Jump to content

Otac bez adrese


murphyijevzakon

Preporučene objave

Već dvije godine smo rastavljeni,otac se ne drži dogovorenog viđanja,dijete još nikada nije bilo kod njega u stanu(ili gdje već živi,ne zna).On je sam predložio način i termine,radi djeteta na sve pristajem.Dijete tu nesigurnost teško podnosi,pod tretmanom je psihijatra.Ali oca uopće ne brine što psihijatar inzistira na kontinuitetu viđanja,on viđa dijete povremeno po sat-dva,nikada u ove dvije godine nisu bili zajedno dan ili više.Sa svime je upoznat i CZSS-pogađate,djetetu su rekli da je on takav i da se prilagodi(Trešnjevka).Zanima me ima li smisla i kako,i od koga,s obzirom da je dijete u tretmanu,svi se oglušuju-osim psihijatra(Argentinska),da idem dalje tražiti da netko nauči oca da bude otac(sa mnom ne želi razgovarati),ili je bolje radi djeteta da odustanem,da ne proživljava traume,jer tata nije tata.Ja vidim da od tog odnosa nema ništa,Ali dijete je nesretno(pubertet),i ne može zaboraviti na tatu(tati to očito nije problem).Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitajte za savet psihijatra iz Argentinske. Poznaje i dijete i situaciju.

 

Ovakvo ponašanje spada u kršenje prava djeteta i zanemarivanje ako ne i zlostavljanje. Možda bi tatu potakla kakva tužba u tom smislu - savjetujte se s odvjetnikom. Nema potrebe da dijete bude u to upućeno.

 

Koliko dugo ta situacija traje?

Je li uvijek bilo tako?

Možda je to ponašanje oca privremeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu pomoći. Kako nekoga prisiliti na susrete? Uostalom, i da je moguće, kakva bi bila korist od istih? No, to je vrlo česta situacija i samo je refleksija odnosa na relaciji otac/majka. Ne bi trebalo biti tako, ali je često. Po mom iskustvu, u takvim situacijama obje 'zaraćene' strane imaju 'putra na glavi' i kapric, a često i mržnja oca i majke vode ovome. Obično jedna više, druga manje. Rješenje je samo prividno u odnosima otac/dijete. Pravo rješenje je u korektnijim odnosima majka/otac. Ne pitajte me kako, jer ne znam :-)...samo govorim gdje je rješenje. Dakle, po mom iskustvu i mišljenje, rješenje nije pravne prirode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marko888 je napisao:

Nema tu pomoći. Kako nekoga prisiliti na susrete? Uostalom, i da je moguće, kakva bi bila korist od istih? No, to je vrlo česta situacija i samo je refleksija odnosa na relaciji otac/majka. Ne bi trebalo biti tako, ali je često. Po mom iskustvu, u takvim situacijama obje 'zaraćene' strane imaju 'putra na glavi' i kapric, a često i mržnja oca i majke vode ovome. Obično jedna više, druga manje. Rješenje je samo prividno u odnosima otac/dijete. Pravo rješenje je u korektnijim odnosima majka/otac. Ne pitajte me kako, jer ne znam :-)...samo govorim gdje je rješenje. Dakle, po mom iskustvu i mišljenje, rješenje nije pravne prirode.

 

Točno,ne može se nekoga prisiliti.Htjela sam da mi netko ako ima slično iskustvo,kaže da li je to ikako rješivo.Mama nema putra na glavi,jer je inicirala rastavu upravo radi psihičkog,a pod kraj i fizičkog, zlostavljanja sebe,a i djece.Tako da se otac sada preko djece osvećuje majci,pika tamo gdje najviše boli-djeca.

Iz Argentinske su već slali dopis da se tata pojavi na razgovoru u CZSS.Svi njegovi razlozi zašto je takav su napad na mene,kao ja ne dam...

Ako ne dam, zašto onda tražim preko CZSS-a,i dječjeg psihijatra bilo kakvo rješenje,koje neće ovisiti o njegovom raspoloženju,nego mora biti trajno-radi djetetovog mira?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CZSS može (iako im nije praksa) uputiti roditelja u školicu i služiti se sličnim preventivnim sredstvima, jer zakidati dijete za vrijeme koje je sud odredio s ciljem da se zaštiti djetetovo pravo a upravo radi njegove dobrobiti- i kaznena je odgovornost bez obzira tko: onaj koji brani ili onaj koji neće jednako a naročito jer dijete ima posljedica i osjeća ih. Iako bi ovo zadnje bila krajnje-krajnja solucija i najviše služi individualnom "shvaćanju" da dijete nije igračkica koju imamo i držimo na polici da polica ljepše izgleda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

murphyijevzakon je napisao:

Sa svime je upoznat i CZSS-pogađate,djetetu su rekli da je on takav i da se prilagodi(Trešnjevka).

Da, dobro je dijete pripremiti na strpljenje jer bi se kod oca trebala dogoditi promjena koja je proces, a to ima svoje trajanje. No pitanje je koliko su u okviru svojih ingerencija truda uložili da do toga i dođe. Poslati poziv, neodazivanje ili par riječi bez efekta, dalje? Za očekivati je i njihov nastavak, a polažući dužnu pozornost na preporuku djetetovog psihijatra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija