Jump to content

prava dužnosti


frenki59

Preporučene objave

U civilnoj sam mirovini, sa braniteljskim dodatkom i nisam HRVI.Mirovina(1833kn).Smatram da bi trebala biti veća.

Dragovoljac sam 91-92god.Obnašao sam dužnost zap. voda samostalne artiljeriske bitnice ćiji sam i suosnivać. 1.4.92. me demobiliziraju-bez čina,(tada ih nismo niti imali-samo oznake dužnosti koju smo obnašali).Mobiliziran sam u "oluju" u pješačku jedinicu kao "strijelac".Netko mi je promijenio V.E.S.-dakle degradirao me.Zap.voda samostalne bitnice (po zakonu o hr.braniteljima)nosi čin-poručnik.Vojnik ne odbija zapovjed,te sam se odazvao pozivu.Po završetku "oluje" reagirao sam upitima u uredu za obranu u Sisku,da mi objasne o čemu se radi.Odgovor-netko je pogriješio i to se ne može ispraviti.Takav sam odgovor(telefonski)dobio i u minist. obrane u zgb.i kod njih (u kompjuteru i u mom ratnom putu) sam zaveden kao zap.voda,pa im je malo čudno po kojoj sam osnovi degradiran,ali sada je prekasno.Donešena je uredba, što si u "oluji" obnašao-to jesi.Da li akcija "oluja" koja je borbeno trajala 5-6 dana može anulirati i obezvrijediti 91-92god. kada nas nije bilo pola milijuna,kada je bilo samo veliko srce i ljubav za domovinu.Da li je "famozna"uredba pravno oboriva i da li imam pravo na ustrojbeno mjesto iz 91-92god.?

Molim za pomoć ili savjet!

SORY na opširnosti! BOK!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelju drago mi je da diskutiramo,ali čini mi se da nisi skužio suštinu moga pisma.Razvojaćen sam 92god. sa mjesta zap.voda (jer tada nije bilo činova već samo obnašatelji dužnosti).E pa sada kad nas dijele na borbeni i ne borbeni sektor,zašto taj ne borbeni sektor nije odradio svoj posao i po ustrojbenom mjestu mi dodijelio čin,pa ne bi u "OLUJU" bio pozvan kao strijelac već nešto drugo. U TOME JE BIT!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

frenki59 je napisao:

Dragovoljac sam 91-92god.Obnašao sam dužnost zap. voda samostalne artiljeriske bitnice ćiji sam i suosnivać. 1.4.92. me demobiliziraju-bez čina,(tada ih nismo niti imali-samo oznake dužnosti koju smo obnašali).

Točno nosile su se oznake dužnosti, ali ne zaboravite činjenicu da su se već krajem veljače '92 predavali od strane postrojbi prijedlozi za dodjelu činova - dakle kvaka je u u tome što vas postrojba (zapovjednik postrojbe...) nije predložila...

 

Mobiliziran sam u "oluju" u pješačku jedinicu kao "strijelac".Netko mi je promijenio V.E.S.-dakle degradirao me.

Bilo bi zanimljivo znati a koji ste to VES-imali i temeljem čega (služenje vojnog roka, dodjela čina, rješenje ovlaštenog i nadležne osobe ...), ovako na prvi pogled: niste degradirani jer niste niti imali čin, a niti imali određen VES a zna se u pješadiju može svatko

 

Zap.voda samostalne bitnice (po zakonu o hr.braniteljima)nosi čin-poručnik.

 

ZOPHBDR-a ne određuje koja dužnost nosi koji čin..., Pravilniku iz '92 je u svezi dužnosti zapovjednik voda samostalne bitnice "nosio" (postojala je mogućnost dodjele) čina u zavisnosti od stečene stručne spreme i drugih elemenata zastavnik ( poručnik tek uz VŠS/VSS....)

 

 

Da li je "famozna"uredba pravno oboriva i da li imam pravo na ustrojbeno mjesto iz 91-92god.?

Ne znam na koju to Uredbu mislite, ali ako mislite na odrednicu da vam se određuju prava po dužnosti u trenutku razvojačenja tada bi odgovor bio da je ona neoboriva... Po dužnosti iz '92 možete "povući" prava samo ako je uzrok nesposobnosti za rad rana i/ili ozljeda tj. bolest koja je nastala (postavljena dijagnoza i verificirana...) dok ste obnašali tu dužnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 2-3 dana(mislio sam da neću)morati reagirati na "Đure- VETERANA" objavak.Đuro se obrušio na moje navode u vezi ustrojbenog mjesta i čina,kao da ću mu ja uzeti njegove (vjerojatne) povlastice.Ispada,da bih dobio čin,morao sam biti

visoko školovan,a ne-SPOSOBAN.Morao sam špijunirati svog zapovjednika da li me je predložio za čin ili ne i biti pravnik da me poslije razvojaćenja u vezi toga slućajno netko ne (ups) zajebe. Ćinjenica da sam obnašao dužnost zap. voda do svog razvojaćenja, što stoji i u(kompjuteru) ministarstvu obrane RH.Sve vojske svijeta cijene svoje ratnike-vojnike VETERANE osim kod nas, guzonje i kancelariske generale.

Umjesto podrške(mene i meni sličnima) imamo niz pravnih floskula koje djeli "potkovani"Đuro.Pitam se, po broju Đurinih objavaka koliko ljudi je destimulirao.Ako kažem da mi je promijenjen V.E.S.-onda vjerojatno zna što je MB 120mm, a što pješaštvo,pošto nisam bio profesionalni vojnik, vjerojatno mi je V.E.S.iz JNA. Samostalne bitnice(ili postrojbe)uvijek su višeg ranga od drugih,a što se tiće zastavnik-PORUČNIK,to je po starom-novom zakonu.Do 2005god.je najniži časnički čin za zap.voda bio zastavnik,a od 2005god.-PORUČNIK, a ne po strućnoj spremi.Ali ovo je diskusija o već ustrojbenoj vojsci, (pred "oluju")a ne o dragovoljcima koji su stvarali temelje ove zemlje 91-92god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 2-3 dana(mislio sam da neću)morati reagirati na "Đure- VETERANA" objavak.Đuro se obrušio na moje navode u vezi ustrojbenog mjesta i čina,kao da ću mu ja uzeti njegove (vjerojatne) povlastice.Ispada,da bih dobio čin,morao sam biti

visoko školovan,a ne-SPOSOBAN.Morao sam špijunirati svog zapovjednika da li me je predložio za čin ili ne i biti pravnik da me poslije razvojaćenja u vezi toga slućajno netko ne (ups) zajebe. Ćinjenica da sam obnašao dužnost zap. voda do svog razvojaćenja, što stoji i u(kompjuteru) ministarstvu obrane RH.Sve vojske svijeta cijene svoje ratnike-vojnike VETERANE osim kod nas, guzonje i kancelariske generale.

Umjesto podrške(mene i meni sličnima) imamo niz pravnih floskula koje djeli "potkovani"Đuro.Pitam se, po broju Đurinih objavaka koliko ljudi je destimulirao.Ako kažem da mi je promijenjen V.E.S.-onda vjerojatno zna što je MB 120mm, a što pješaštvo,pošto nisam bio profesionalni vojnik, vjerojatno mi je V.E.S.iz JNA. Samostalne bitnice(ili postrojbe)uvijek su višeg ranga od drugih,a što se tiće zastavnik-PORUČNIK,to je po starom-novom zakonu.Do 2005god.je najniži časnički čin za zap.voda bio zastavnik,a od 2005god.-PORUČNIK, a ne po strućnoj spremi.Ali ovo je diskusija o već ustrojbenoj vojsci, (pred "oluju")a ne o dragovoljcima koji su stvarali temelje ove zemlje 91-92god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

frenki59 je napisao:

Nakon 2-3 dana(mislio sam da neću)morati reagirati na "Đure- VETERANA" objavak.Đuro se obrušio na moje navode u vezi ustrojbenog mjesta i čina,kao da ću mu ja uzeti njegove (vjerojatne) povlastice.Ispada,da bih dobio čin,morao sam biti

visoko školovan,a ne-SPOSOBAN.Morao sam špijunirati svog zapovjednika da li me je predložio za čin ili ne i biti pravnik da me poslije razvojaćenja u vezi toga slućajno netko ne (ups) zajebe. Ćinjenica da sam obnašao dužnost zap. voda do svog razvojaćenja, što stoji i u(kompjuteru) ministarstvu obrane RH.Sve vojske svijeta cijene svoje ratnike-vojnike VETERANE osim kod nas, guzonje i kancelariske generale.

Umjesto podrške(mene i meni sličnima) imamo niz pravnih floskula koje djeli "potkovani"Đuro.Pitam se, po broju Đurinih objavaka koliko ljudi je destimulirao.Ako kažem da mi je promijenjen V.E.S.-onda vjerojatno zna što je MB 120mm, a što pješaštvo,pošto nisam bio profesionalni vojnik, vjerojatno mi je V.E.S.iz JNA. Samostalne bitnice(ili postrojbe)uvijek su višeg ranga od drugih,a što se tiće zastavnik-PORUČNIK,to je po starom-novom zakonu.Do 2005god.je najniži časnički čin za zap.voda bio zastavnik,a od 2005god.-PORUČNIK, a ne po strućnoj spremi.Ali ovo je diskusija o već ustrojbenoj vojsci, (pred "oluju")a ne o dragovoljcima koji su stvarali temelje ove zemlje 91-92god.

Nisi korektan, Duro se nije obrušio na tebe već ti je rekao činjenice, suštu realnost. Nekada je teško prihvatiti da se neke stvari iz prošlosti ne mogu popraviti - mislim glede ostvarivanja naših braniteljskih prava. : Nije ni Duro sveznadar, ali sigurno nije imao nikve loše namjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Frenki,odi negdje pa iscjepaj par metara drva da dođeš malo sebi;jer ti si na ovom forumu prvi kojeg je Đuro destimulirao.(a vjerovatno i posljednji)Ponekad dobiti ispravnu smjernicu za dalje djelovanje je važnije od bilo kakve podrške,a kada te neko još dodatno uputi i riješiš svoj problem,mislim da je to najviše što ti na ovom forumu neko može dati.A Đuro je to mnogima napravio uključujući i mene.Zato prijatelju dragi,u vezi Đure nisi nimalo u pravu.Iscjepaj koji metar drva i smiri se.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

frenki59 je rekao:

 

Nakon 2-3 dana(mislio sam da neću)morati reagirati na "Đure- VETERANA" objavak.Đuro se obrušio na moje navode u vezi ustrojbenog mjesta i čina,kao da ću mu ja uzeti njegove (vjerojatne) povlastice.Ispada,da bih dobio čin,morao sam biti visoko školovan,a ne-SPOSOBAN.Morao sam špijunirati svog zapovjednika da li me je predložio za čin ili ne i biti pravnik da me poslije razvojaćenja u vezi toga slućajno netko ne (ups) zajebe. Ćinjenica da sam obnašao dužnost zap. voda do svog razvojaćenja, što stoji i u(kompjuteru) ministarstvu obrane RH.Sve vojske svijeta cijene svoje ratnike-vojnike VETERANE osim kod nas, guzonje i kancelariske generale.

Umjesto podrške(mene i meni sličnima) imamo niz pravnih floskula koje djeli "potkovani"Đuro.Pitam se, po broju Đurinih objavaka koliko ljudi je destimulirao.Ako kažem da mi je promijenjen V.E.S.-onda vjerojatno zna što je MB 120mm, a što pješaštvo,pošto nisam bio profesionalni vojnik, vjerojatno mi je V.E.S.iz JNA. Samostalne bitnice(ili postrojbe)uvijek su višeg ranga od drugih,a što se tiće zastavnik-PORUČNIK,to je po starom-novom zakonu.Do 2005god.je najniži časnički čin za zap.voda bio zastavnik,a od 2005god.-PORUČNIK, a ne po strućnoj spremi.Ali ovo je diskusija o već ustrojbenoj vojsci, (pred "oluju")a ne o dragovoljcima koji su stvarali temelje ove zemlje 91-92god.

 

Baš ste lijepo odreagirali.

 

Uostalom, Đuro je stari lisac koji je mnogima pomogao svojim informacijama pa se na taj nazovi tekst ne treba niti obazirati.

 

:vrti:

 

Evo i lokot.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija