Jump to content

Odbijenica 1.-stupanjske komisije-molim pomoć!


ROPE

Preporučene objave

Trebam savjet, naime, liječim se od PTSP-a od 8mj.2009, na 1. stupanjskoj komisiji bio sam 03.12.2009. koja mi je poslala Rješenje odnosno odbijenicu u kojem nije naveden razlog odbijanja već samo "...kod osiguranika nije nastupila invalidnost prema čl. 34. ZOMO...", ali mi je dr. iz komisije usmeno rekao da imam malo liječenja i da se vidimo za 1-2 god. Susreo sam svog suborca koji se od PTSP-a liječi 2 god. i koji je dobio isto takvo Rješenje, inače nemam status HRVI-a, bivši pripadnik spec. policije, imam ratni put, hospitaliziran, dnevna bolnica, kontrole psihijatra i psihologa... Moje pitanje bi bilo što bi mi bilo pametnije činiti; uložiti žalbu na Rješenje PLP-a ili čekati pa ponovno ići za koji mjesec? Na bolovanju sam od 15.10.2009. Hvala svima na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ROPE je napisao:

... liječim se od PTSP-a od 8mj.2009...Na bolovanju sam od 15.10.2009. Hvala svima na odgovoru... komisiji bio sam 03.12.2009.... Moje pitanje bi bilo što bi mi bilo pametnije činiti; uložiti žalbu na Rješenje PLP-a ili čekati pa ponovno ići za koji mjesec?

 

Čekati i to poduže... vještak vam je dobro rekao: godine su u pitanju ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih ti ipak savjetovala da uložiš žalbu ako nije prošao zakonski rok. S obzirom da te žalbe rješava DLP, neka ti tu žalbu napiše netko od pravnika neke od naših udruga s tim da izričito tražiš svoju nazočnost na DLP. U najgorem slučaju, ako te i oni odbiju, možeš ići sa tužbom na Upravni su . Bitno je samo da ne prekidaš tijek jer ako staneš i "čekaš koju godinu" stvarno će biti "prošla baba s kolaćima"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju da uložim tužbu i da je odbiju, ako odem na Upravni sud, s obzirom na to koliko dugo traju parnice da li ću i dalje biti na bolovanju ili...? Zanima me i moja nazočnost na DLP-u, kako bi to pomoglo kad smo za njih samo brojevi...? :zabrana: Hvala svima sa konkretnim odgovorima. :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako odustaneš i budeš li čekao neko drugo vrijeme kako bi ponovno pokrenuo postupak, bojim se da će biti kasno s obzirom na trenutnu situaciju i izmjene zakona o braniteljima. No ako predaš žalbu i budeš nazoćan komisiji imaš šansu da sam osobno objasniš stanje svoje bolesti. Uglavnom sa time ništa ne gubiš, možeš samo dobiti jer će kasnije biti sve teže dobiti invaliditet. Ako to ne prođe ideš na Upravni su te ti se opet pruža prilika, no ako prekineš slijed bojim da nećeš imati prigodu ponovno pokretati postupak, a dok god traje upravni spor ti si među onima kojima rješavanje u tijeku. Ako želiš poslat ću ti primjerak jedne takove žalbe pa pokušaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tonka59 je napisao:

Bigtuna, u pravu si! Sory! Sinoć sam bila malo u banani i dekoncentrirana, a htjela bi svima pomoći, mada sad kužim da ovo baš neće ići.

tonka59..evo ja cu se prvi predbiljziti za pomoc,...posalji mi kojih par tisucica eura,jedino tako u ovom trenu bi bi pomogla jako puno ;)

ROPE:nazalost,izgleda da sad trenutno vrijedi ona rojsova-"ko je jamio,jamio je" :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivololaribar je napisao:

nije mi jasno da si 2 mjeseca na bolovanju i već bio na komisiji.i kako to da si već nakon 10-ak dana dobio pismenu odbijenicu.meni to izgleda čudno,zar se ne šalju papiri za komisiju nakon 6 mjeseci bolovanja.to kod tebe ide nešto prebrzo.

 

Čuj, kada je objavljen novi zakon, sve papire, nalaze i ostalo koje sam imao (uspio sakupit u tom kratkom roku)odnio sam svojoj doktorici koja mi ih je kompletirala te sam ih išao osobno predati Mirovinskom baš radi toga da ne "zakasnim" i sa ovim zakonom kad sam sa već svim prije...nakon već 1-2 tjedna dobivam poziv i po kratkom postupku su me se riješili, nisu mi ni pogledali papire a kamoli da me je netko nešto i priupitao. Očito je moj grijeh što sam radio dok sam mogao, odnosno što se nisam razbolio "na vrijeme", kad već vlada određuje vremenski period u kojem se možeš razbolit!

____________________________________________________

Pozdrav svim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Amateri je napisao:

tonka59 i Prekaljeni su u pravu :tuzan:

Novim izmjenama Zakona o braniteljima koji je usvojen u Saboru, svi postupci oko priznavanja invaliditeta na osnovu PTSP-a, ako su u tijeku, se obustavljaju, a novi se više ne zaprimaju :place:

U redu (mada nije, al eto); svi postupci na osnovu PTSP-a se obustavljaju, ako su u tijeku, ali što, ako branitelj uz PTSP ima nakalemljene još 2-3 dijagnoze. Konkretno F23.9, F62.0 i sl. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovoriti ću sam sebi : to su sve psihičke smetnje, tj. dijagnoze-bolesti i na osnovu toga se više nikako ne može ostvariti status HRVI. Da li sam u pravu? Plp u Osijeku mi je dao 20% HRVI, a dlp u Zagrebu skinuo. Tužbu Upravnom sudu protiv rješenja MBOMS-a sam podnio prije 13 mjeseci. Što mi preostaje još pokušati učiniti, jer sve češće završavam na psihijatrijskom ležanju, brak pred raspadom, a čak se i sa djecom gubi ravnoteža odnosa i blagosti. Dobio sam i dg.F23.9 i psihičko stanje mi je sve gore, ne znam dokle i do čega to moje stanje može dovestiu. Oprostite mi na nekim možda malo nesuvislim rečenicama, jer nisam više u stanju pisati kao prije. Da li da povučem tužbu i predam ponovo zahtjev za priznanje statusa HRVI plp povjerenstvu temeljem nekih drugih bolesti (oštećenje kralježnice,odumiranje periferni živaca u stopalima i sl.) uz psihijatrijske ili što? Još 2007g. bio na prvom vještačenju i u studenom 2008g.dobio konačno rješenje o invalidskoj mirovini po ZOPHBDR, a u svibnju ove godine na 2-gom vještačenju rečeno mi 40% vojna, 60% civilna opća invalidnost. Pošto do 6.11.2009.nisam dobio kući rješenje i sva prava glede mirovine po ZOPHBDR-a su mi "oduzeta". Trenutno mi je u izradi mirovina po civilnoj (ZOMO) općoj nesposobnosti. Znači mogao sam komotno biti u Minkenu 91; to što sam bio dragovoljac skoro 3g. na prvoj liniji i što se liječim psihijatrijski 9,5g. to je onako iz hobija. Ne mogu više. Molim neki savjet - što činiti, Ustavni sud, kerozin napalm, park je moj ili, ili????? :palacdolje::predaja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester prijatelju-ne pomišljaj na te gluposti.Bori se-u životu uvjek postoji izlaz i riješenje. Ako ti je DLP skinuo RVI ispod 20%,protekom dvije godine imaš pravo ponovno podnjeti zahtjev za RVI.Bitno je da si prvi put to napravio u roku(do 31.12.05). Što se tiče mirovine sačekaj-nije moguće da ideš u civilnu mirovinu.ako je po tada važećem zakonu tvoja bolest ocjenjena kao posljedica sudjelovanja u domovinskom ratu.SAČEKAJ!!! Kad budeš imao riješenje u rukama,javi se pa ćemo pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legija je napisao:

Forrester prijatelju-ne pomišljaj na te gluposti.Bori se-u životu uvjek postoji izlaz i riješenje. Ako ti je DLP skinuo RVI ispod 20%,protekom dvije godine imaš pravo ponovno podnjeti zahtjev za RVI.Bitno je da si prvi put to napravio u roku(do 31.12.05). Što se tiče mirovine sačekaj-nije moguće da ideš u civilnu mirovinu.ako je po tada važećem zakonu tvoja bolest ocjenjena kao posljedica sudjelovanja u domovinskom ratu.SAČEKAJ!!! Kad budeš imao riješenje u rukama,javi se pa ćemo pomoći.

Možda imaš pravo što se tiče mirovine po ZOPHBDR-a, daj Bože, da bar tu ne izvisim. Hvala Legija!!! :klanja::mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, svi vi koji ste odbijeni na prvostupanjskom liječničkom povjerenstvu imali ste "sreće" jer ja sam uz odbijanje prvostupanjskog povjerenstva,a nakon žalbe uložene na rad, ponašanje i ocjenu povjerenstva dobio u ime predsjednika povjerenstva dr. Zxxxxx xxxxxx božićnu čestitku u vidu 8-9 nabildabnih tipova koji su mi na badnjak navečer u 9 sati došli na kućna vrata i namlatili me pred ženom i djecom sa naznakom da su mi došli riješiti invalidnost i da mi ne padne napamet više spomenuti dr. Zxxxxx. Eto kuda ode ova država, krajnje je vrijeme da se mi stvarni branitelji i zaista oboljeli udružimo i pokrenemo lavinu koja će srušiti sve ove besmislene zakone i MITO doktore.

 

Editirao moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

ROPE je napisao:

Trebam savjet, naime, liječim se od PTSP-a od 8mj.2009, na 1. stupanjskoj komisiji bio sam 03.12.2009. koja mi je poslala Rješenje odnosno odbijenicu u kojem nije naveden razlog odbijanja već samo "...kod osiguranika nije nastupila invalidnost prema čl. 34. ZOMO...", ali mi je dr. iz komisije usmeno rekao da imam malo liječenja i da se vidimo za 1-2 god. Susreo sam svog suborca koji se od PTSP-a liječi 2 god. i koji je dobio isto takvo Rješenje, inače nemam status HRVI-a, bivši pripadnik spec. policije, imam ratni put, hospitaliziran, dnevna bolnica, kontrole psihijatra i psihologa... Moje pitanje bi bilo što bi mi bilo pametnije činiti; uložiti žalbu na Rješenje PLP-a ili čekati pa ponovno ići za koji mjesec? Na bolovanju sam od 15.10.2009. Hvala svima na odgovoru.

 

Rope...o tvom problemu možeš puno toga nači u mojoj temi pod nazivom "ptsp prolupana stvarnost"...neznam dali si malo pogledao...sličnih problema imamo....ja sam isto več drugi puta odbijen na prvostupanjskoj komisiji....ako bog da i neskinu me sa bolovanja iči ču i treči puta....žalio sam se u Zagreeb....odgovor isti...slažu se sa prvostupanjskim rješenjem...ovlaštenog vještaka u Osijeku.....samo ima jedna caka....napisali su mi u Zagrebu da prilikom njihovog uvida u moju žalbu ništa od onoga što je vještak napisao u Osijeku nije dostavljeno....a on je tražio...retest psiho testa...i još neke papire....eto vjerovatno nisam znao da postoji mogučnost nadopune dokumenata na moju žalbu...jel dok oni uzmu tvoj predmet u Zagrebu...prođe i 6 mj....a u tom roku može se štošta toga skupiti...od bolnica...do novih šifri...itd....ja izlazim inače na komisiju svakih 6mj....Ipak se sve odlučuje u ZG..vještak u Osijeku piše samo prijedlog postoji ili nepostoji invalidnost...a oni u ZG...odlučuju....brate nema predaje...velik pozdrav....i sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija