Jump to content

hrt i digitalni signal


rbranimir

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima,

vec duze vrijeme pratim vas forum, i kako ga smatram jednim od boljih u drzavi, zelim vam jos dug i uspjesan rad.

Ono sto me zanima a nisam nasao nigdje odgovor je slijedece :

Ukoliko nemam digitalni prijemnik a HRT ukine analognu emisiju signala, moze li me netko primorati na kupnju dodatnog uređaja za dekodiranje digitalnog signala ili bih mogao automatski odjaviti plaćanje rtv pristojbe budući da nisam u mogućnosti pratiti digitalni program ?

Ima li netko ideju sta učiniti i iskoristiti novonastalu situaciju u svoju korist, tj. izbjeći plaćanje rtv pretplate ?

Unaprijed hvala na odgovorima !

Nevezano uz gornje pitanje: zanimljivo je da zakon naplatu pristojbe zove "Ubiranje"...nešto kao dođeš do drveta i ubereš jabuku...interesantno zar ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

moraš pismeno preporučeno i sa povratnicom izvršiti odjavu prijemnika koji je naveden u HRT-ovoj prijavi.

ako ne odjaviš prijemnik dužan si plaćati pretplatu bez obzira što negledaš HTV tj. tv program.

RTV pristojba se plaća na posjedovanje prijemnika a ne na gledanje.

ako posjeduješ i neispravni prijemnik koji neradi .

dužan si plaćati pristojbu dok ne odjaviš prijemnik.

 

formular odjave na stranici HRT-a.

traže ovjeru kod javnog bilježnika .

to ignoriraj bitno je da pošalješ odjavu i na povratnici naznaći odjava hrt prijemnika .

odjavljuješ zbog propasti stvari (skup popravak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ja lićno mislim da HTV nebi smio više po zakonu naplaćivati preplatu jer danas imamo još 2 davaoca usluge davanja programa Optima,HT,mislim isto da bi se neko mogao sijetit da mi naplaćuje korištenje frižidera ili kreveta jer to posjedujem.Zakon je nedorećen i tu HTV provodi pljačku građana i na kraju nisu mi oni kupili tv na koji sam uredno platio PDV državi!Televizor može služit za gledanje satelitskog programa ili za igranje video igrica a inkasator mi nema pravo ući u stan bez mog dopuštenja ili sudskog naloga!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima. Pokusat cu sazeti svoje misljenje o temi, pomoci sebi a mozda i drugima. Najprije rijec 'pristojba' - to je zapravo porez. Ako je TV pristojba to znaci da govorimo o TV porezu. Porez se svugdje placa (ili bi barem tako trebalo biti) proporcionalno na prihode, a ne svi jednako. Ovako: ja (npr.nezaposlena) placam TV pristojbu (porez) 80 kn/mjesecno isto koliko i multimilijunas Todoric (!!!???). Ako je TV pristojba porez na posjedovanje TV prijemnika ja cu ga baciti u smece ispred inkasatora jer mi nije potreban (nemam namjeru kupiti digitalni dekoder) a s mojih 80 kn mjesecno oni nece placati mirovinsko i zdravstveno nasim tzv. kulturnjacima. Ako je u pitanju TV pretplata onda je moja volja i odluka na sto cu se pretplatiti, da li na neki casopis, dnevne novine ili TV (!!!). Je li moje razmisljanje u redu? A sada prijedlog: posaljimo tisuce preporucenih pisama sa zahtjevom da nam se javno iznese podatak na sto HRT trosi 3.200.000 Kuna dnevno? Ako je to javna TV, tj. TV od javnog interesa kako to na njihovim stranicama pise, tada mi (javnost) imamo pravo znati kako se taj nas novac trosi, ili ne? (1.200.000 pretplatnika u HR x 80 kn/mjesecno)/30 dana!

:vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija