Jump to content

Pravo na godišnji odmor


zvebos

Preporučene objave

Dobio sam 23. 12. 2009. godine privremeno rješenje o pravo na braniteljsku mirovinu zbog opće nesposobnosti po starom zakonu. Po pravomoćnosti rješenja prestaje mi radni odnos u MUP-u. Zanima me ako netko zna da li imam pravo na godišnji odmor za 2009. ili za 2010. Rješenje postaje pravomoćno 07. 01. 2010. godine. Na bolovanju sam od 30. 10. 2008. godine. Napominjem da u Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike kaže da službeniku koji odlazi u mirovinu prije 01. 07. tekuće godine pripada pravo na puni godišnji za tekuću godinu. Također se godišnji iz prethodne godine može iskoristiti do 30. 06. tekuće godine. Molim nekog tko je upućen da mi pomogne oko ove problematike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvebos je napisao:... Zanima me ako netko zna da li imam pravo na godišnji odmor za 2009. ili za 2010. Rješenje postaje pravomoćno 07. 01. 2010. godine....

Osnov za godišnji odmor je rad u godini za koju se pravo potražuje, rezime: nemate jer niste radili...

 

Na bolovanju sam od 30. 10. 2008. godine. Napominjem da u Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike kaže da službeniku koji odlazi u mirovinu prije 01. 07. tekuće godine pripada pravo na puni godišnji za tekuću godinu.

Samo ako bi ostvario pravo na godišnji pa mu se ipak priznaje kao za cijelu godinu...

 

Također se godišnji iz prethodne godine može iskoristiti do 30. 06. tekuće godine...

Normalno, ako ste ostvarili pravo na godišnji za prethodnu godinu ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija