kancelarijskog birokrate.

Da sam 1982. završio smjer: "ekonomist" danas bi znao raditi i voditi knjigovodstveni servis. A to što sam 16 godina radio na tim poslovima i završio osposbljavanje koje je upisano u RK za samostalnog knjigovođu, nije referenca da mogu voditi knjigovodstvo, jer sam završio ekonomsku školu, ali gle čuda zanimanje nije "ekonomist" nego "inokorenspodent". Rješenje je bez prava žalbe.

 

I što mi je za raditi sada?

 

Odustati od obrta? Raditi na crno? Fiktivno zaposloti "ekonomista" (jer nemam kapitala da dajem plaću i cca 2000 kn davanja zaposleniku u vrijeme kad nemam još ni jednog komintenta).

Ili ostati na naknadi biroa za nezaposlene?

 

Ljudi pomozite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Amateri je napisao:

Završio sam "Šuvarovu" SŠUO 1982. godine. U dilomi piše srednja ekonomska škola, smjer: inokonspodent. Dvije goine sam radio na carinik RH i 16 godina u MORH-u na poslovima računovodsvenog referenta na obračunu plaća s svim popratnim poslovima (ovjera dokumenat za kredite, bolovanja, otpremnine, nagrade itd). Imam završen tečaj u fimrmi MA-LU za samostalnog knjigovođu što mi je upisano u radnu knjižicu.

 

Početkom godine htio sam otvoriti obrt za knjigovodstvo, no u Uvjetima piše da treba SSS ekonomska škola, smer: ekonomist.

Te su me uputili da zatražim mišljenje ministarstva Znanosti.

 

Uputio zam zamolbu u Ministasrvo znanosti i uz zamolbu poslao:

- diplomu o završenoj srednjoj ekonoskoj školi

- potvrdu da 16 godina radim na poslovima računovodstva u MORH-u

- Uvjerenje o završenom tečaju za samostalnog knjigovođu.

 

Dobio sam prije nekoliko dana odbijenicu s pojašnjenjem da ne zadovoljavam uvjete jer nisam osposobljen za samostalnog knjigovođu, jer u diplomi piše smjer "inokorenspodent" i naputkom neka zaposlim ekonomista i onda mogu otvoriti obrt.

 

"Lud sam", zar je to nije birokratski stav kancelarijskog birokrate.

Da sam 1982. završio smjer: "ekonomist" danas bi znao raditi i voditi knjigovodstveni servis. A to što sam 16 godina radio na tim poslovima i završio osposbljavanje koje je upisano u RK za samostalnog knjigovođu, nije referenca da mogu voditi knjigovodstvo, jer sam završio ekonomsku školu, ali gle čuda zanimanje nije "ekonomist" nego "inokorenspodent". Rješenje je bez prava žalbe.

 

I što mi je za raditi sada?

 

Odustati od obrta? Raditi na crno? Fiktivno zaposloti "ekonomista" (jer nemam kapitala da dajem plaću i cca 2000 kn davanja zaposleniku u vrijeme kad nemam još ni jednog komintenta).

Ili ostati na naknadi biroa za nezaposlene?

 

Ljudi pomozite !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Amateriiiiiiiiiiiii pozzzzzzzz,

ti si svoja pitanja postavi ona krivoj stranici. Otiđi na "trgovačko pravo" i zasigurno ćeš dobiti odgovor.

A inaće mi smo kaj se takvih stvari tiće,čista hkatastrofa. Umjesto da te državni aparat stimulira kako državi i u krajnosti nama svima nebi bio na teret onda se tamo neki referent drži kakvog paragrafa ko pijan plota i zajebe i tebe i drževu za porez koji bi plačao a i eventualno kakvog radnika možda baš i tog "referenta" kojeg bi u budučnosti zaposlio,jer ni oni neće dugo đabalebariti po "milijonima" općina koje imamo a koje ni za što ne trebamo. Da i kad bi ti bio jedini,nebi to bilo strašno. Ali zasigurno nisi.Ne daj se! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija