Jump to content

Kasko Cratia osiguranje i vozačka dozvola


LupusREBEL

Preporučene objave

Uz dozvolu nosioca lising vlasika kamiončića, vozio sam kamion veče snage nego mi vozačka dozvola dozvoljava. Kombi je imao kasko osigiguranje ko Cratia osiguraja. U jednom trenuntku auto mi proklizao i pogotio sam drvo pokraj ceste. Navodno kasko je priznao štetu ali će se za štetu biti odgovora ja i morat ću kasku cijeloukupni iznos plati.

Koliko ja znamkasko osiguranje se ne prizna zbog:

-alkohola

-droge i narkotikaućene krađe ( da vlasnik ostavi

i omogućene krađe ( da vlasnik ostavi ključeve, bilo rezervene bilo orginal i dokumente o voziliu u vozilu)

ali jeli moguće da se kasko ne prizna,tj počinitelj zbog neposjedvajući odgovarajuću kategoriju za to vozilo kasko neželi priznati štetu več teretit vozača.

Naravno, kazna je bila na licu mjesta zbog neoprezne vožnje i plaćena je, može lipolicija retraktivnome kazniri jer sam upravljao vozilom s neodgovarajućem kategorijom vozila s vozačke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvjeti kaska - isključenje iz osiguranja:

16. Štete nastale na vozilu prilikom upravljanja vozilom bez odgovarajuće dozvole za upravljanje....

 

S tim da se vožnjom bez odgovarajuće vozačke smatra onda kada propisima nije dopušteno upravljanje.

 

Kako je kasko ugovor - tako vrijede i ugovorene kondicije uz primjenu ovih uvjeta. Bit ćete najvjerojatnije regresno terećeni.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ty je napisao:

Bit ćete najvjerojatnije regresno terećeni.

Možda, ali ja bi se još jednom vratio na napisanu riječ "kamiončić".

 

Dakle, obavezno pročitati prometnu dozvolu oštećenog vozila, da li piše "teretni automobil" ili "osobni automobil".

 

Ona fantomska odredba o mladim vozačima se odnosi samo na osobne automobile.

 

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 221.

(1) Mladi vozač ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat.

(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati motornim vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj mladi vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija