Jump to content

Vožnja pod utjecajem opojnih droga? Molim savjet


MatijaP

Preporučene objave

Imao sam prometnu nezgodu u kojoj je vozač automobila prešao punu liniju i udario mene na skuteru.

Nije priznao krivicu,rastjerao je svjedoke i onda napustio mjesto nezgode pa sam bio prisiljen pozvati policiju.

Policija je došla nakon 45 minuta. Nakon što su napravili uviđaj(mjerenja,slikanje i alkotest koji je pokazao 0,00) su mi rekli da me sada vode u policijsku postaju da me testiraju na opojna sretstva.

Kao razlog su naveli opravdanu sumnju jer se vodim za posjedovanje manje količine marihuane pred par mjeseci.

Na upit policajca dali sam što uzimao, odgovorio sam da sam pušio marihuanu pred 4 dana.

Tada mi je rečeno da test pokazuje 7 do 10 dana unazad i da će me to koštati 80 kn plus dodatnih 700 kn za testiranje krvi zbog utvrđivanja točne koncentracije THC-a.

To mi je bilo previše novaca pa sam odbio test.

U izvještaju o testiranju piše da odbijam testiranje jer sam konzumirao opojno sretstvo marihuanu (1 joint) pred 4 dana.

Osim toga izvještaj je krivo ispunjen (na vrhu u naslovu je zaokruženo testiranje prisutnosti alkohola umjesto opojnih sretstava) tako da je sad imam 2 izvještaja koji su u naslovu zaokruženi kao da se radi o testiranju na alkohol.

 

Mene sada zanima slijedeće:

- dali se na odbijanje testa gleda kao na priznanje?

- dali se konzumiranje opojnih sretstava unazad 4 dana može tretirati kao vožnja pod utjecajem opojnih sedstava?

- jel moguće da sudac ne uzme u obzir izvještaj o testiranju jer je krivo ispunjen?

- koji je najgori a koji najbolji scenario za mene što se tiče novčane kazne i zabrane upravljanja vozilom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Evo došlo mi je od osiguranja da pokrivaju 80 % štee zbog moje suodgovornosti.

Uložio sam žalbu u kojoj sam naveo da vožnja pod utjecajem opijata nije dokazana, te da sam ja propisno vozio svojom trakom.

Dodatno sam naveo da sam u nezgodi zadobio ozljedu na nozi koja je i evidentirana pa nek sad opet izračunaju.

 

Puno bi mi značilo ako netko može odgovoriti barem na ovo pitanje:

- jel moguće da sudac ne uzme u obzir izvještaj o testiranju jer je krivo ispunjen(na vrhu u naslovu je zaokruženo testiranje prisutnosti alkohola umjesto opojnih sretstava) tako da je sad imam 2 izvještaja koji su u naslovu zaokruženi kao da se radi o testiranju na alkohol)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija