Jump to content

Firma propala. što sad???


beky

Preporučene objave

beky je napisao:

Poštovani,

bivši sam djelatnik tvrtke Pevec Bjelovar d.O.o.

Tvrtka je propala i radnicima su ostale 2-3 neisplaćene plaće koje tko zna želi li ili uopće može isplatiti?!?

Prema saznanjima iz medija doznao sam da je Trgovački sud u Bjelovaru pokrenuo postupak za utvrđivanje uvjeta otvaranja tečaja u Pevecu. Darko Šket je izabran za privremenog stečajnog upravitelja za Pevec Bjelovar.

Mene kao radnika u svezi zaostalih plaća zanima, pošto dosad ništa nisam pravno poduzimao, moram li pokretati pravne sporove na sudovima? Molim kratko objašnjenje što učiniti u ovom slučaju? I moram li prikupiti kakvu dokumentaciju? Pokretati ovršni postupak ili neznam što?

Unaprijed zahvaljujem!

 

beky pooozzzzz,

ti trebaš ko i svi ostali pokupiti isplatne liste(OBRAČUNE) neisplaćenih plaća otići kod javnog bilježnika da ti sastavi ovršni prijedlog(jer su obračuni plaće ovršne isprave) koji će uputiti na tvog poslodavca. Poslodavac se u roku 15 dana može žaliti a ovršni prijedlog. Ukoliko bi se žalio(a mislim da ne će jer je njegova situacija jasna-Pevčeva) moraš ga tužiti sudu.

Dakle tvojim ovršnim prijedlogom bit ćeš ti i svi koji ga predate u prioritetu pri podmirivanu dugova prema vjerovnicima iz stečajne mase,jer tako nalaže zakon a i takva je sudska praksa. Prvo su na redu plaće, doprinosi i porezi onda ostali vjerovnici(dobavljači i kooperanti). Tu pripazte da nebi bilo kakovih "zaobilaznica"(znaš na kaj mislim,ne?!) i redovito se informirajte kod stečajnog upravitelja.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/1947626.html

Gore navedenim rješenjem jasno je navedeno kako se zabranjuje određivanje i provedba ovrhe i osiguranja.

Način ostvarivanja vaših potraživanja ovisi o odluci suda da li će otvoriti stečajni postupak (što je sasvim izvjesno) pa bi tada svoje potraživanje ostvarivali u stečaju, ili postupak neće biti otvoren pa bi svoje potraživanje ostvarivali ovrhom.

U svakom slučaju obratite se područnom Zavodu za zapošljavanje radi prijave svoje tražbine sukladno Zakonu o osiguranju potraživanja radnika u stečaju, a po mogučnosti i sindikatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničar je napisao:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/1947626.html

Gore navedenim rješenjem jasno je navedeno kako se zabranjuje određivanje i provedba ovrhe i osiguranja.

Način ostvarivanja vaših potraživanja ovisi o odluci suda da li će otvoriti stečajni postupak (što je sasvim izvjesno) pa bi tada svoje potraživanje ostvarivali u stečaju, ili postupak neće biti otvoren pa bi svoje potraživanje ostvarivali ovrhom.

U svakom slučaju obratite se područnom Zavodu za zapošljavanje radi prijave svoje tražbine sukladno Zakonu o osiguranju potraživanja radnika u stečaju, a po mogučnosti i sindikatu.

 

poozzzzz dioničaru,

zahvalan na novo stečenom znanju. Zbog toga je ovaj portal naj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija